کاربرد نرم افزار CRM پیام گستر در مدیریت ارتباط با مشتری چیست؟

کاربرد نرم افزار CRM پیام گستر در مدیریت ارتباط با مشتری چیست؟

با استفاده از CRM پیام گستر به‌عنوان کاربردی ترین نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری می‌توانید مشتریان را آگاهانه وارد چرخه‌ی فروش سازمان خود کنید.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

نرم‌افزار CRM سیستمی ویژه با یک هدف اصلی است: بهبود ارتباط با مشتری با تهیه‌ی ابزارهای هوشمند برای ایجاد استراتژی‌های موفق در کسب‌وکارها. توضیح کاربرد نرم‌افزار CRM بسیار مفصل‌تر از حد تصور خواهد بود؛ اما با شرح چند مورد ساده توضیح داده می‌شود که پیاده‌سازی این ابزار مفید در کسب‌وکارتان چگونه می‌تواند در مدیریت ارتباط با مشتری شما را قوی کند یا نرم‌افزار CRM پیام گستر به‌عنوان بهترین سیستم مدیریت روابط چگونه شما را درکنار برخی از بزرگ‌ترین رقبایتان بارزتر نشان می‌دهد.

در اینجا این پرسش‌ها مطرح می‌شود: مدیریت ارتباط با مشتری چیست و چگونه می‌‌توان به آن پرداخت؟ نرم‌افزار CRM برای بهبود این رابطه چه می‌کند؟

مدیریت ارتباط با مشتری چیست؟

مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) به اصول و شیوه‌ها و دستورالعمل‌هایی اشاره می‌کند که سازمان هنگام تعامل با مشتریان خود دنبال می‌کند. از دیدگاه سازمان، این روابط شامل تعامل مستقیم با مشتری مانند فرایندهای فروش و خدمات مرتبط با آن و پیش‌بینی و تحلیل روندها و رفتارهای مشتری می‌شود. درواقع، CRM برای ارتقای تجربه‌ی کلی خرید مشتری تلاش می‌کند.

کاربرد نرم افزار crm در مدیریت ارتباط

چند نکته درباره‌ی مدیریت ارتباط با مشتری

  • شیوه‌های مدیریت ارتباط با مشتری عبارت‌اند از: تماس تلفنی، وب‌سایت، ایمیل و اس‌ام‌اس. شبکه‌های اجتماعی نیز چند سالی است که به این فهرست اضافه شده است. درواقع، این شیوه‌ها همان راه‌های ارتباطی و عامل تأثیرگذاری شما بر مخاطبانتان هستند.
  • در سیستم‌های مدیریتی مشتری‌مدار (مانند نرم‌افزار CRM)، مدیریت ارتباط با مشتری در کل چرخه‌ی خرید، از افزایش سطح آگاهی مشتری شروع می‌شود و تا خریدهای چندم ادامه می‌یابد.
  • برای مدیریت روابط مشتریان از دو نوع تکنولوژی CRM نرم‌افزاری و برپایه‌ی فضای ابری استفاده می‌شود که معمولا مدیران کارآمد داده‌های اصلی هر دو نوع را وارد می‌کنند.

حال کاربرد نرم‌افزار CRM در مدیریت ارتباط با مشتری چیست؟

مشتری را می‌شناسید و با اطلاعاتش او را مدیریت می‌کنید

شناخت مشتری در شرایطی که او را رو‌دررو ملاقات می‌کنید، کمی آسان‌تر خواهد بود؛ اما زمانی‌که تلفن راه اصلی ارتباط شما با مشتری است، باید تاحدممکن آماده‌ی گرفتن اطلاعات مفید و مطرح‌کردن سؤالات متعدد برای راهنمایی بهتر او باشید. یکی از مفیدترین کاربردهای نرم‌افزار CRM در‌این‌زمینه، طبقه‌بندی و حفظ اطلاعات پایه‌ای است که کارشناسان سازمان از مشتری کسب می‌کنند. درواقع، اگر سیستمی مانند CRM پیام گستر استفاده شود، می‌توان برای هریک از مشتریان پروفایل اختصاصی با جزئیات کامل تهیه کرد. بدین‌ترتیب، درصورت رجوع به مشتری و تماس مجدد با او، دید کلی و در‌عین‌حال جزئی به‌منظور آمادگی برای برقراری ارتباط وجود دارد.

برای خرید مشتری برنامه‌ریزی می‌کنید

بزرگ‌ترین برنامه‌ای که تیم مارکتینگ و فروش به آن نیازمند هستند، برنامه‌ای برای خرید مشتری است. مسیر این برنامه باید از سمتی که مشتریان از آن وارد می‌شوند تا زمانی‌که در چرخه‌ی فروش قرار می‌گیرند، مشخص شود. هنگام ورود مشتریان به سازمان، اطلاعات اولیه در نرم‌افزار CRM ثبت می‌شود و در فرایند پیگیری قرار می‌گیرد. این فرایند پیگیری که درنهایت به خرید یا خروج از چرخه منجر می‌شود، می‌تواند در نرم‌افزار CRM طراحی شود. پیام گستر ابزار فوق‌العاده‌ی BPMS را برای این فرایند در نظر گرفته تا مسیر حرکت مشتریان برای خرید به‌خوبی طی شود. هنگامی‌که برنامه‌ی خرید مشتری در سیستم ایجاد می‌شود، حال نوبت به‌کارگیری ابزارهای ارتباطی برای افزایش هوشیاری مشتری درباره‌ی خرید است.

آگاهی مشتری را درباره‌ی محصول یا خدمات خریده‌شده افزایش می‌دهید

برای آگاهی‌بخشیدن به مخاطبان هدف که مشتریان آینده‌ی شما خواهند بود، به تبلیغات هدفمند با ابزارهای مؤثر احتیاج پیدا خواهید کرد. درواقع، تبلیغات و ایجاد محتوا یکی از مهم‌ترین بخش‌های مدیریت ارتباط با مشتریان است. مخاطبان شما به‌دنبال اطلاعات مفید هستند که بتوانند براساس آن تصمیم‌گیری کنند؛ بنابراین، این وظیفه‌ی شما است که به بهترین شکل این محتوا را دراختیار آن‌ها قرار دهید. نرم‌افزار CRM پیام گستر پلتفرم لازم برای ایجاد محتوای مناسب و انتقال کم‌هزینه‌ی آن به مشتریان را فراهم می‌کند. بدین‌معنا که کاربران این سیستم می‌توانند محتوای خود را از‌طریق اس‌ام‌اس و ایمیل و سایر شیوه‌های دیگر با مشتریان به‌اشتراک بگذارند و حتی پس از آن، نتایج اثربخشی محتوای خود را تحلیل کنند.

نرم‌افزار CRM پیام گستر؛ آینده‌ی روشن مشتری‌مداری

تخمین زده شده است که فناوری CRM با ارزشی بیش از ۸۰ میلیارد دلار در بازار جهانی در سال ۲۰۲۰، سریع‌ترین نرم‌افزار سازمانی در حال رشد باشد که وجود آن برای تمامی سازمان‌های بزرگ مبرم خواهد بود. یکی از جامع‌ترین نرم‌افزارهای CRM، پیام گستر است که با ابزارهایی برای رشد این فناوری سودمند در تمام کشور نمایندگی فعال فروش نیز می‌پذیرد.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید