مدیریت همه کامنت‌های شبکه‌های اجتماعی در نوین هاب

یک‌شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
این روزها استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای کسب‌و‌کارها اجتناب‌ناپذیر است. شبکه‌های اجتماعی بستر مناسبی برای ارائه‌ی محصولات و خدمات و رشد کسب‌وکارها است. برای حفظ و جذب مشتری باید ارتباطی عمیق با آن‌ها برقرار کنید و این کار فقط با استفاده از خدمات تلفنی و وب‌سایت ممکن نیست.

شبکه‌ی اجتماعی مکان مناسبی است تا روابط خود را با مخاطبان مستحکم کنید و نشان دهید متوجه نیاز آنان هستید و آن را تأمین می‌کنید. کامنت‌هایشان را بررسی کنید و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به آن‌ها پاسخ دهید. مطمئنا شما هم متوجه نقش شبکه‌های اجتماعی در بازاریابی محصولات یا خدمات خود شده‌اید. تنها مشکل جایی است که به‌عنوان صاحب کسب‌و‌کار، زمان برای مدیریت تمام شبکه‌های اجتماعی خود کم می‌آورید.

آیا می‌توانید در همه‌ی شبکه‌های اجتماعی فعالیت کنید؟

اینکه در کدام شبکه‌ی اجتماعی فعالیت داشته باشید، بستگی به نوع کسب‌و‌کار و مخاطب شما دارد. البته می‌توانید در همه‌ی شبکه‌های اجتماعی فعال باشید؛ اما احتمالا برای کسب‌و‌کار کوچک و متوسط، این امر بسیار وقت‌گیر است. اگر کسب‌و‌کار شما کوچک یا متوسط است، پرداخت هزینه برای نیروی کار مخصوص شبکه‌های اجتماعی، برایتان مشکل خواهد بود؛ اما به هرحال باید در یک یا چند شبکه‌ی اجتماعی حضور داشته باشید.

تعامل با مخاطبان

یکی از اهداف شبکه‌های اجتماعی، تعامل مستقیم با مخاطبان است. تعامل دلیل مهم همه‌گیرشدن شبکه‌های اجتماعی است. مردم جایی را پیدا کردند که می‌توانند درباره‌ی هر محصول و خدماتی که استفاده می‌کنند، آزادانه نظر بدهند و نظراتشان دیده شود.

هدف تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی، دیده‌شدن و اشتراک‌گذاری و بحث و نظردادن درباره‌ی آن است. صحبت‌کردن مخاطب درباره محتوای شما و دریافت بازخورد از آن‌ها موجب بهبود ارائه خدمات شما می‌شود. مثل یک دوست به حرف‌ها و درواقع درد‌دل‌هایشان گوش دهید و باحوصله و صبر به آن‌ها جواب دهید.

زمان پاسخ‌گویی

کامنت خالص‌ترین نوع ارتباط را در شبکه‌ی اجتماعی نشان می‌دهد؛ به‌شکلی که پاسخ مناسب مشتری وفادار به‌همراه دارد؛ ولی پاسخ نامناسب به آن می‌تواند وجهه شما را خراب کند. سرعت در پاسخ‌گویی به کامنت‌ها کلید موفقیت شما است. مردم وقت زیادی صرف گشتن در شبکه‌های اجتماعی می‌کنند و تأخیر شما در پاسخ‌گویی نارضایتی آن‌ها را به‌دنبال خواهد داشت. بهترین زمان پاسخ‌گویی یک ربع است؛ اما اگر امکان این امر وجود ندارد، حداکثر تا یک ساعت به کامنت‌ها جواب دهید.

چگونه برخورد کنیم؟

شما در اتاق خود و دور از مشتری می‌توانید شیشه‌ها را بشکانید و برگه پاره کنید و فریاد بکشید؛ زیرا همه می‌دانیم چقدر سخت است پس از تلاش شبانه‌روزی و صادقانه‌‌، کسی نارضایتی خود را ابراز کند؛ ولی در شبکه‌های اجتماعی مهم است که با متانت و آرامش و احترام پاسخ دهید؛ زیرا چشمان هزاران نفر به عملکرد شما است.

از ربات پاسخ‌گو استفاده نکنید

شاید برای کسب‌و‌کارها استفاده از جواب‌های آماده و ربات‌ها ساده‌تر باشد؛ اما تأثیر خوشایندی روی کاربران نمی‌گذارد. همچنین، از کپی‌کردن جواب‌های تکراری بپرهیزید؛ زیرا پاسخ‌گویی صمیمانه و حقیقی براساس شخصیت کاربر تأثیر بیشتری بر او می‌گذارد.

ابزار مدیریت کامنت‌ها در نوین هاب

نوین هاب پلتفرم مدیریت شبکه‌های اجتماعی است. در نوین هاب می‌توانید تمام شبکه‌های اجتماعی خود را در یک داشبورد به‌راحتی مدیریت کنید. ابزار مدیریت کامنت‌ها در نوین هاب، یکی از امکانات آن است. این ابزار راه‌حلی بسیار ساده و جامع است که با استفاده از آن می‌توانید ارتباط خود با کاربران را سرعت ببخشید و در شبکه‌های اجتماعی مختلف نظرات و سؤالات کاربران را پاسخ دهید.

اندازه‌ی کسب‌و‌کار شما چه کوچک باشد و چه بزرگ، با استفاده از ابزار مدیریت کامنت نوین هاب، خیلی از دغدغه‌هایتان برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی‌ برطرف خواهد شد. در نوین هاب می‌توانید کامنت‌های شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام، توییتر، فیسبوک، لینکدین و... را در یک صفحه هم‌زمان ببینید و در کمترین زمان و به‌سادگی به‌صورت جداگانه به آن‌ها پاسخ دهید تا مشتریان و کاربران راضی‌تری داشته باشید. حتی می‌توانید درصورت لزوم کامنتی را از صفحه‌ی خود حذف کنید که البته حذف کامنت را توصیه نمی‌کنیم.

خروجی‌گرفتن از کامنت‌ها

یکی از راه‌های محبوب جذب مخاطب در شبکه‌های اجتماعی، راه‌اندازی مسابقه است. این نوع محتوا کاربر را ترغیب می‌کند که فعالیت و شما را به دوستان و آشنایان خود نیز معرفی کند. دانلود کامنت‌ها برگزاری مسابقه در شبکه‌های اجتماعی را برای شما راحت‌تر می‌کند.

با استفاده از ابزار نوین‌هاب می‌توانید کامنت‌های شبکه‌های اجتماعی خود را به‌صورت فایل PDF یا EXEL دانلود و برای قرعه‌کشی و مسابقه از آن‌ها استفاده کنید و به افراد منتخب جایزه دهید. با این کار پست‌های شما بیشتر دیده می‌شود و مشارکت صفحات شبکه‌های اجتماعی شما افزایش می‌یابد.

مطالب مشابه

نظرات