نیلسو؛‌ استارتاپ ایرانی در مقیاس جهانی

نیلسو؛‌ استارتاپ ایرانی در مقیاس جهانی

ماجرای پلتفرم هوشمند نیلسو از آنجایی شروع شد که یک مهندس جوان در شرکت ایران‌خودرو پی به حوزه‌های بکر و جذاب این حوزه کاری در ایران برد که هنوز دست‌نخورده باقی مانده است.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

منصور محمدزاده که علاقه زیادی به تحولات حوزه تجارت الکترونیک و کسب‌وکارهای اینترنتی داشت، با مطالعات و تحقیقات گسترده در این حوزه که حتی به تحصیل دانشگاهی نیز منتهی شد، به‌دنبال سازوکاری بود تا تجربه‌ی موفق استارتاپ‌های بزرگ دنیا در ایران به نتیجه برسد و حتی قدمی نیز از آن‌ها فراتر نهاده و ایده‌های نابی را برای مشکلات تجارت الکترونیک به کاربران عرضه کند. وی الهام‌بخش هموطنانش بود که ایران را برای کار و کارآفرینی مناسب نمی‌دانستند.

سابقه تحقیقات ایشان به سال‌ ۱۳۸۵ برمی‌گردد. پس از بررسی‌های گسترده و کسب تجربه در زمینه تجارت الکترونیک در فاصله سال‌های ۸۵ تا ۹۰ او توانست عوامل متعدد و تأثیرگذار در این حوزه را شناسایی و به ارائه راهکارهای بی‌نظیر جهت تغییر فرآیندهای مرتبط با تجارت الکترونیک در کشور بپردازد؛ عواملی که هر یک به سهم خود باعث شکست استارتاپ‌های زیادی در سطح جهانی و داخلی شده بودند. عوامل مهمی همچون مصرف‌کنندگان، تولیدکنندگان، خرده‌فروشان، عمده‌فروشان، واردکنندگان، صادرکنندگان و... از یک سو و از سوی دیگر متغییرهای تأثیرگذار و تأثیر‌پذیری مانند تکنولوژی، درآمد‌ها، هزینه‌ها، حمل‌و‌نقل، توسعه زیرساخت‌ها، افزایش سطح دانش عمومی، افزایش رفاه و امید به زندگی در جوامع، اصناف، کسبه، اتحادیه‌ها و... اهم این عوامل است.

ایشان در سال ۹۱ نخستین گام خود را با هدف راه‌اندازی یک کسب‌وکار بازرگانی کلید زد و رفته‌رفته فعالیت خود را به سمت تجارت بر بستر اینترنت سوق داد و با ارائه‌ی یک طرح تجاری جامع توانست در بهمن ‌ماه سال ۹۷ با مشارکت یک سرمایه گذار به رویای ۱۳ ساله خود جامه عمل بپوشاند و از سابقه ۲۰ ساله خود در ایران‌خودرو برای همیشه خداحافظی کند.

گفتنی است، آقای محمدرضا مرزبان یکی از تجار موفق کشور نیز که خود شیفته دنیای کسب‌وکارهای اینترنتی بود، با تشویق آقای محمدزاده مشارکت در این طرح را پذیرفت و صاحب ۲۰ درصد از سهام شرکت شد.

با سال‌ها تجربه‌ی مدیریتی و مطالعات هدفمند در زمینه‌ی استارتاپ‌های اینترنتی و جمع‌کردن یک تیم جوان و پیشرو در اوایل بهمن ماه ۹۷ نخستین حلقه تیم موسسین شرکت نیلسو تشکیل شد.

نیلسو

نیلسو متولد شد

درست زمانی‌که افراد زیادی از سرمایه‌گذاری روی جوانان فراری بودند و به فکر ذخیره سرمایه بودند، کسب‌وکار جدیدی به نیت اشتغال‌زایی برای جوانان و قدرت بخشیدن به مردم در کشور کلید خورد که در کوره عمل و تحقیق و کوشش سال‌ها پخته شده بود.

نیلسو توانست در همان ابتدای عمر توجه بسیاری از صاحب‌نظران این حوزه را به خود جلب کند و افراد بسیاری که به سرمایه‌گذاری در این زمینه‌ها امیدی نداشتند، با رصد پیشرفت‌های این تیم به‌دنبال سرمایه‌گذاری در این ایده نوین برآمدند.

نخستین فرزند استارتاپ نیلسو (نیسلو شاپ)  لوازم یدکی خودرو است که توانست در همان ابتدای کار خود با برند‌های بزرگ و بنامی در دنیای لوازم یدکی و قطعات خودرو همچون ایساکو کیش، سامفر، تکستار، شیدکو، نورگستر صنعت، تام فیلتر، PMQ، GTS، صنایع اتومبیل صنعتگر، وایکو و... وارد مذاکره شده و در اکثر موارد این مذاکرات منجر به عقد قرارداد گردید.

سه دپارتمان دیگر مجموعه نیلسو به نام‌های نیلسومگ، نیلسوتی‌وی و نیلسوگالری پس از نیلسوشاپ به این سوپر اپلیکیشن افزوده شدند. نشریه مجازی نیلسو که با نام تجاری نیلسومگ شناخته شده است، با همکاری با تنی چند از اهالی قلم توانست جای خود را در دنیای مطبوعات الکترونیکی باز کند و با تحلیل جدیدترین اخبار و مقالات علمی و تخصصی داخلی و خارجی به بازیگری اصلی در افزایش سطح سواد جامعه پا به عرصه دیجیتال بگذارد.

رسانه تصویری نیلسو که نام تجاری آن نیلسو تی‌وی است، رسالت خود را در ایجاد حس خوب زندگی برای مخاطبان گرامی می‌بیند و مجموعه‌ای کامل از ویدئوهای مخاطب‌پسند در کنار محتوای آموزشی و تخصصی در حوزه‌های گوناگون را عرضه می‌کند که نام این برند را بر سر زبان‌ها انداخته است و توانسته در حوزه‌های تخصصی مختلف تنی چند از اساتید خوش فکر و پیشرو را به تیم خود بیافزاید.

نیلسوگالری هنوز در ابتدای راه خود قرار دارد و در حال پیوستن به این سوپر اپلیکیشن است. نیلسوگالری قرار است به مرجعی جامع و واحد به منظور خرید و فروش آثار هنری بدل گردد.

اما دو دپارتمان دیگر نیلسو با نام‌های نیلسوخانه که مأموریت اصلی آن مبدل شدن به بازاری هوشمند برای کسب‌وکارها خانگی است و نیلسو بار که قرار است انقلاب شگرفی در حوزه حمل‌و‌نقل رقم بزند، تا پایان سال جاری به پلتفرم نیلسو خواهند پیوست.

پلتفرم هوشمند نیلسو از تمامی متخصصان حوزه IT و کسب‌وکارهای اینترنتی، تولیدکنندگان، تأمین‌کنندگان، خدمات‌دهندگان و سرمایه‌گذاران که تمایل دارند سهمی در تغییر چرخه تجارت الکتروینک و سنتی در سطحی گسترده داشته باشند، دعوت به همکاری می‌کند. حمایت شما به ما قدرت می‌بخشد.

در پایان از کلیه بزرگوارانی که این خبر مهم را مطالعه کردند و به اطلاع دوستان و آشنایان خود رساندند، صمیمانه تشکر و قدردانی می‌کنیم و خواهشمندیم در صورت تمایل  با مراجعه به وب‌سایت نیلسو و ارائه نظرات، انتقادات و پیشنهاد‌ها خود، ما را در جهت بهبود کیفیت خدمات یاری رسانند.

منبع ویرلن

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید