تیپاکس: سازمان مدرن باید پاسخگو باشد

دوشنبه ۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
تیپاکس، شرکتی نوآور در حوزه‌ی پست، نرم‌افزار «مای‌تیپاکس» را با ویژگی متمایز و شعار «بار فرداتو امشب بفرست» رونمایی کرد.
تبلیغات

تیپاکس به‌عنوان شرکت لجستیکی که در حوزه‌ی حمل بار فعالیت می‌کند، برای سهولت کاربرانش در به‌کارگیری خدمات این شرکت، اپلیکیشن مای‌تیپاکس رونمایی کرد. در‌ این‌ زمینه، مهندس شهرام قندچی، معاون بازاریابی و توسعه‌ی بازار این شرکت، به اهمیت نوآوری و مدرن‌بودن کسب‌وکارها اشاره و نکاتی درباره‌ی این نوآوری جدید بیان کرده است:

کسب‌و‌کارها یا سنتی هستند یا مدرن. در گذشته، این صاحبان کسب‌و‌کار بودند که کالای موردنیاز مشتریان را تأمین می‌کردند و بدین‌ترتیب، نوعی ارتباط یک‌طرفه بین مشتری و فروشنده برقرار می‌شد. در این روند، تعاملی وجود نداشت و مشتری از حق انتخاب محدودی برخوردار بود. این فرایند در ارتباط شرکت‌های لجستیک با مخاطبانشان نیز یک‌طرفه بود؛ اما مجموعه‌های پیشرو مانند تیپاکس، تلاش کردند با برقراری ارتباطات دوطرفه و تعاملی، خودشان را به مخاطب نزدیک کنند؛ آن‌قدر که در تلفن‌های هوشمندشان جای داشته باشند.

شهرام قندچی معتقد است رویکرد سنتی شرکت‌های پستی صرفا در خدمت صاحبان کسب‌وکار بوده؛ اما امروزه باید رویکرد متفاوتی در پیش گرفت و به‌عنوان پلی ارتباطی عمل کرد. قندچی تیواکس و سایر شرکت‌های پستی را حامل پیام مخاطبان عنوان می‌کند. 

وی با اشاره به اهمیت لجستیک در کسب‌وکار‌های مدرن، عنصر حمل‌ونقل یا لجستیک را حلقه‌ای بسیار مهم برای فروشگاه‌های آنلاین می‌خواند. قندچی با اشاره به آمازون و اتصال آن به سیستم لجستیک قوی فدکس، موفقیت‌های بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی جهان را در گرو اتصال به همین سیستم لجستیک قوی می‌داند. معاون بازاریابی و توسعه‌ی بازار تیپاکس با اشاره به لزوم پذیرفتن نقش سیستم‌های لجستیک در موفقیت کسب‌وکارهای اینترنتی، به توانمندسازی و به‌روز‌کردن سیستم‌های لجستیک اشاره کرده است. 

همچنین، او درباره‌ی با اپلیکیشن مای‌تیپاکس گفت:

نوآوری در صنایع لجستیک بسیار اهمیت دارد. تیپاکس به‌عنوان شرکتی نوآور، برای تسهیل فرایندهای لجستیک نرم‌افزار مای تیپاکس را معرفی کرده است. این نرم‌افزار با فراهم‌کردن درگاه ثبت سفارش آنلاین برای افراد و کسب‌و‌کارها، از دغدغه‌های ارسال یا دریافت مرسوله‌های شخصی و تجاری افراد می‌کاهد.سه ویژگی اصلی نرم‌افزارهای پستی شامل سادگی و تنوع خدمات و ایجاد ارزش افزوده برای مخاطب است و در مای تیپاکس، ویژگی متمایزی با شعار «بار فرداتو امشب بفرست» ایجاد شده است؛ یعنی اگر مشتری ساعت ۱۰ شب تصمیم بگیرد فردا بسته‌اش را ارسال کند، می‌تواند با ثبت سفارش خود در مای تیپاکس، تیپاکس‌یاران را در همان شب برای دریافت سفارش فراخوانی کند و نگرانی از بابت انبار و نگه‌داری و زمان‌بندی ارسال بسته نداشته باشد.
تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات