کوین نیک از مزایای خرید بیت کوین می‌گوید

کوین نیک از مزایای خرید بیت کوین می‌گوید

با گسترش استفاده از ارز دیجیتال و روی‌آوردن افراد به خرید بیت‌کوین و دیگر ارزهای دیجیتال در ایران، کوین نیک تصمیم گرفته تجربه چندین‌ساله‌اش درزمینه‌ی ارائه‌ی راهکارهای آنلاین ارزی را این‌بار برای خریدوفروش ارز دیجیتال در قالب وب‌سایت کوین نیک در اختیار علاقه‌مندان قرار دهد.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

کوین نیک در ابتدای سال ۲۰۱۸ با نام وب‌سایت «تتربالک» کار خود را آغاز کرد که در ابتدای راه، تنها خدمات خریدوفروش تتر را در دستورکار قرار داده بود و با استقبالی چشمگیر در این بازار مواجه شد. پس‌از‌آن و با هدف گسترش خدمات ارز دیجیتال، ارزهای دیگری هم به مجموعه‌ی خریدوفروش این وب‌سایت اضافه شد تا امروز با نام «کوین نیک» دردسترس شما قرار گیرد.

چرا بیت‌کوین؟

در تعریفی کلی می‌توان بیت‌کوین را آینده‌ی پول نامید. در دنیایی که هرروز به‌سمت دیجیتالی‌شدن پیش می‌رود و بخش عمده‌ای از کارهای روزانه ما در فضای وب و ازطریق تلفن‌های هوشمند انجام می‌شود، شیوه‌ی مبادلات هم به‌مرور تغییر خواهد کرد. در‌واقع بیت‌کوین و تکنولوژی پشت این پول و مزایای آن، شرایطی به‌وجود آورده تا به این نتیجه برسیم سیستم فعلی مالی و پولی دنیا در حال تغییر است و پول آینده، بیت‌کوین یا چیزی شبیه آن خواهد بود.

پول کاغذی سال‌ها وسیله مبادلات مرسوم بود؛ اما وقت آن رسیده دنیای امروز برمبنای نیازهای جدید سیستم مبادلات خود را به‌روز رسانی کند. در سال ۲۰۰۹، هنگامی‌که بیت‌کوین برای اولین‌بار معرفی شد، مشخص نبود چطور و کجا می‌توان از آن برای پرداخت‌ها استفاده کرد؛ اما به‌مرور راه خود را در بازار بازکرد.

موارد استفاده‌ی بیت‌کوین در دنیای معاصر

در‌حال‌حاضر، می‌توان عملا با بیت‌کوین همه‌چیز خرید. به‌عنوان مثال، شرکت‌های بزرگی مانند مایکروسافت و دل، این ارز رمزپایه را برای پرداخت هزینه‌ی خرید بسیاری از محصولات و محتوای دیجیتال خود پذیرفته‌اند. با بیت‌کوین می‌توانید بلیت هواپیما را از شرکت‌های هواپیمایی مانند بالتیک ایر یا بلیت تئاتر خود را بخرید. موارد دیگری مانند پرداخت هزینه‌ی هتل، خرید ملک، پرداخت صورت‌حساب رستوران یا تهیه‌ی کارت هدیه نیز وجود دارند که می‌توان برای پرداخت و تهیه‌ی آن‌ها از بیت‌کوین استفاده کرد. در بازارهای بین‌المللی نیز برای پرداخت‌ها می‌توان از این ارز رمزپایه استفاده کرد.

مدیریت و هدایت بیت‌کوین

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بیت‌کوین، غیرمتمرکزبودن آن است. بدین‌ترتیب، این پول دیجیتال از دولت‌ها و تمرکز قدرت بی‌نیاز است. درعین‌حال، فعالیت بیت‌‌کوین کاملا شفاف است و هر تراکنشی انجام می‌گیرد، در سیستم عظیم و پیچیده بلاک‌چین ثبت می‌شود.

هر کاربر در کیف‌پول خود مقدار بیت‌کوین و مراحل و نتایج تراکنش‌ها را مشاهده می‌کند. بدین‌ترتیب، قادر خواهد بود کنترل کاملی روی امور مالی خود داشته باشد. هر کاربری سعی کند در یک بلاک تراکنش تغییری ایجاد کند، روی تمام بلاک‌ها تأثیرگذار خواهد بود. دفتر حساب عمومی‌ بلاک‌چین راه را بر هرگونه تقلب و تلاش‌های اشتباه می‌بندد و صحت تک‌تک مبادله‌ها را بررسی می‌کند.

نحوه‌ی عملکرد بیت‌کوین

پول‌های فیات را فلزات گران‌بها مثل طلا پشتیبانی می‌کنند.ارزش هر سکه به‌واسطه طلای موجود در مخازن بانک مرکزی آن کشور تعیین می‌شود. به زبان ساده، هر اسکناس به‌خودی‌خود بی‌ارزش است و دولت‌ها و مخازن طلای آن‌ها هستند که به ارزهای سنتی اعتبار می‌بخشند. ارزش و اعتبار بیت‌کوین به خودش بستگی دارد و وابسته به عوامل خارجی نیست. هر سکه‌ی بیت‌کوین برای مالک آن مثل طلا به‌خودی‌خود ارزشمند است. شما می‌توانید بیت‌کوین را بخرید و به امید افزایش قیمت در آینده ذخیره کنید.

محدودیت‌های دنیای بیت‌کوین

به‌هر‌حال، بیت‌کوین هنوزهم شکل جدید و کاملا پیچیده‌ی پرداخت محسوب می‌شود و طبیعی است مواردی که بتوان پرداخت‌ها را با این ارز انجام داد، محدود باشد. باوجوداین، هرروز بازارها و مشاغل بیشتر و بیشتری انجام پرداخت‌های خود با این ارز را می‌پذیرند؛ از مشاغل و کافی‌شاپ‌های کوچک گرفته تا غول‌های صنایع مختلف. به‌عنوان مثال، در کشور ژاپن از شرکت تویوتا می‌توانید با پرداخت بیت‌کوین اتومبیل بخرید.

کوین نیک

بیت‌کوین؛ راهکاری برای سرمایه‌گذاری

با توجه به دائمی‌بودن تغییر نرخ مبادلات بیت‌کوین، این ارز رمزپایه می‌تواند فرصت مناسبی برای سرمایه‌‌گذاری باشد. به‌عنوان مثال، در دو سال اخیر، ارزش آن تا حدود ۲۰ هزار دلار رسیده و در زمان نگارش این مطلب ۹,۵۰۰ دلار است.

راه‌های خرید بیت‌کوین

ساده‌ترین روش برای داشتن بیت‌کوین خرید آن است. این ارز رمزپایه را می‌توان ازطریق انواع صرافی‌های موجود و دردسترس همچون کوین نیک خرید. برای پرداخت می‌توان از پول نقد یا کارت‌های اعتباری استفاده کرد؛ اما برای انتقال و دریافت بیت‌کوین به کیف‌پول نیاز خواهید داشت. شما از اشخاص یا صرافی‌های ارز دیجیتال معتبر که بیت‌کوین دراختیار دارند، بیت‌کوین می‌خرید و در کیف‌پول مخصوص بیت‌کوین نگه‌داری می‌کنید.

استخراج روش دیگر به‌دست‌آوردن بیت‌کوین است که به استفاده از سخت‌افزار و نرم‌افزار و انرژی برق برای حل مسائل ریاضی هر بلاک نیاز دارد. استخراج برای افراد عادی چندان به‌صرفه نخواهد بود؛ به همین دلیل، در اکثر مواقع به فکر خرید ازر دیجیتال از مراکز معتبر می‌افتند. برای خرید بیت‌کوین دو عامل ضروری است: اول، وجود فروشنده‌ی معتبر؛ دوم، در‌اختیار داشتن کیف‌پول مناسب.

هزینه‌ی استفاده از بیت‌کوین

استفاده از بیت‌کوین هزینه‌ی بسیار ارزانی دارد. ازآنجاکه هیچ بانکی در فرایند انتقال دخالت ندارد، از کارمزد بانکی خبری نیست. فقط هنگام خرید رمزارزها باید به صرافی ارز دیجیتالی که بیت‌کوین شما را به دلار و ریال تبدیل می‌کند، کارمزد اندکی بپردازید که در مقایسه با هزینه‌ی انتقال وجه در سیستم بانکی جهانی بسیار اندک است. زمانی‌که بیت‌کوین به کیف‌پول شما منتقل شد، دیگر هزینه‌ای برای شما نخواهد داشت.

کیف‌پول‌ها؛ نیاز اساسی بیت‌کوین

برای تهیه کیف‌پول گزینه‌های مختلفی وجود دارند؛ کیف‌پول‌های دیجیتال و الکترونیکی و کیف‌پول‌های فیزیکی که امنیت آن‌ها از کیف‌پول‌های الکترونیکی بیشتر است. کیف‌پول‌های نرم‌افزاری که روی هارد رایانه شما ذخیره می‌شوند، کاملا امن نیستند؛ زیرا ممکن است با حمله هکرها مواجه شوند؛ اما برای استفاده خیلی معمول و رایج هستند. کیف‌پول‌های سخت‌افزاری و کیف‌پول کاغذی با دو کد QR نوع دیگر کیف‌پول‌ها هستند که درمقابل حملات سایبری یا خرابی سخت‌افزاری ایمن هستند. اگر نمی‌دانید کدام کیف‌پول برای نگه‌داری ارز شما مناسب است، برای مشاوره می‌توانید با همکاران ما تماس بگیرید.

 

منبع کوین نیک
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده