آشنایی با ویژگی‌های اپلیکیشن راننده ماکسیم

آشنایی با ویژگی‌های اپلیکیشن راننده ماکسیم

ازجمله ویژگی‌های اپلیکیشن راننده سامانه‌‌ی هوشمند حمل‌ونقل ماکسیم، عبارت‌اند از: تبدیل سفر به پول، کمیسیون اندک، پیغام‌گذاشتن برای راننده، زنجیره‌ی درخواست‌ها، سفر در محدوده‌ی دلخواه و انتخاب سفر دلخواه. 

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

اپلیکیشن راننده سامانه‌‌ی هوشمند حمل‌ونقل ماکسیم خدماتی دراختیار رانندگان قرار داده است که برخی از آن‌ها در میان اپلیکیشن‌های این حوزه در ایران منحصربه‌فردند. درادامه، نگاهی به برخی از ویژگی‌های اپلیکیشن راننده ماکسیم (تاکسی درایور) می‌اندازیم.

تبدیل سفر به پول

برای برخی از رانندگان، تردد در جاده‌های بدون ترافیک آسان‌تر از رفت‌وآمد داخل شهر است. اپلیکیشن ماکسیم امکان منحصربه‌فردی دراختیار رانندگان قرار داده است که مسافران را بین شهرها جابه‌جا کنند. این در حالی است که رانندگان دیگر تاکسی‌های آنلاین، تنها می‌توانند مسافران درون‌شهری را جابه‌جا کنند. «سفرهای بین‌شهری» فرصت مغتنمی برای افراد علاقه‌مند به تردد و درآمدزایی بین‌شهری فراهم می‌کند.

گزینه‌ی «تخفیف کالا و خدمات» ماکسیم

‏«تخفیف کالا و خدمات» سرویس جدیدی از سامانه‌ی هوشمند خدمات حمل‌ونقل ماکسیم است که در بیش از ۱۰۰ شهری که در آن‌ها فعال است، برخی از کالاها و خدمات را با تخفیف به رانندگان ‏ماکسیم ارائه می‌کند. ازجمله این خدمات می‌توان به شست‌وشوی خودرو، تعویض روغن موتور، باتری‌سازی، خرید از فروشگاه، بازدید از اماکن خاص و تخفیف ویژه اپلیکیشن‌های همکار مانند تخفیفان، چهارچرخ و... اشاره کرد.

فهرست این کالاها و خدمات برای هر شهر متفاوت است و رانندگان برای مشاهده‌ی آن‌ها می‌توانند به ‏گزینه‌ی «تخفیف کالا و خدمات» در اپلیکیشن رانندگان ماکسیم مراجعه کنند. شایان ذکر است استفاده از این تخفیف‌ها نیازمند فعال‌بودن اپلیکیشن راننده است.‏‏

کمیسیون اندک

یکی از ویژگی‌هایی که برای رانندگان در کار اهمیت زیادی دارد، درصد کمیسیون سامانه‌های هوشمند خدمات حمل‌ونقل است. ماکسیم فقط  با دریافت ۱۰ تا ۱۳ درصد کمیسیون، کمترین میزان کمیسیون را در میان دیگر تاکسی‌های آنلاین از رانندگان دریافت می‌کند.

گفتنی است که این کمیسیون در شهرهای مختلف زیرپوشش ماکسیم متفاوت است و در سفرهایی که در محدوده‌ی طرح ترافیک تهران انجام می‌شوند، درصدی از سهم کمیسیون در قالب طرح تشویقی عودت داده می‌شود و امکان درآمدزایی بیشتر را برای رانندگان فراهم می‌کند.

پیغام‌گذاشتن برای راننده

ممکن است برای هرکدام از ما پیش آمده باشد هنگام درخواست خودرو متوجه شارژ کم تلفن‌همراهمان شده باشیم و نگران شویم نکند قبل از رسیدن راننده، خاموش شود و نتوانیم همدیگر را پیدا کنیم. ماکسیم برای این شرایط، امکانی بسیار کاربردی در اپلیکیشن مسافر و راننده با عنوان گزینه‌ی «چت با راننده» در نظر گرفته است. شما می‌توانید با استفاده از این گزینه محل دقیق ملاقات با راننده و مشخصات ‏ظاهری خود را از قبل اطلاع بدهید تا درصورت خاموش‌شدن تلفن‌همراهتان، راننده ماکسیم به‌راحتی شما را پیدا کند.

زنجیره‌ی درخواست‌ها

ممکن است زمانی‌ که راننده در حال انجام سفری است، درخواست‌های جدیدی به‌‌صورت متوالی به او ‏سپرده شود. رانندگان باید توجه کنند مبدأ درخواست‌ جدید نزدیک به مقصد سفر جاری آن‌ها خواهد بود. بدین‌‏‏‌ترتیب، مدت ‌زمان انتظار بین سفرها برای رانندگان کاهش پیدا می‌کند و طبیعتا میزان درآمد آن‌ها نیز افزایش خواهد یافت. ‏همچنین، رانندگان می‌توانند در قسمت «منطقه‌ پایان سفر» در فهرست سفارش‌ها، درخواست‌هایی را که مبدأ آن‌ها ‏نزدیک به مقصد سفر جاری آن‌ها است، مشاهده کنند و اجرای آن‌ها را بپذیرند (به‌‌صورت دستی).‏

پس از پذیرفتن درخواست جدید، راننده ۱۵ دقیقه فرصت دارد سفر خود را به‌پایان برساند و به مبدأ ‏درخواست جدید برسد. در غیر این صورت، درخواست به‌‌صورت خودکار لغو می‌شود. بنابراین، رانندگان بهتر است واقع‌بینانه عمل ‏کنند و پیش از پذیرفتن چنین درخواست‌هایی، میزان زمان کافی برای رسیدن به مبدأ مسافر بعدی را ‏بسنجند. زنجیره‌ی درخواست‌های اپلیکیشن رانندگان ماکسیم این امکان را به راننده می‌دهد تا قبل از رسیدن به مقصد، درخواست‌های ‏سفر دیگری را دریافت کند و بدون اتلاف وقت، در زمان معقول سفرهای بیشتری انجام و درآمد خود را افزایش دهد.

سفر در محدوده‌ی دلخواه

برخی تصور می‌کنند کار در سامانه‌های هوشمند خدمات حمل‌ونقل، شغلی تمام‌وقت است که ‏علاوه‌بر صرف وقت و انرژی زیاد، هزینه‌هایی همچون استهلاک زیاد خودرو را به‌همراه دارد. ماکسیم امکانی برای رانندگان فراهم کرده است تا بتوانند حتی در فاصله‌ی محل کار تا خانه‌ی خود ‏درآمدزایی کنند. کارمندانی که قصد برگشت به خانه را دارند و شهروندانی که می‌خواهند در طول ‏مسیر روزانه‌ی خود درآمد کسب کنند و رانندگانی که تمایل دارند فقط در محدوده‌ی خاصی از شهر کار کنند، ‏می‌توانند از این امکان ویژه‌ی اپلیکیشن ماکسیم استفاده کنند.‏

با فعال‌کردن گزینه‌ی «فیلتر انتخاب‌های خودکار»، امکانی در اپلیکیشن ماکسیم برای راننده ایجاد می‌شود که از طریق آن محدوده‌ی مدنظر را تعیین کند و درخواست مسافرانی را بپذیرد که مقصد و مسیرشان در همان ‏محدوده است.‏ رانندگان ماکسیمی برای استفاده از این امکان ویژه می‌توانند با کمک «فیلتر انتخاب‌های خودکار»، یک یا چند ‏منطقه از مناطق شهر خود را برگزینند. پس از انجام این عملیات، اپلیکیشن ماکسیم به‌محض آنلاین‌شدن ‏راننده، سفر‌هایی را به‌صورت خودکار به راننده پیشنهاد می‌کند که در محدوده‌ی نشان‌دارشده وجود دارند. ‏گفتنی است رانندگان محترم می‌توانند علاوه‌بر مناطق شهری، گزینه‌های «فرودگاه» یا «حومه شهر» را ‏نیز فعال کنند.‏

انتخاب سفر دلخواه

در اپلیکیشن ماکسیم، برخلاف اپلیکیشن تاکسی‌های آنلاین دیگر، رانندگان حق انتخاب از بین سفرها را دارند. علاوه‌بر امکان اختصاص خودکار سفرها، رانندگان می‌توانند فهرست همه سفرها را در اپلیکیشن مشاهده کنند و با توجه به مبدأ و مقصد و هزینه‌ی سفر، سفر دلخواه خود را برگزینند.

منبع ماکسیم
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده