سومین دوره از مسابقات کوییزکاپ به مرحله فینال رسید

سومین دوره از مسابقات کوییزکاپ به مرحله فینال رسید

سومین دوره از مسابقات کوییزکاپ که امسال با شعار «بزرگ‌ترین مسابقه‌ی اطلاعات عمومی کشور» برگزار می‌شود، به مرحله‌ی مسابقات حضوری رسیده است.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

در سه سال اخیر، مجموعه‌ی کوییز آو کینگز با همکاری بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای مسابقات کوییزکاپ را برگزار کرده است. این مسابقات در دو دوره‌ی اول برگزاری و در جریان «لیگ بازی‌های رایانه‌ای»، بیشترین میزان استقبال و جوایز مسابقات را به‌خود اختصاص داده بود.

سومین دوره‌ی کوییزکاپ با بیشترین میزان جوایز در تاریخ این مسابقات و در دو بخش انفرادی و تیمی از ۱۳ مرداد آغاز شد. طبق روال هر سال، کوییزکاپ ۱۳۹۸ هم با مراحل آنلاین و چالش‌های کوییزی آغاز به کار کرد و در جریان این چالش‌های آنلاین درون بازی، بیش از ۱۰۰ هزار کاربر مشارکت کردند.

شاید بزرگ‌ترین ضعف مسابقات ورزش‌های الکترونیکی در کشورمان، محدودیت دسترسی گیمرهای سراسر ایران باشد. کوییز آو کینگز امسال برای راحتی و برابری تمامی شرکت‌کنندگان، بخش اعظمی از مسابقات خود را به‌صورت آنلاین برگزار کرد. این بخش انتخابی که مرحله‌ی گروهی آن هنوزهم در جریان است، به‌شکلی طراحی شده که در انتها و در روزهای مشخص، تعدادی از بهترین کوییزبازان سراسر کشور به محل برگزاری مسابقات در تهران بیایند و زمان انتظار آن‌ها حداقل میزان ممکن باشد.

در بخش انفرادی، ۲۲۰ نفر موفق شدند به فینال حضوری راه پیدا کنند که خود را برای فینال حضوری ۶ شهریور آماده می‌کنند. همچنین در بخش تیمی، ۶۴ گروه سه‌نفره به فینال راه پیدا خواهند کرد که مسابقات حضوری آن‌ها یک روز بعد از مسابقات انفرادی، یعنی ۷ شهریور، برگزار می‌شود. شایان ذکر است فینالیست‌های هر بخش در فینال بزرگ کوییزکاپ، ۸ شهریور به‌مصاف یکدیگر خواهند رفت.

امیرحسین ناطقی، مدیرعامل کوییز آو کینگز، درباره‌ی جوایز امسال می‌گوید:

امسال بیشترین میزان جوایز را در تاریخ برگزاری این مسابقات شاهد هستیم. مجموع جوایز نقدی امسال بیش از ۶۰ میلیون تومان خواهد بود. در بخش انفرادی، نفرات اول تا سوم به‌ترتیب ۱۵ و ۷.۵ و ۲.۵ میلیون تومان برنده می‌شوند. در بخش تیمی نیز، تیم‌های اول تا سوم به‌ترتیب ۲۰ و ۱۰ و ۵ میلیون تومان جایزه می‌گیرند. این فقط جوایز نقدی مسابقات خواهد بود و شرکت‌کنندگان این فرصت را دارند جوایز بیشتری هم به‌دست بیاورند.

امسال درکنار مسابقات، رویداد حضوری ویژه‌ای نیز برگزار خواهد شد. هدف این رویداد که با عنوان «فستیوال هواداران کوییز آو کینگز» شناخته می‌شود، دور هم جمع‌کردن هواداران بازی خواهد بود. زمان برگزاری فستیوال هواداران ۲ شهریور است و چند ساعتی برنامه برای علاقه‌مندان در نظر گرفته شده است.

رضا عباسی، مدیر بازاریابی کوییز آو کینگز، درباره‌ی فستیوال هواداران می‌گوید:

برگزاری این رویداد از آن دست کارهایی بود که انجامش را ماه‌ها در سر داشتیم. اولین و بزرگ‌ترین هدف فستیوال هواداران، دور هم جمع‌کردن طرفداران کوییز آو کینگز خواهد بود. برنامه‌های متنوعی برای فستیوال داریم و شاید یکی از جذاب‌ترین آن‌ها برای دوستداران کوییز آو کینگز، قابلیت رکوردزدن حضوری و بردن جایزه باشد.

عباسی درباره‌ی جوایز فستیوال هواداران اضافه می‌کند:

با همکاری بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، دو دستگاه پلی‌استیشن ۴ برای بهترین رکوردهای روز در نظر گرفته‌ایم. همچنین، ۳۶ نفر از فینالیست‌های مسابقات انفرادی را از بین همین افراد انتخاب می‌کنیم که بهترین رکورد را داشته باشند.

مسابقات حضوری کوییزکاپ ۱۳۹۸، از ۲ تا ۸ شهریور ماه در سالن حجاب کانون پرورشی فکری کودکان واقع در خیابان فاطمی تهران برگزار خواهد شد. ۲ شهریور به فستیوال هواداران اختصاص دارد و ۶ و ۷ شهریور، فینال دو بخش انفرادی و تیمی و ۸ شهریور فینال بزرگ هر بخش برگزار می‌شود.

اطلاعات تکمیلی مسابقات، ازجمله زمان دقیق برگزاری هریک از رویدادهای مربوط به مسابقات حضوری در بلاگ رسمی کوییز آو کینگز به آدرس http://blog.quizofkings.com دردسترس است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده