چطور خوابگاه و پانسیون ارزان‌قیمت در تهران پیدا کنیم؟

چطور خوابگاه و پانسیون ارزان‌قیمت در تهران پیدا کنیم؟

پیداکردن خوابگاه در تهران اصلا کار ساده‌ای نیست؛ به‌ویژه اگر وقت زیادی برای گشتن نداشته باشید و بخواهید هرچه‌زودتر خوابگاه مطمئن و مجهز در تهران پیدا کنید.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

اگر می‌خواهید وسواس به‌خرج دهید، کفش‌های آهنین اراده را به‌منظور گشتن تک‌تک خوابگاه‌های تهران و تهیه‌کردن فهرستی برای مقایسه‌ی قیمت و کیفیت باید آماده کنید؛ اما اگر می‌خواهید از تجربه‌ی دیگران در انتخاب خوابگاه با دردسر کمتر استفاده کنید، درادامه تجاربی با شما به‌اشتراک گذاشته‌ می‌شود.

روش‌های پیدا‌کردن خوابگاه دخترانه و پسرانه در تهران

برخی از دانشگاه‌ها خدمات خوابگاهی را در محدوده‌ی نزدیک دانشگاه برای دانشجویان ورودی‌ جدید فراهم می‌کنند؛ باوجوداین، خدمات خوابگاهی در همه دانشگاه‌ها ارائه نمی‌شود؛ به‌ویژه برای دانشجویان کارشناسی ارشد که تعداد واحدهای درسی کمتری در هفته دارند، ماندن طولانی‌مدت در شهر مقصد و کرایه‌ی ماهانه خوابگاه چندان گزینه‌ی ایده‌آلی نیست. به‌هر‌حال، اگر دنبال خوابگاه دخترانه یا پسرانه در تهران هستید، می‌توانید از سه روش زیر برای پیدا‌کردن محل مناسب برای اقامت استفاده کنید:

 ۱. روش سنتی مراجعه‌ی حضوری: در روش سنتی، باید چند روز قبل از شروع ترم تحصیلی به تهران بروید و از روی آدرس، به تک‌تک خوابگاه‌ها مراجعه کنید و درباره‌ی کیفیت خدمات و موجودبودن اتاق خالی اطلاعات کسب کنید. این روش چندان طرفدار ندارد؛ چون علاوه‌بر صرف زمان زیاد، هزینه‌بر است و گمان نمی‌کنم بخواهید اولین تجربه‌ی خوابگاهی‌تان را با کابوس دیدن تک‌تک خوابگاه‌ها از نزدیک همراه کنید؛

۲. استفاده از سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها و رزرو آنلاین: روش بعدی استفاده از سایت‌ها و اپلیکیشن‌های اقامتی است. این روش هم در زمان و هزینه‌هایتان صرفه‌جویی می‌کند و هم بدون مراجعه‌ی حضوری می‌توانید درباره‌ی وضعیت خدمات و وجود اتاق خالی اطلاعات کسب کنید؛

۳. رزرو تلفنی خوابگاه تهران: رزرو تلفنی بعد از سایت و اپلیکیشن رتبه‌ی دوم محبوبیت را دارد؛ اما پیش از تماس، باید اطلاعات مربوط به خوابگاه‌ها را اینترنتی پیدا کنید و اگراطلاعی از محل قرارگیری خوابگاه‌ها و اسامی‌شان ندارید، پیداکردن خوابگاه مناسب واقعا زمان‌بر خواهد بود.

زودروم؛ وب‌سایت تخصصی رزرو خوابگاه در تهران

زودروم مجموعه‌ای آنلاین برای پیداکردن هتل، مهمان‌پذیر، اقامتگاه بوم‌گردی، پانسیون و خوابگاه در تهران و برخی دیگر از شهرهای گردشگری است. این مجموعه با تجهیزکردن اتاق‌ها در اقامتگاه‌های اقتصادی، سطح کیفی آن‌ها را ارتقا می‌دهد و به‌صورت آنلاین در وب‌سایتش ارائه می‌کند. در‌حال‌حاضر، خوابگاه‌های زودروم از ارزان‌ترین اقامتگاه‌های تهران به‌شمار می‌روند.

بررسی انواع خوابگاه در تهران

باید در نظر گرفت که به‌دلیل کم‌بودن تقاضا، تعداد خوابگاه دخترانه در تهران کمتر است؛ درنتیجه، ممکن است خانم‌ها به زمان بیشتری برای پیداکردن خوابگاه در نقطه‌ی مناسبی از شهر نیاز داشته باشند. درمقابل، تعداد و انواع خوابگاه پسرانه در تهران بیشتر است که این مسئله انتخاب را برایشان راحت کرده است.

تفاوت انواع خوابگاه‌های تهران در «کارمندی‌دانشجویی» یا «عمومی» بودن آن‌ها است. در نوع اول، افراد فقط با ارائه‌ی کارت دانشجویی یا گواهی اشتغال به کار می‌توانند ساکن شوند؛ اما در نوع دوم، با رعایت بازه‌ی سنی مجاز، بدون مدرک دانشجویی یا کارمندی هم می‌توانید ساکن شوید.

سؤال بعدی این است که زودروم چه ویژگی برتری در مقایسه با سایر سایت‌ها و اپلیکیشن‌های رزرو آنلاین خوابگاه دارد؟ برای رسیدن به جواب بگذارید، برخی از ویژگی‌های زودروم ذکر می‌شود.

زود روم

هفت ویژگی‌ خوابگاه‌های زودروم در تهران

اقامت خوابگاهی تقریبا اولین تجربه‌ی مستقل زندگی بسیاری از جوانان است؛ ولی برای شروع زندگی مستقل پیش از هر چیز به محلی برای اقامت نیاز دارید. اپلیکیشن و سایت زودروم روشی ساده و سریع و ایمن برای پیدا‌کردن بهترین خوابگاه دخترانه و پسرانه در تهران است. برخی از مزایای استفاده از زودروم برای یافتن خوابگاه عبارت‌اند از:

۱. صرفه‌جویی در هزینه‌ها

زودروم ضمن ارائه‌ی اتاق‌های متنوع در خوابگاه‌های دخترانه و پسرانه‌ی تهران، در هزینه‌های شما هم صرفه‌جویی می‌کند. اتاق‌های پیشنهادی زودروم تعداد تخت‌های مختلفی دارند. اگر فردی انعطاف‌پذیر و اجتماعی هستید، می‌توانید از اتاق‌های بزرگ اشتراکی و ارزان‌قیمت آن برای مدت اقامتتان استفاده کنید.

۲. تجربه‌ی امنیت و راحتی

اگر به اتاق‌های اشتراکی علاقه‌ای ندارید، زودروم پیشنهادهای مناسبی برای اتاق‌های تک‌نفره دارد که می‌توانید از آن برای مدت اقامتتان استفاده کنید. همچنین، برای امنیت بیشتر می‌توانید لوازم شخصی‌تان را در طول اقامت، داخل کمدهای قفل‌دار (موجود در هر اتاق) نگه‌داری کنید.

۳. ارائه‌ی خدمات باکیفیت

در خوابگاه‌ها، به تمامی وسایل موردنیاز زندگی دسترسی دارید. این لوازم وسایل آشپزخانه، تلویزیون و میز مطالعه، حمام و سرویس بهداشتی و... را شامل می‌شود. البته، همان‌طورکه می‌دانید استفاده از این وسایل در خوابگاه به‌صورت اشتراکی است؛ اما برخی از اتاق‌های خوابگاه تهران تلویزیون و یخچال مجزا دارند.

۴. محیط صمیمی و دوستانه

خوابگاه‌های زودروم در تهران محبوب دانشجویان هستند؛ به‌ همین دلیل، می‌توانید با افرادی جدید آشنا شوید که ممکن است یکی از دانشجویان دانشکده‌‌ی خودتان باشند. درواقع، زندگی خوابگاهی فرصتی برای برقراری ارتباطات و شنیدن داستان‌های جدید است. پس، از هر فرصتی برای هم‌صحبتی با اطرافیان استفاده کنید و از لحظاتتان لذت ببرید.

۵. تخفیف‌های هیجان انگیز

اگر قصد دارید برای مدت طولانی در خوابگاه اقامت کنید، می‌توانید از تخفیف‌های فصلی بهره‌مند شوید و در هزینه‌های زندگی دانشجویی‌تان صرفه‌جویی کنید.

۶. رزرو ساده و سریع اتاق

در هر زمان و مکان، با یکی از سه روش زیر می‌توانید در خوابگاه تهران اتاق رزرو کنید:

  • رزرو آنلاین از‌طریق وب‌سایت زودروم؛
  • رزرو آنلاین ازطریق اپلیکیشن زودروم؛
  • رزرو ازطریق تماس با شماره‌ی ۷۱۱۹۵-۰۲۱

۷. پشتیبانی ۲۴ ساعته

زودروم ضمن فراهم‌کردن شرایط رزرو آنلاین خوابگاه‌های مقرون‌به‌صرفه و باکیفیت در تهران، به‌صورت ۲۴ ساعته در هفت روز هفته خدمات پشتیبانی ارائه می‌کند. همچنین، درصورت بروز شرایطی خاص و اضطراری می‌توانید به‌صورت کاملا رایگان رزرو خود را لغو کنید.

منبع زود روم
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده