طراحی مدرن اکسپوز به روش ابزارخان

یک‌شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
مطالعه 4 دقیقه
طراحی اکسپوز در انواع سیستم‌ هوارسان و تهویه مطبوع امری است که امروزه در بسیاری از پروژه های گوناگون شاهد اجرای آن هستیم.
تبلیغات

شرکت ابزارخان با بهره‌گیری از مدرن‌ترین و پیشرفته‌ترین روش‌های موجود به طراحی و اجرای انواع سیستم اکسپوز می‌پردازد.

هدف شرکت ابزارخان ارائه‌ی بالاترین کیفیت منطبق بر دانش روز دنیای صنعت و تهویه است تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن بالاترین کیفیت را در اختیار مشتریان عزیز قرار دهد.

طراحی مدرن اکسپوز چیست؟

یکی از اصلی‌ترین و بارزترین ویژگی‌های طراحی مدرن اکسپوز مشاهده کامل و صددرصد تمامی سیم کشی های ساختمان و تمامی تأسیسات مکانیکی به‌صورت روکار، به‌جای پنهان کردن آن‌ها در زیر سقف های کاذب و در بین انواع سقف‌ها و دیوارها است.

این طراحی چنان جلوه‌ای به فضا می‌بخشد که گویی ناقص است اما درواقع این امر جوهره و ویژگی اصلی سبک موردبحث محسوب می‌شود که هیچ چیزی را پنهان نمی‌کند و تمامی عوامل به‌صورت روکار در معرض دید قرار می‌گیرند.

در طراحی مدرن اکسپوز، تمامی تأسیسات شامل انواع کانال هوای تهویه مطبوع، لوله گاز، لوله آب، سیستم نورپردازی و روشنایی، لوله کشی آتش نشانی، لوله کشی فاضلاب، رادیاتورها، لوله مسی، لوله کشی داکت اسپلیت و... در تمامی فضاها و کاربری های گوناگون کاملا مشاهده شده و به‌هیچ‌وجه پنهان نمی‌شوند.

ابزارخان

کاربری های طراحی مدرن اکسپوز

از این طراحی می‌توان در فضاها و کاربری های مختلفی نظیر سرویس‌های بهداشتی، فضاهای مسکونی، بیمارستان ها، رستوران ها، کافه ها و... استفاده کرد.

در واقع در کشور ما امروزه بیشتر شاهد این‌گونه طراحی مدرن اکسپوز در زمینه سیستم‌های سرمایش و گرمایش و داکت اسپلیت خصوصا در رستوران‌ها و کافه‌ها هستیم و به دلیل جذابیت بسیار زیاد این‌گونه طراحی، رفته رفته استفاده‌ی گسترده‌تر و بیشتر از این‌گونه طراحی‌ها می‌بینیم.

به‌طور مثال نمونه‌ای از این نوع طراحی را در سام کافه، وی کافه در تهران و بسیاری از کافه‌های دیگر می‌توان مشاهده نمود.

درواقع رها کردن انواع تأسیسات مکانیکی ساختمان در طراحی داخلی یک فضا، همان‌گونه که هستند و عدم پنهان کردن آن‌ها یک حرکت بسیار جذاب و جسورانه در دنیای دکوراسیون داخلی به شمار می‌رود و از آنجایی که چشم همواره به پنهان کردن و ندیدن این لوله‌ها عادت دارد، به همین علت کاملا جذب این طراحی متفاوت می‌شود.

از طرف دیگر، این عمل، علاوه‌بر جذابیت فراوانی که به طراحی داخلی یک فضا می‌بخشد، تا حد بسیار زیادی در هزینه‌های ناشی از اجرای پروژه صرفه‌جویی می‌کند.

ابزارخان

مزایای طراحی مدرن اکسپوز

هزینه‌هایی که صرف نصب و اجرای سقف کاذب می‌شود، بسیار بالا است. خصوصا در فضاهایی با متراژ بالا، اگر جهت پوشاندن این تأسیسات ساختمانی از سقف کاذب استفاده شود، هزینه‌ها بسیار زیادی می‌شود.

بدین ترتیب نمایش این تأسیسات به همان گونه‌ای که هستند، خصوصا در فضاهای عظیم‌تر نظیر بیمارستان‌ها، فضاهای اداری بسیار بزرگ و... موجب صرفه‌جویی بسیاری در هزینه های پروژه می‌شود.

یکی دیگر از مزایای طراحی تاسیساتی اکسپوز، دسترسی هرچه آسان تر و راحت به تمامی قسمت های کانال اسپیرال است. در این شرایط اگر نیاز باشد که قطعه‌ای به بخشی از تأسیسات مورد نظر اضافه شود، دیگر نیاز نیست تا قسمتی از دیوار یا سقف تخریب شود و بدین ترتیب به‌آسانی و به سرعت قابل اجرا است.

از طرفی سرعت اجرای این‌گونه طراحی نیز نسبت به سایر طراحی‌ها بسیار بالاتر است چرا که زمان اضافه‌تری صرف اجرای سقف کاذب یا پنهان کردن این تأسیسات صرف نشده و تا حد بسیار زیادی در زمان صرفه‌جویی می‌شود.

از طرف دیگر، فضای مفید معماری نیز در جهت تعبیه سقف کاذب اشغال نشده است و مانع از کاهش ارتفاع مفید ساختمان نیز می‌شود.

با توجه به مواردی که ذکر شد، طراحی مدرن اکسپوز می‌تواند یک گزینه بسیار مناسب جهت زیبایی بخشیدن به دکوراسیون داخلی یک فضای خاص باشد.

در این راستا شرکت ابزارخان یکی از بهترین و با تجربه ترین شرکت‌های طراح، تولیدکننده و مجری سیستم‌های کانال هوا به‌صورت اکسپوز در این زمینه است.

 جهت دریافت مشاوره و خدمات ما می‌توانید از راه‌های زیر با کارشناسان و مجموعه ما در ارتباط باشید.

شماره تماس: 09102071050

www.abzarkhan.com

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات