مزایای روغن صنعتی شل سنتتیک؛ روغن صنعت

مزایای روغن صنعتی شل سنتتیک؛ روغن صنعت

شرکت روغن صنعت آروشا به‌عنوان یکی از بزرگترین مجموعه‌‌های واردات، فروش گریس و روغن‌های تخصصی در ایران، تأمین‌کننده آخرین محصولات شرکت‌های معتبر جهانی برای مصرف‌کنندگان کشور است.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

شاید این سؤال برای شما پیش آمده باشد که چه تفاوتی بین روغن‌های سنتتیک و روغن‌های مینرال وجود دارد؟ چرا روغن‌های سنتتیک قیمت بالاتری نسبت به روغن‌های مینرال دارند؟ آیا خرید روغن سنتتیک گران‌تر باعث بهبود عملکرد دستگاه می‌شود؟ روغن صنعتی و روغن موتور سنتتیک امروزه با برندهای مختلف نظیر شل، موبیل، روغن کاسترول و توتال و غیره عرضه می‌شوند که می‌تواند باعث عملکرد بهتر و افزایش عمر دستگاه شوند.

روغن سنتتیک در بازه دمایی بالاتر از روغن‌های با پایه مینرال کار می‌کند. این مهم باعث می‌شود عمر روغن افزایش چشمگیری داشته و سرویس تعویض روغن در بازه زمانی طولانی‌تر انجام گیرد، همچنین باعث بهبود مصرف سوخت می‌شود. اگرچه روغن سنتتیک در بدو امر ممکن است گران‌تر به نظر برسد؛ اما این مزایا درنهایت صرفه‌ی اقتصادی استفاده از آن را در بلندمدت توجیه می‌کند.

عملکرد روغن های سنتتیک در دماهای مختلف

همان‌طور که گفته شد، روغن سنتتیک عملکرد بهتری در دماهای پایین و بالا دارد. در شروع روزهای سرد زمستانی یا در مناطق سرد که دمای هوا حدود صفر درجه یا پایین‌تر از آن است، روغن سنتتیک به دلیل داشتن نقطه ریزش پایین‌تر، کار روانکاری را سریع‌تر شروع و باعث بهبود کارایی و عملکرد دستگاه می‌شود.

همچنین در دمای بالا، گرانروی روغن‌های سنتتیک به دلیل ضریب گرانروی بالا به شکل غلیظ‌تری باقی می‌ماند. این بدان معنا است که لایه‌ی روان‌ساز شکل گرفته روی سطوح، در دماهای بالاتر امکان محافظت بهتر از دستگاه را فراهم می‌سازد.

مقاومت بهتر روغن سنتتیک

روغن صنعتی و روغن موتور سنتتیک مقاومت بهتری در برابر اکسیداسیون، فروپاشی دمایی و تشکیل رسوبات و لجن دارد. در حالی که توصیه می‌شود روغن موتورهای مینرال را پس از هر 3000 تا 5000 کیلومتر کارکرد تعویض کنند، روغن موتور سنتتیک می‌تواند کارایی بسیار بیشتری داشته باشد.

با توجه به بازه‌های زمانی طولانی‌تر تعویض روغن، سرمایه‌گذاری اولیه‌ی شما در خرید روغن سنتتیک باز خواهد گشت. این همان بینشی است که اکثر مالکان دستگاه‌ها و خودروها فاقد آن هستند. بعضی از افراد این روغن را خریداری می‌کنند و پس از سپری شدن بازه‌ی توصیه شده توسط تولید کننده، آن را با روغن مینرال عوض می‌کنند که اینکار می‌تواند باعث کارایی نامناسب یا صدمه به دستگاه شود.

این روغن تنها خالص‌ترین مولکول‌های روغن که از نظر ابعاد و شکل مشابه‌اند، در ترکیب دارد. این امر به اصطکاک کم‌تر سیال، سایش کم‌تر آن با قطعات داخلی موتور و افزایش توان موتور و گشتاور موتور می‌شود و با روانکاری بهتر قطعات داخلی موتور و کاهش اصطکاک و فرسودگی، همچنین باعث افزایش طول عمر موتور می‌شود.

علاوه بر این، با کم شدن سایش روغن به قطعات داخلی‌، موتور می‌تواند با راندمان بهتری کار کند و سوخت کمتری مصرف کند. غالباً وقتی که روغن‌های پایه معدنی را با روغن‌های سنتتیک جایگزین می‌کنیم، شاهد کاهش مصرف سوخت هستیم.

اگر قصد دارید از دستگاه خود در دراز مدت استفاده کنید، روغن سنتتیک با تعداد کم‌تر دفعات تعویض و کیفیت بهتر، قطعاً گزینه بهتری نسبت به روغن مینرال خواهد بود. به خاطر داشته باشید که این روغن‌ها در صورتی بهترین تأثیر خود را خواهند داشت که از همان ابتدا، مورد استفاده قرار گیرند.

روغن صنعت آروشا

نحوه تولید روغن های سنتتیک

این روغن ازطریق ترکیبات شیمیایی و در آزمایشگاه تولید می‌شود. در فرایند ساخت روغن‌های سنتتیک، ناخالصی موجود در روغن از بین می‌رود. ساختار شیمیایی آن به گونه‌‎ای اصلاح می‌گردد که کیفیت و روانکاری بالاتری نسبت به سایر روغن‌ها داشته باشد.

تفاوت اصلی روغن مینرال و سنتتیک در ترکیب پایه‌ی آن‌ها است. ترکیب پایه در روغن‌های معدنی از نفت خام به دست می‌آید درصورتی که ترکیب پایه‌ی روغن‌های سنتتیک را ترکیبات شیمیایی آزمایشگاهی تشکیل می‌دهد. یکی از ویژگی‌های روغن‌های سنتتیک، نسبت به روغن‌های مینرال، دارا بودن ساختار مولکولی یکنواخت است که به‌راحتی می‌توانند روی هم بلغزند و بهترین عملکرد روانکاری را داشته باشند. در صورتی که ساختار مولکولی روغن‌های مینرال، یکنواخت نبوده و برای لغزیدن روی یکدیگر با مشکل مواجه می‌شوند.

خرید روغن صنعتی شل

شرکت شل یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های نفتی جهان و تولید کننده انواع روغن موتور شل و روغن صنعتی شل است. از انواع آن می‌توان به روغن کمپرسور شل، روغن دنده شل، روغن توربین شل، روغن حرارتی شل، روغن تراش شل، روغن نسوز شل و... اشاره کرد.

همچنین شرکت شل تولیدکننده انواع روغن موتور شل، روغن موتور دریایی شل و روغن هوایی ایروشل نیز است. امروزه روغن شل یکی از پرمصرف‌ترین روانکارهای مصرفی در حمل‌ونقل جاده‌ای و صنایع مختلف نظیر سیمان، پتروشیمی، تولید برق، خودروسازی، مواد غذایی و ... است. روغن صنعتی شل شامل انواع مختلفی از روغن است که برای مصارف صنعتی مختلف تولید می‌شود. قبل از خرید روغن شل اطلاعات تولیدکننده دستگاه را مطالعه کنید تا روغن متناسب با نیاز خود و گرید مناسب استفاده کنید.

شرکت روغن صنعت آروشا با سال‌ها تجربه در تأمین انواع روغن و گریس شل، تأمین‌کننده انواع روغن اصلی شل است.

در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره فروش روغن شل با شماره 02122920499 تماس بگیرید.

ما شما را در تمامی مراحل فروش روغن شل و مصرف و نگه‌داری از انواع روغن و گریس شل راهنمایی می‌کنیم.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده