رویداد جهانی In-Tech با حمایت علی بابا برگزار شد

شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
علی‌بابا که از استارتاپ‌های فعال در حوزه‌ی گردشگری و آی‌تی است و همواره روی نقش زنان در توسعه‌ی کسب‌وکار با تکیه بر دانش و مهارت آن‌ها تأکید می‌کند، حامی اصلی رویداد In-Tech با نام ایرانی «تک‌دخت» بود.
تبلیغات

در رویداد آموزشی‌تجربی تک‌دخت (In-Tech) که از روز چهارشنبه تا جمعه، ۱۱ تا ۱۳اردیبهشت در محل کارخانه‌ی نوآوری برگزار شد، زنان بنیان‌گذار و فعال در اکوسیستم استارتاپی کشور و صاحبان کسب‌و‌کار از محدودیت‎‌‌ها و مشکلات در راه توسعه‌ی شغلی خود گفتند و راهکارهایی برای رفع این مشکلات و همچنین یافتن جایگاه واقعی زن در دنیای کسب‌وکار مطرح شد.

In_Tech با حضور بیش از ۱۰۰ شرکت‌کننده برگزار شد و آگاتا کاکوا، مدرس حوزه کسب‌وکار از لهستان، به‌عنوان تسهیلگر در جریان آن، تجربیات خود از توسعه‌ی کسب‌وکار زنان در سطح جهان را با زنان کارآفرین ایرانی در میان گذاشت.

بهاره نظری، Product owner تیم پرواز خارجی علی‌بابا، نیز در این رویداد به‌عنوان سخنران، تجربیاتش از مشکلات پیش رو در توسعه‌ی شغلی خود را مطرح و راهکارش برای رفع این مشکلات را با شرکت‌کنندگان در میان گذاشت.

تک دخت

در این رویداد، بیش از ۱۰۰ شرکت‌کننده حضور داشتند که در قالب تیم‌های پنج‌نفره، ایده‌های خود برای راه‌اندازی کسب‌وکار را مطرح و با کمک سه منتور از علی‌بابا، ستاره نیک‌نژاد و آرزو قانع و حفصه احراری، به‌عنوان مربی کسب‌وکار، ایده‌های خود را از مرحله‌ی فکر به مرحله‌ی عمل و راه‌اندازی رساندند.

درنهایت، داوران که از کارشناسان حوزه‌ی کسب‌وکار بودند، ایده‌های برتر را انتخاب کردند. همچنین، در پنل اختصاصی رویداد که با حضور سایه زارعی، از تیم منابع انسانی علی‌بابا و تنی چند از کارشناسان حوزه‌ی کسب‌وکار تشکیل شده بود، درباره‌ی طراحی برنامه‌ی عملیاتی تبدیل ایده به عمل سؤالاتی مطرح شد. درنهایت، تیم‌های برتر معرفی و از آن‌ها تقدیر شد.

علی‌بابا همواره درکنار توجه به رشد و توسعه‌ی فردی و تیمی کارکنانش، به شایسته‌سالاری و تساوی حقوق زنان و مردان در حوزه‌ی کسب‌وکار معتقد بوده و در این مسیر با برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه برای توسعه‌ی فردی آنان و نیز به‌کارگیری زنان موفق در لایه‌های مدیریتی، نقش خود را به‌عنوان استارتاپی دانش‌بنیان به دور از تعصبات جنسیتی به‌خوبی ایفا کرده است. درحال‌حاضر در علی‌بابا، زنان بسیاری نقش‌های تعیین‌کننده دارند و مدیرانی موفق هستند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات