زبان آلمانی را در آموزشگاه زبان ایرانمهر یاد بگیرید

زبان آلمانی را در آموزشگاه زبان ایرانمهر یاد بگیرید

وقتی یادگیری زبان آلمانی را شروع می­‌کنید، شاید فقط بتوانید چند کلمه را زیر لب زمزمه کنید. کم‌کم از فلش‌­کارت استفاده می­‌کنید و مهارت شنیدن را تمرین می‌کنید.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

ممکن است به‌مرور زمان فکر کنید که همه‌چیز در حال تغییر است و به‌خوبی در حال یادگیری زبان آلمانی هستید! اما به‌محض اینکه با یک بومی یا کسی که سطح زبانش از شما بالاتر است، مواجه می شوید و می‌خواهید با او صحبت کنید، دنیا روی سرتان خراب می­‌شود و تمام زحماتتان در عرض مدت کوتاهی، بی­‌اهمیت و بی­‌ارزش به نظر می‌­رسد.

همه ما می‌­دانیم برای جلوگیری از چنین کابوسی، باید مکالمه و شنیدن زبان آلمانی را تمرین کنیم و آنقدر این تمرین را ادامه بدهیم که بتوانیم با بهترین کیفیت از پس مکالمه زبان آلمانی بربیاییم. معمولا کسانی که برای یادگیری زبان به آموزشگاه­‌های زبان معتبر مراجعه می­‌کنند، می‌­توانند در کلاس درس با همکلاسی‌­هایشان صحبت کنند و از آنجایی که همه تقریبا در یک سطح دانش هستند، سرافکندگی و شرمساری اتفاق نمی­‌افتد. اما اگر بخواهید با یک بومی، آلمانی صحبت کنید، اوضاع کمی پیچیده می‌­شود و شاید خیلی زود انگیزه‌­تان را از دست بدهید؛ چون آلمانی­‌ها بدون لحظه‌­ای درنگ حتی کوچک‌ترین اشتباهات شما را اصلاح می­‌کنند و این کار اگر زیاد تکرار شود، شما را دلسرد می‌­کند و ممکن حتی یادگیری زبان آلمانی را کنار بگذارید.

برای یادگیری و تقویت مهارت مکالمه به زبان آلمانی، چند روش را به شما می­‌گوییم که امیدواریم برایتان مفید باشد و باعث شود انگیزه و اعتماد به نفستان بالا برود و صحبت کردن به این زبان را شروع کنید.

به دوستان جدید آلمانی پیام بدهید یا چت کنید

اگر فکر می­‌کنید لهجه آلمانی شما خیلی بد است، بهتر است اول به‌جای صحبت کردن به‌صورت شفاهی، با دیگران چت کنید و به آن­‌ها پیام بدهید. این روش برای کسانی خوب است که در کشورهای آلمانی­‌زبان زندگی نمی­‌کنند و می‌­توانند از راه دور با آلمانی‌­زبان­‌ها صحبت کنند.

در طول روز زمانی را برای آلمانی صحبت کردن اختصاص بدهید

اگر با کسی دوست هستید که زبان آلمانی بلد است، به‌جای اینکه در طول روز تمام وقت با او انگلیسی صحبت کنید، روزی ۱۰ یا ۱۵ دقیقه با او آلمانی حرف بزنید و هرروز این زمان را بیشتر کنید.

اظهارنظر کنید

یکی از ترس‌­های رایج بین زبان‌آموزان این است که کسی حرفشان را متوجه نشود یا دیگران نتوانند شما را آنطور که باید بشناسند. اگر دایره لغات کاملی ندارید، با حرکات سر و دست و تغییر تن صدا، منظورتان را برسانید؛ درست همان‌طور که هر کس در زبان مادری، سبک حرف زدن مخصوص به خودش را دارد.

با غریبه­‌ها حرف بزنید

یکی از بهترین مزایای حرف زدن با غریبه‌­ها این است که نمی‌­دانند شما چه کسی هستید و از آنجایی که ممکن است دیگر هیچ‌وقت شما را نبینند، قضاوت کردن یا نکردن آن­‌ها مهم نیست. فقط برای اینکه بفهمید تا چه حد می‌­توانید منظورتان را برسانید خوب هستند.

صادق باشید

اگر یادگیری زبان آلمانی را تازه شروع کردید، نیازی نیست به دیگران دروغ بگویید. گاهی ممکن است به دروغ بگویید یک سال است زبان آلمانی می‌خوانید اما وقتی با کسی صحبت کنید، دروغتان فاش می‌شود! صادق بودن همیشه خوب است.

با لهجه‌­تان کنار بیایید

لهجه چیزی نیست که بشود صددرصد آن را تغییر داد و شاید هیچ‌وقت نتوانید مثل یک بومی و با لهجه او آلمانی صحبت کنید. بهتر است تا جایی که می‌­توانید تلاش کنید و لهجه‌­تان را باتوجه‌به توانایی خودتان تقویت کنید و هر جا احساس کردید لهجه‌­تان بهتر نمی­‌شود، با واقعیت کنار بیایید و روی درست حرف زدن تمرکز کنید، نه قشنگ حرف زدن!

با بچه­‌ها حرف بزنید

بهتان بر نخورد! اما کسی که تازه یادگیری زبان آلمانی را شروع کرده، مثل بچه­‌ها حرف می­زند. به همین دلیل اگر با بچه­‌ها حرف بزنید، آن­‌ها متوجه اشتباهات شما نمی­‌شوند و می­‌توانید راحت با آن­‌ها صحبت کنید.

یک کلمه مورد علاقه جدید برای خودتان بسازید

یکی از جذابیت­‌های آموزش زبان آلمان و یادگیری آن این است که اگر برای منظوری که می­‌خواهید بیان کنید، کلمه‌ه­ای سراغ ندارید، می‌­توانید آن را از ترکیب دو کلمه بسازید.

یک شبه نمی‌­توانید راه صدساله را بروید

مطمئنم می‌­دانید یک‌شبه نمی‌­شود در مکالمه زبان آلمانی ماهر شد! این کار نیازمند تلاش و پشتکار است و برای رسیدن به هدف باید خستگی­‌ناپذیر باشید. پس قوی باشید و بدانید اولین قدم همیشه سخت‌­ترین قدم است؛ بعد از آن همه چیز ساده‌­تر می‌­شود.

با مراجعه به وب‌سایت مؤسسه زبان ایرانمهر و تکمیل فرم مشاوره رایگان می‌توانید از مشاوره مؤسسه بهره‌مند شوید و به روزترین اطلاعات در مورد دوره های آموزش زبان انگلیسی را دریافت و ۱۵ درصد تخفیف ویژه برای ثبت‌نام ازطریق وب سایت بهره‌مند شوید.

 

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده