در تبریز و شیراز، کجا کباب بخوریم؟

شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
برای بسیاری از ما ایرانی‌ها، کباب بخش جدایی‌ناپذیر سفر است و سفری که در آن کباب نخوریم، برایمان سفر نمی‌شود.
تبلیغات

کباب در سفر، برای ما ایرانی‌ها جایگاه به‌خصوصی دارد. به همین دلیل هم وقتی به شهری سفر می‌کنیم، دوست داریم بهترین کبابی‌هایش را بشناسیم. به‌جز کبابی‌ها، هر رستورانی که منوی ایرانی داشته باشد، کباب هم سرو می‌کند و به همین دلیل نیز پیدا کردن جایی برای خوردن کباب کار آسانی است اما انتخاب رستورانی که بهترین کباب‌ها را داشته باشد، کمی دشوار است. در این مطلب، اسنپ تریپ رستوران‌هایی را معرفی کرده است که بهترین کباب را دو شهر توریستی تبریز و شیراز سرو می‌کنند.

 تبریز

کباب‌های لذیذ و خوشمزه تبریزی‌ها از قدیم در سراسر کشور مشهور بوده‌اند. یکی از بهترین و معروف‌ترین کبابی‌های تبریز، کبابی حاج علی است.

کبابی حاج علی که در بازار تبریز قرار دارد، یک چلوکبابی قدیمی است که نزدیک به صد سال سابقه دارد. منوی این کبابی مثل بقیه کبابی‌های سنتی تنوع چندانی ندارد و معروف‌ترین و بهترین کبابش، کباب کوبیده است. قیمت کباب‌های حاج علی هم معقول و منطقی است. البته باید این کبابی فقط برای ناهار و آن هم تا ساعت ۱۴:۳۰ از شما پذیرایی می‌کند.

یکی دیگر از رستوران‌های تبریز که در آن می‌توانید کبابی فوق‌العاده لذیذ بخورید، رستوران باختر در خیابان باختر تبریز است. رستورانی که اگرچه ظاهر چندان شیکی ندارد اما کباب‌هایش در تبریز طرفداران بسیار زیادی دارد. چلوکبابی جعفری در خیابان ولیعصر هم یکی دیگر از کبابی‌های خوب تبریز است. برای خوردن یک شیشلیک خوب و باکیفیت در تبریز می‌توانید به رستوران پرویز شیشلیک در خیابان ولیعصر تبریز بروید که از رستوران‌های قدیمی و باسابقه این شهر است.

با رزرو هتل از طریق اسنپ تریپ می‌توانید در هزینه‌های سفر خود صرفه‌جویی کنید. برای رزرو هتل در تبریز به صفحه هتل های تبریز با قیمت مناسب مراجعه کنید.

 شیراز

مجوعه رستوران هفت خوان که معروف‌ترین رستوران شیراز است، یکی از رستوران‌هایی است که کباب‌های بسیار خوب و لذیذی دارد که البته قیمتشان بالاست. البته حجم غذاهای این رستوران هم نسبتا زیاد است.

اسنپ تریپ

 این رستوران در بلوار قرآن و بعد از دروازه قرآن قرار دارد. رستوران‌های سرشناس شیراز، رستوران صوفی در بلوار ستارخان است که این رستوران نیز انواع و اقسام کباب‌ها را با کیفیت خوب سرو می‌کند اما مثل رستوران هفت‌خوان قیمت غذا‌های این رستوران نیز بالاست.

یکی از رستوران‌های خوب شیراز رستوران رودکی است که اگر چه رستورانی لوکس و شیک نیست اما غذاهای بسیار خوشمزه‌ای دارد که معروف‌ترینشان چلو کباب کوبیده است.

چلو کباب سلطانی رستوران رودکی هم از بهترین کباب‌هایی است که در شیراز می‌توانید امتحان کنید. کباب‌های رستوران رودکی از لحاظ کیفیت اگر از هفت خوان و صوفی بالاتر نباشند، پایین‌تر هم نیستند اما با این وجود قیمت کباب‌های این رستوران پایین‌تر است. رستوران رودکی در خیابان رودکی شیراز قرار دارد.

 کباب شیراز هم یکی از کبابی‌های قدیمی شیراز است که اگرچه شبیه رستوران‌های گران‌قیمت و زیبا نیست و به سبک رستوران‌های خیلی قدیمی است اما خیلی از شیرازی‌ها آن را یکی از بهترین کبابی‌های شیراز می‌دانند. این کبابی در خیابان ساحلی شیراز قرار دارد و قیمت‌های خیلی مناسبی دارد.

رستوران شاندیز در دروازه قرآن شیراز یکی دیگر از آن رستوران‌هایی است که کباب‌هایش بین شیرازی‌های محبوبیت بسیاری دارد. خیلی‌ها اعتقاد دارند در شیراز بهترین شیشلیک را باید در رستوران شاندیز دروازه قرآن بخورید.

برای رزرو هتل در شیراز و کم کردن هزینه‌های سفر به این شهر به صفحه هتل های تخفیف دار شیراز بروید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات