مقایسه نسخه کارکرده پورشه ۹۱۱ کررا با بنز CLS

یک‌شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
معمولاً خودروهای خارجی کارکرده مانند نسخه کارکرده پورشه ۹۱۱ کررا یا نسخه کارکرده بنز CLS طرفداران زیادی در بازار ایران دارند.

این موضوع به این دلیل است که قیمت این خودروها در بازار بسیار بالاست و نسخه کارکرده آن‌ها این امکان را به ما می‌دهد که برای مدت‌زمانی از یک خودروی باکیفیت استفاده کنیم. با این تفاسیر بازار خریدوفروش پورشه ۹۱۱ کررا و همچنین بازار بنز CLS در ایران طرفداران خاص خود را دارد.

در اینجا تصمیم گرفتیم که نسخه ۲۰۱۳ کارکرده پورشه ۹۱۱ کررا را با بنز CLS مقایسه کنیم و جوانب مثبت و منفی این خرید را در نظر بگیریم.

مقایسه مشخصات فنی پورشه ۹۱۱ کررا و و بنز CLS

برای معرفی مشخصات فنی پورشه ۹۱۱ کررا بهتر است از قدرت ۴۰۰ اسب بخاری در ۷۴۰۰ دور در دقیقه شروع کنیم. همچنین حداکثر گشتاور موتور این خودرو ۴۴۰ نیوتن‌متر در ۵۶۰۰ دور در دقیقه است. در این خودرو یک موتور با حجم ۳۸۰۰ سی سی استفاده شده که از ۶ سیلندر تخت بهره می‌برد و در آن ۲۴ سوپاپ استفاده شده است.

این موضوع باعث می‌شود که پورشه کررا به‌عنوان یک خودروی قوی و کارآمد شناخته شود.

این در حالی است که حداکثر قدرت بنز سی ال اس ۲۹۲ اسب‌بخار در ۶۴۰۰ دور در دقیقه بوده و نهایت گشتاور آن ۳۶۵ نیوتون متر در ۳۰۰۰ دور در دقیقه است.

حجم موتور این خودرو ۳۴۹۸ سی‌سی است که در آن از ۶ سیلندر و ۲۴ سوپاپ استفاده می‌شود. بنابراین ازلحاظ حجم موتور تا حدود زیادی این بررسی نشان می‌دهد که خرید پورشه ۹۱۱ کررا می‌تواند گزینه بهتری باشد.

 مشخصات حرکتی برای مقایسه دو خودرو

اگر از مشخصات حرکتی برای مقایسه این دو خودرو استفاده کنیم، هم سرعت و شتاب و هم سیستم جعبه‌دنده و دیفرانسیل به ما کمک می‌کنند که مقایسه بهتری داشته باشیم. حداکثر سرعت در بنز CLS ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت برآورد می‌شود. شتاب صفر تا صد کیلومتر این خودرو در حدود ۶.۷ ثانیه برآورد شده و محور متحرک آن از نوع دیفرانسیل عقب است.

جعبه‌دنده استفاده‌شده در این بنز از نوع هفت‌دنده اتوماتیک تیپ ترونیک است که نشان‌دهنده انعطاف‌پذیری بیشتر است. حجم مخزن سوخت بنز ۸۹ لیتر و مصرف ترکیبی آن ۹.۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است.

فعالان بازار خریدوفروش پورشه ۹۱۱ کررا می‌دانند که محور متحرک این خودرو نیز از نوع دیفرانسیل عقب است و جعبه‌دنده در آن به‌صورت ۷ دنده ‌اتوماتیک PDK استفاده می‌شود. حداکثر سرعت پورشه کررا ۳۰۲ کیلومتر بر ساعت و شتاب صفر تا صد آن ۴.۱ ثانیه است.

مخزن سوخت استفاده‌شده در این خودرو ۶۴ لیتر بوده و مصرف ترکیبی آن ۸.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. این بررسی نشان می‌دهد که پرداخت قیمت پورشه ۹۱۱ کررا نسبت به مدل بنز منطقی‌تر به نظر می‌رسد. در حقیقت پورشه هم سرعت و شتاب بالاتری دارد و هم ازلحاظ سوخت عملکرد بهتری از خود نشان می‌دهد.

مقایسه مزایا و معایب دو خودرو

درنهایت اگر بخواهیم مقایسه دو خودرو را به بحث مزایا و معایب آن‌ها اختصاص دهیم، لازم است که به اطلاعات تجربی در آن‌ها اشاره کنیم. به‌طور کلی طراحی فوق‌العاده و آیرودینامیک بدنه، شتاب عالی برای مسافت‌های کم، امکانات ایمنی بسیار بالا و استفاده از ترمزهای بی‌نظیر و قابل اطمینان جزو مواردی هستند که احتمالاً شما را به خرید پورشه ۹۱۱ کررا ترغیب می‌کنند.

البته نباید فراموش کنید که این خودرو بسیار گران است و برای نگه‌داری یا تعویض قطعات مدل کارکرده آن نیاز به پرداخت هزینه بالایی دارید.

اصولاً خودروهای شرکت بنز و در بین آن‌ها بنز CLS از لحاظ طراحی و زیبایی به‌عنوان خودروهای شیک شناخته می‌شود. از لحاظ سطح ایمنی و رفاه می‌توان بنز را به‌عنوان یک رقیب قدرتمند برای پورشه معرفی کرد. ایمنی بسیار بالای بدنه و استفاده از مواد اولیه با کیفیت از دیگر ویژگی‌های این خودرو است.

یکی از بزرگ‌ترین ایراداتی که به این خودروی لوکس آلمانی وارد است این است که فضای آن برای سرنشینان عقب کمی آزاردهنده و تنگ به نظر می‌رسد.

عاشقان خرید پورشه ۹۱۱ کررا باید بدانند که بنز CLS یک رقیب قوی و قابل احترام برای پورشه محسوب می‌شود. این موضوع احتمالاً پرداخت قیمت پورشه ۹۱۱ کررا کمی برای شما شک‌برانگیز بوده و بیشتر فکر کنید.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود