بررسی بازار خرید و فروش بنز CLS در سایت دیوار

پنج‌شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰
مطالعه 4 دقیقه
همان‌طور که می‌دانید، شرکت بنز چند سالی است که با تولید مدل CLS خود و ارائه آن به بازارهای جهانی در قلب بنز کلاس C خود یک نشانه به‌جا گذاشته است.
تبلیغات

این خودروها که جزو بنز C کلاس محسوب می‌شوند، طراحی‌های مشابه با پلتفرم کلاس E دارند و درواقع تجمل و لوکس بودن هرچه بیشتر کلاس E را به کلاس C اقتصادی بنز آورده‌اند. مدل‌های مختلف بنز CLS شامل بنز CLS350، بنز CLS500 و بنز CLS550 می‌شوند.

مرسدس بنز 350CLS در بدو ورود خود به بازار به‌عنوان اولین خودروی کوپه 4 سعی داشت جای خود را در دل خانواده‌های پرجمعیت نیز باز کند. بااینکه توجهات بسیاری به این خودرو جلب شد و فروش خوبی نیز داشت، اما پس از مدتی خانواده‌های پرجمعیت متوجه کمبود فضای سقف این خودرو به‌دلیل کوپه بودن آن شدند. به‌این‌ترتیب مدل‌های دیگر این کلاس بانام‌های CLS500 و CLS550 وارد بازار شدند تا قلب تمام طرفداران خود را بیش‌ازپیش تسخیر کنند.

این سه مدل موجود در ایران بیشتر مربوط‌به سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۴ هستند. به‌دلیل ورود محدود این خودروها در نسخه‌های جدید، اگر قصد خرید بنز CLS را داشته باشید احتمالاً باید به بازار خریدوفروش بنزCLS دست‌دوم در سایت دیوار سری بزنید. اما نگران نباشید، این خودروها آن‌چنان باکیفیت و مدرن طراحی‌شده‌اند که حتی پس از گذشت مدت طولانی از تولید آن‌ها هنوز هم کیفیت و جذابیت خود را دارند.

در ادامه با ما همراه باشید تا تغییرات قیمت این خودروها را باتوجه‌ به آگهی‌های خرید و فروش بنزCLS دست دوم در دیوار بررسی کنیم.

دیوار

بنز CLS550 ۲۰۰۷-۲۰۱۴

این مدل در ایران با موتوری ۴.۷ لیتری ۸ سیلندر V6 موجود است. این موتور با همراهی یک جعبه‌دنده ۷ سرعته اتوماتیک تیپ‌ترونیک، توانایی تولید نیرویی معادل ۴۰۲ اسب‌بخار و گشتاور ۶۰۱ نیوتونی را دارد. حداکثر سرعت موتور بنز CLS550 به ۲۵۰ کیلومتر و شتاب ۰ تا ۱۰۰ آن نیز به ۵ ثانیه می‌رسد. این اعداد برای خودرویی با وزن تقریبی ۱۹۴۰ کیلوگرم عملکرد فوق‌العاده‌ای را فراهم کرده است. مصرف سوخت ترکیبی آن نیز در هر ۱۰۰ کیلومتر ۹.۷ لیتر گزارش‌ شده است. مدل‌های ۲۰۱۴ این خودرو هم‌اکنون در بازار خریدوفروش بنز CSL دست دوم حدود ۴۰۰ تا ۴۵۰ میلیون تومان قیمت دارند.

بنز CLS350 ۲۰۰۷-۲۰۱۴

بنز CLS350 در ایران طرفداران بیشتری دارد. به همین دلیل بازار خریدوفروش بنز CLS350 کارکرده وضعیت بهتری در بین مدل‌های این کلاس دارد. نسخه‌های موجود در ایران از موتوری ۳.۵ لیتری ۶ سیلندر بهره می‌برند. حاصل هماهنگی این موتور با یک جعبه‌دنده ۷ سرعته اتوماتیک تیپ ترونیک تولید نیرویی معادل ۳۰۶ اسب‌بخار و نیز گشتاور ۳۷۰ نیوتون‌متری است. بیشینه سرعت بنز CLS350 همانند برادر بزرگ‌تر خود ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت است. علاوه‌بر این، این مدل مسافت ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر را در ۶ ثانیه طی می‌کند که به نظر شتاب کمتری از مدل قبلی دارد. اما مصرف سوخت ترکیبی آن ۸.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. قیمت بنز CLS350 کارکرده هم‌اکنون در بازار خودرو به دو دسته مدل‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰ و ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ تقسیم می‌شوند. دسته اول بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان و دسته دوم به ۶۰۰ میلیون تا ۱ میلیارد نیز می‌رسد. قیمت این خودروها براساس آپشن‌های اضافی موجود در آن متغیر است.

دیوار

بنز CLS500 ۲۰۰۷-۲۰۱۴

بنز CLS500 نیز عملکردی مانند cls550 دارد. همان موتور ۴.۷ لیتری با جعبه‌دنده ۷ سرعته اتوماتیک توانایی تولید ۴۰۸ اسب‌بخار نیرو و گشتاور ۶۰۰ نیوتون‌متر را دارد. بیشینه سرعت این خودرو به ۲۴۹ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و مسافت ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر را در ۵.۲ ثانیه طی می‌کند. مصرف سوخت ترکیبی آن نیز مانند عضو دیگر خانواده ۹.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. اگر فردی با خانواده‌ای پرجمعیت هستید و درکنار داشتن یک خودرو سوپر لوکس و اسپرت به فضای بیشتری نیز نیاز دارید، خرید بنزcls500 می‌تواند نیازهای شما را برطرف کند. قیمت بنز cls500 کارکرده ۲۰۱۳ در بازار فعلی خودرو مبلغی حدود ۱ تا ۱.۵ میلیارد تومان است. این مبلغ نسبت به قیمت مدل‌های دیگر بیشتر است. اما در عوض با خرید این مدل تجربه یک خودرو پرشتاب و سوپر اسپرت را درکنار فضای کافی برای یک خانواده پرجمعیت دارید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات