فرایار راهکاران همکاران سیستم؛ ابزاری برای یکپارچگی فرایندهای پیچیده سازمان

فرایار راهکاران همکاران سیستم؛ ابزاری برای یکپارچگی فرایندهای پیچیده سازمان

فرایار راهکاران ابزاری هوشمند و به‌روز و چابک است که قابلیت سازگاری فراوانی با همه‌ی سیستم‌های نرم‌افزاری حاکم بر سازمان بزرگ را دارد.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

اکنون حدود دو سال است که محصول فرایار راهکاران همکاران سیستم در شرکت صباح به‌طور فعال و مستمر استفاده می‌‌شود. تغییرات کوچکی در گزارش‌ها و ابزارها و فرایندها اتفاق افتاده‌ است؛ اما چون فرایندمحوری به‌صورت کامل در دل راهکاران ایجاد شده، با وجود این تغییرات فعالیت اصلی پابرجاست. استفاده از ابزار وب‌سرویس با یکپارچه‌کردن کامل تمامی فرایندهای خریدوفروش شرکت صباح درمجموع، به تسهیل کار حسابداری و فروش کمک می‌کند و حجم کار این بخش را تا حدود زیادی کاهش می‌دهد.

مهندس سیدحسن حسینی، مدیر فناوری اطلاعات شرکت صباح، درباره‌ی نیازی که باعث شد این مجموعه به‌سراغ فرایار راهکاران همکاران سیستم برود، می‌گوید:

در شرکت‌های لبنیاتی به سیستمی یکپارچه نیاز داشتیم که با تعریف‌های متغیر این حوزه هم‌سو باشد. شیر برای شرکت‌های لبنیاتی حکم خون را در رگ موجودات زنده دارد. از یک سو، فرایندهای دریافت شیر در فصول مختلف سیستم متغیری برای قیمت‌گذاری دارد و از سوی دیگر، فرایندهای انبارداری، نگه‌داری، تحویل و تولید نیز در شرکت‌های لبنیاتی متغیرند و اقتضای زمانی در تصمیم‌گیری تأثیرگذار است. پس از نیازسنجی و بررسی همکاران سیستم از زیرساخت مجموعه‌ی ما، این شرکت ابزار فرایار را به ما پیشنهاد کرد.

این هلدینگ قبل از آن حدود پنج‌ ماه ابزاری را اجرا کرده ‌بود که موفق نبود و با تغییرات در روند کاری شرکت سازگاری نداشت؛ اما ابزار فرایار راهکاران همکاران سیستم به‌راحتی در شرکت اجرایی شد و به نیازهای مجموعه جواب داد. این مجموعه قبلا محصولات نرم‌افزاری زیادی داشت و با سابقه‌ی دو دهه فعالیت، تاکنون نرم‌افزارهای خُرد و کلان زیادی در مجموعه اجرا شد؛ اما در سال ۱۳۹۳، تصمیم گرفته‌ شد پس از اجرای موفق نرم‌افزار یکپارچه‌ی راهکاران، به‌دنبال ابزاری بروند که پشتوانه‌ی آن دانش نرم‌افزاری فراوان است و همچنین، پشتیبانی قدرتمندی ارائه می‌دهد و آن زمان پس از رایزنی‌ها و بررسی‌ها، با خِرَد جمعی مجموعه به ابزار فرایار همکاران سیستم رسیدند.

این ابزار دقت کار را بسیار افزایش داده و در بخش‌هایی مثل وب‌سرویس که پر از تکرار عملیات است و تکرار عملیات اشتباه، هزینه‌ی زیادی به‌بار می‌آورد، خطای انسانی را به‌‌طرز محسوسی کاهش داده‌ است. همچنین، فرایند حاکم بر آن باعث صرفه‌جویی در زمان و نیروی انسانی می‌شود. کاری که قبلا چند کاربر باید در شرکت‌های مختلف هلدینگ انجام می‌دادند، اکنون یک کاربر در زمان کمتری می‌تواند انجام دهد.

مهندس حسینی درباره‌ی تجربه‌ی استفاده از این محصول می‌گوید:

می‌توانم این ابزار را در سه کلمه خلاصه‌ کنم: ابزاری هوشمند و به‌‌روز و چابک. پیش از کار در شرکت صباح، درمقام کارشناس فناوری اطلاعات تجربه‌ی ۲۰ سال حضور در شرکت‌های مختلف و ۱۰ سال تجربه‌ی تولید نرم‌افزار را داشته‌ام و با تجربه‌ام درزمینه‌ی نوشتن نرم‌افزار در این سال‌ها می‌توانم بگویم هیچ نرم‌افزاری کاملا جواب‌گوی همه‌ی نیازهای سازمان بزرگ نیست و در حالت ایده‌آل، می‌تواند ۸۰ درصد هم‌پوشانی داشته‌باشد.

این ابزار چابک می‌تواند انطباق با روال سایر نرم‌‌افزارها را اجرایی کند. شکستن ساختارها در بخش تولید کار آسانی نیست و منطبق‌شدن نرم‌افزار با این ساختارهای خشک به‌سادگی ممکن نیست؛ اما فرایندمحوری این ابزار و امکان درست‌کردن نرم‌­افزار با فرایار می‌تواند حفره‌های بین ماژول‌ها را پر کند. فرایار به‌‌خصوص در سازمان‌های بزرگ و هلدینگ‌ها می‌تواند تا حد بسیاری به پرکردن حفره‌ها کمک کند.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید