نمایشگرهای کپی آیفون چه تفاوتی با انواع OEM دارند؟

نمایشگرهای کپی آیفون چه تفاوتی با انواع OEM دارند؟

مشتریانی که تعمیر نمایشگر آیفون‌های خود را به تکیز می سپارند گاهی اوقات از ما سؤال می ‌کنند که چرا صرفا از قطعات OEM استفاده می‌کنیم و چه تفاوتی بین یک قطعه OEM و نسخه تقلبی آن وجود دارد و ما استفاده از کدامیک را توصیه می‌کنیم؟

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

 قطعات OEM را همان تولیدکننده‌ای می‌سازد که قطعات مورد نیاز اپل را تأمین می‌کند. قطعات کپی البته با آیفون‌ها سازگاری دارند، اما جایگزین‌های غیررسمی به شمار می‌روند و طراحی و تولیدشان تماما و به‌صورت مستقل توسط شرکت‌های متفرقه انجام می‌گیرد.

پاسخ ما ساده است؛ ما فقط از قطعات OEM استفاده می‌کنیم. برخی تصور می‌کنند که ما بابت استفاده از این قطعات سود می‌کنیم. اما اینطور نیست. ما صرفا از قطعات OEM استفاده می‌کنیم، زیرا کیفیت به مراتب بیشتری نسبت به انواع کپی دارند و این اطمینان را به ما می‌دهند که یک سال ضمانت تعویض قطعات را به مشتریانمان ارائه کنیم.

تکیز

 تفاوت را ببینید

اخیرا یکی از مشتریان با ما تماس گرفت و درخواست کرد که برای تعمیر گوشی هوشمندش به دفتر کارش برویم. او نمایشگر آیفون ۶ خود را در جای دیگری تعویض کرده بود و از بابت کیفیت آن نمایشگر رضایت نداشت.

از شنیدن این مسئله ابدا تعجب نکردیم. عکس‌هایی که از آن گوشی گرفتیم تفاوت میان یک نمایشگر کپی و نسخه اصل آن را نشان می‌دهند:

 

 • نسخه کپی روشنایی و کنتراست به مراتب پایین‌تری دارد و رنگ‌ها در آن مانند نسخه اصل زنده نیستند.
 • پیکسل‌های نمایشگر کپی بیشتر به چشم می آیند؛ تصاویر نزدیکی که با کمک میکروسکوپ از این نمایشگرها گرفته شده تأیید می‌کند که انواع کپی رزولوشن به مراتب پایین‌تری دارند.
 • وقتی که تلاش کردیم نمایشگر کپی را از بدنه جدا کنیم فریم آن با کمترین نیرو از بدنه جدا شد.

البته نسخه ای که ما بررسی کردیم احتمالا بدترین نمونه‌ای بوده که با آن برخورد داشتیم. در نتیجه مشتری بدشانس مجبور شد که دو مرتبه هزینه تعویض نمایشگر آیفون خود را بپردازد. بنابراین مطمئن هستیم که اگر می‌دانست نتیجه کار چیست قطعا از همان ابتدا نمایشگر اصل را انتخاب می‌کرد.

تکیز

تفاوت در کیفیت

در اینجا باید به شما بگوییم که نمایشگرهای کپی (با وجود اسمی که دارند) عینا هم نسخه کپی از نمایشگرهای اصل نیستند. بلکه آن‌ها قطعات تعویضی سازگاری هستند که از پایه به‌صورت مجزا طراحی شده‌اند و در نتیجه از برخی جهات تفاوت هایی با نسخه های اصل دارند و همین مسئله بر کاربرد و کیفیت آن‌ها اثر می گذارد.

مشکلات تاچ و دیجی تایزر

یکی از مهم ترین تفاوت ها میان نمایشگرهای OEM و کپی نوع طراحی دیجیتایزر (حسگر تاچ) آنهاست. اپل دیجیتایزر نمایشگر آیفون را با خود LCD یکپارچه سازی کرده، درحالی‌که در نمایشگرهای کپی این بخش روی شیشه تعبیه شده است.

 دیجیتایزرهای موجود در بازار فراوانند و در مورد کیفیت آن‌ها صرفا می‌توانید به حرف تأمین‌کننده شان اعتماد کنید. بسیاری از تأمین‌کننده‌ها ابتدا دیجیتایزرهای خوب را برای مشتریانشان ارسال می‌کنند و بعد برای درآمدزایی و سوددهی بیشتر به سراغ قطعات ارزان‌قیمت‌تر می‌روید. این مشکل خصوصا در مورد آیفون ۶ اس و نسخه ۶ اس پلاس صادق است، چراکه اپل در این دو گوشی چیپ‌های پردازش کننده فرامین تاچ را با خود LCD دستگاه یکپارچه سازی کرده است. در نتیجه نه‌تنها یک نمایشگر کپی را دریافت می‌کنید، بلکه چیپ‌های نمایشگر نیز کپی خواهند بود.

پنل های LCD با کیفیت پایین

کیفیت تصویر پنل LCD یکی دیگر از مسائل مهم در رابطه با نمایشگرهای کپی است. اصلی ترین این مشکلات به شرح زیرند:

 • روشنایی، کنتراست و طراوت کمتر
 • رزلوشن بسیار پایین و ظاهر پیکسلی
 • پایین بودن نرخ رفش

  مشکلات مربوط‌به تاچ آی دی

نمایشگرهای کپی می‌توانند حسگر تاچ آی دی را هم خراب کنند. در آیفون های ۶ اس، ۶ اس پلاس، ۷ و ۷ پلاس، دکمه هوم (قسمتی از 3D Touch) بخشی از نمایشگر است. دکمه هوم در این گوشی‌ها غالبا در مواردی که نمایشگر کپی روی آن‌ها نصب می‌شود، دیگر مثل سابق کار نمی‌کند و تاچ آی دی آن قابلیت‌هایش را از دست می‌دهد که این مسئله در صورتی که از تاچ آی دی برای قفل گشایی آیفون خود استفاده می‌کنید می‌تواند آزار دهنده باشد.

 جهت استفاده از خدمات تعمیر تکیز یا دریافت اطلاعات بیشتر در این‌باره می‌توانید سری به وبسایت تکیز بزنید یا با شماره ۷۷۹۷-۲۵۹۱-۰۲۱ تماس بگیرید.

 درباره تکیز

تکیز ارائه دهنده خدمات حرفه‌ای تعمیر موبایل در محل برای کاربرانی است که زمان و راحتی‌ برایشان در اولویت قرار دارد. خدمات ما با استفاده از قطعات اصل و OEM و با کمک کارشناسان دارنده گواهی KHDA ارائه می‌گردد که تحت نظارت وزارت علوم امارات متحده عربی است.

ارزش‌های ما

 • خدمات حرفه‌ای مطابق با استانداردهای جهانی
 • امنیت اطلاعات
 • گواهینامه‌های معتبر بین‌المللی 
 • قطعات باکیفیت OEM
 • ضمانت تعویض قطعات
منبع تکیز
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده