چگونه با کمک اپلیکیشن استادکار گرما را غافل‌گیر کنیم؟

چهارشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۰
مطالعه 4 دقیقه
با نزدیک‌شدن فصل گرما، استفاده از دستگاه‌های خنک‌کننده و تهویه‌ی مطبوع افزایش پیدا می‌کند.

دستگاه‌های خنک‌کننده متنوعی در بازار موجود هستند؛ اما متداول‌ترین سیستم‌های سرمایشی که در گرما استفاده می‌شوند، کولرهای آبی و گازی هستند. کولرهای آبی به‌دلیل سازگاری با محیط‌زیست و مصرف انرژی کمتر و تعمیر و نگه‌داری آسان‌تر تقریبا انتخاب‌ اول برای خنک‌کردن محیط هستند. کولرهای گازی نیز به‌دلیل مصرف آب کمتر و قدرت خنک‌کنندگی بیشتر و تصفیه‌ی هوا با استقبال کاربران مواجه شده‌اند.

البته، هرکدام از این دستگاه‌ها مزایای مختص به خود را دارند و در زمان خرید کولر، باید به نوع آب‌وهوای منطقه‌ی محل سکونت خود توجه کنیم. به‌عنوان مثال، کولرهای گازی بهتر است در مناطقی با آب‌وهوای شرجی استفاده شوند و کولرهای آبی به‌دلیل تولید رطوبت، بهترین انتخاب برای مناطق آب‌وهوایی گرم‌وخشک هستند.

دراینجا، این سؤال پیش می‌آید: چطور با کمک استادکار می‌توانیم گرما را غافل‌گیر کنیم؟ برای جواب این سؤال با ما همراه باشید.

تعمیر و سرویس کولر را به استادکار بسپارید

به‌منظور افزایش بهره‌وری و عمر دستگاه‌های خنک‌کننده‌ بهتر است سرویس دوره‌ای را مدنظر قرار دهید. برای افزایش بازدهی دستگاه بهتر است حداقل یک‌بار در سال از متخصصان بخواهید دستگاهتان را بررسی کنند تا درصورت وجود اشکال، پیش از شروع فصل گرما آن را رفع کنند. مزیت سرویس دوره‌ای کولر این است که درصورت بُروز مشکل، می‌توانید با صرف هزینه‌ی کمتر آن را برطرف کنید. شایان ذکر است درصورت استفاده‌نکردن از سرویس دوره‌ای، ممکن است عمر دستگاه و بازدهی‌اش کاهش پیدا کند.

اگر پیداکردن تعمیرکار و سرویس‌کار کولر برایتان سخت است، می‌توانید از اپلیکیشن درخواست خدمات استادکار کمک بگیرید تا در سریع‌ترین زمان ممکن، بهترین متخصصان را به شما معرفی کند. استادکار نه‌تنها برای تعمیر کولر، بلکه برای سرویس و نگه‌داری چیلر، هواساز، فن‌کوئل و حتی کانال‌کشی کولر به شما کمک می‌کند.

تعمیر کولرآبی

سرویس کولرآبی یکی از کارهای مهم‌ برای افزایش عمر و بازدهی این دستگاه است. بهتر است هرسال قبل از شروع فصل گرما، پوشال‌ها را تعویض و به سرویس پمپ و روغن‌کاری موتور کولر توجه کنید. درصورتی‌که کولر زیاد سروصدا می‌کند، ممکن است تسمه‌پروانه یا قطعه‌ی دیگر آن به تعمیر یا تعویض نیاز داشته باشد.

اگر احساس می‌کنید کولر خنک نمی‌کند یا اشکالی دیگر بازدهی آن را پایین آورده، از تعمیرکار حرفه‌ای درخواست کنید کولر را بررسی کند و درصورت نیاز، قطعات را تعمیر یا تعویض کنید. برای تعمیر کولر آبی می‌توانید قبل از شروع گرما و حتی در بحبوحه‌ی گرمای تابستان از استادکار کمک بگیرید.

تعمیر کولرگازی

اولین قدم برای تعمیر کولرگازی، عیب‌یابی است. برای این کار بهتر است از متخصص بخواهید کولر را بررسی کند و پس از عیب‌یابی و برآورد هزینه‌ها، آن را تعمیر کنید.

همچنین، درصورتی‌که هریک از اشکالات زیر برای کولرگازی پیش آمد، از متخصص کمک بگیرید و هر نشانه‌ای که احساس می‌کنید حاکی از خرابی قسمتی از دستگاه است، سریع با متخصص تعمیر کولر گازی تماس بگیرید:

  • کولر باد خنک یا گرم تولید نمی‌کند.
  • کولر کار نمی‌کند یا روشن نمی‌شود.
  • آب چکه می‌کند.
  • بوی عجیب از کولر احساس می‌کنید.
  • ترموستات مشکل پیدا کرده است.
  • روی لوله‌ها برفک زده است.
  • کابل‌ها اتصالی کرده‌اند.

استادکار چه خدماتی درزمینه‌ی تعمیرات سیستم‌های گرمایشی ارائه می‌کند؟

بسیاری از افراد ازطریق دوستان و آشنایان متخصصان موردنیازشان را پیدا می‌کنند. برخی دیگر شخصا وارد عمل می‌شوند و خودشان کولر را تعمیر می‌کنند که ممکن است نه‌تنها نتیجه‌ی مثبت دربر نداشته باشد؛ بلکه میزان خسارت وارده را نیز افزایش دهد. یکی از روش‌های به‌صرفه‌ و سریع‌ برای پیداکردن متخصصان، اپلیکیشن استادکار است.

متخصصان استادکار با دانش فنی و تجربه‌ی کافی، دستگاه را عیب‌یابی و راهنمایی‌های لازم را ارائه خواهند کرد و پیش از شروع کار، درباره‌ی تعمیر و هزینه‌ به‌‌طور شفاف شما را از تمامی مراحل انجام خدمات مطلع خواهند کرد. برای پیداکردن متخصص موردنظرتان می‌توانید از قسمت دیدگاه‌های کاربران، امتیازهای متخصصان ماهر استادکار را مشاهده و بااطمینان انتخاب کنید.

اپلیکیشن و وب‌سایت استادکار در‌حال‌حاضر در شهرهای تهران و شیراز و کرج مشغول فعالیت است. اگر شما هم به خدمات منزل، ساختمانی، تعمیراتی و تأسیساتی نیاز دارید، حتما به این وب‌سایت سر بزنید.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود