موشن گرافیک رایا مارکتینگ

موشن گرافیک رایا مارکتینگ

موشن‌گرافیک یکی از روش‌های جذاب و جدید برای معرفی شرکت‌ها و برندهای مختلف و ارائه‌ی مفاهیم گوناگون در زمینه‌های فرهنگی، ورزشی، سیاسی و... است.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

متحرک‌سازی تصاویر و صداگذاری روی آن‌ها را موشن‌گرافیک می‌گویند. درواقع، تصاویر انیمیشنی را با درنظرگرفتن متن و سناریوِ نوشته‌شده برای آن با استفاده از نرم‌افزارهای متفاوت متحرک می‌کنند و سپس، روی آن صدا می‌گذارند. موشن‌گرافیک یکی از روش‌های جذاب و جدید برای معرفی شرکت‌ها و برندهای مختلف و ارائه‌ی مفاهیم مختلف در زمینه‌های فرهنگی، ورزشی، سیاسی و... غیره است.

اگر درزمینه‌ی ساخت موشن‌گرافیک تخصص ندارید، به شرکت‌ها و وب‌سایت‌های معتبر فعال در این حوزه می‌توانید مراجعه کنید تا تصویر و سناریو و انیمیشنی جذاب و پرمحتوا طراحی کنید. رایا مارکتینگ، اولین پورتال دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا در ایران، یکی از وب‌سایت‌هایی است که می‌توانید طراحی و ساخت موشن‌گرافیک خود را به آن بسپارید.

انواع مختلف موشن‌گرافیک

موشن‌گرافیک را باتوجه‌به نوع تصویرها و تکنیک‌های مختلف ساخت انیمیشن به دسته‌های مختلفی تقسیم‌بندی می‌کنند. درادامه، به‌‌اختصار شما را با انواع مختلف آن آشنا می‌کنیم.

۱. ویدئوموشن

درواقع، تلفیقی از فیلم و گرافیک است که بیننده می‌تواند با آن ارتباط راحت‌تری برقرار کند. این نوع موشن‌گرافیک معمولا جاهایی استفاده می‌شود که فیلم‌برداری از موضوع ممکن نیست.

۲. استاپ‌موشن

در این نوع موشن‌گرافیک، از تصاویر واقعی عکاسی استفاده می‌‌کنند. در استاپ‌موشن، اجسام مختلف را مقدار کمی جابه‌جا می‌کنند و در هر حالت از آن‌ها عکس می‌گیرند. سپس، عکس‌ها را با استفاده از نرم‌افزارهای خاصی پشت‌سرهم قرار می‌دهند تا حس حرکت را به بیننده القا کند.

۳. ویدئورئال

در ویدئورئال، از گرافیک و طراحی خبری نیست؛ بلکه ویدئوها در فضاهای واقعی فیلم‌برداری و صداگذاری و تدوین می‌شوند. ویدئورئال‌ها نیز برای انتقال پیام‌های مختلف در زمان‌های نسبتا کوتاه ساخته می‌شوند.

۴. موشن‌گرافیک

همان‌طورکه از اسم آن نیز مشخص است، نشان‌دهنده‌ی گرافیک متحرک است. در موشن‌گرافیک، از تصاویر واقعی و ویدئو خبری نیست؛ بلکه با استفاده از نرم‌افزارهای طراحی، شخصیت‌ها و محیط نمایش طراحی و سپس، صداگذاری و ساخته می‌شوند. موشن‌گرافیک به‌دلیل داشتن ظاهری متفاوت، شخصیت‌هایی جذاب، صدا و حرکت پیام شما را مؤثرتر منتقل می‌کند.

۵. اینفوموشن

برای ساخت اینفوموشن از تکنیک‌های اینفوگرافیک استفاده می‌شود. درواقع، در ابتدا گرافیک موردنیاز طراحی و سپس، با استفاده از اینفوگرافیک برای حرکت و نمایش محتوا استفاده می‌شود.

رایا مارکتینگ

با مراجعه به وب‌سایت رایا مارکتینگ می‌توانید هریک از انواع موشن‌گرافیک را سفارش دهید و با بهترین کیفیت و ارزان‌ترین هزینه و در سریع‌ترین زمان سفارش خود را تحویل بگیرید.

تفاوت انیمیشن با موشن‌گرافیک

انیمیشن و موشن‌گرافیک در زمینه‌های محتوایی و ساختاری باهم متفاوت هستند. برخی از این تفاوت‌ها عبارت‌اند از:

  • انیمیشن معمولا روایت‌کننده داستان است؛ در‌حالی‌که روایت داستان در انواع موشن‌گرافیک مسئله‌ای غالب نیست.
  • هدف موشن‌گرافیک نمایش نمادین و تشریح رویدادها به زبانی جذاب و متفاوت است؛ اما انیمیشن به جنبه‌های روانی، احساسی، داستانی و... می‌پردازد.
  • موشن‌گرافیک تصویرمحور، اما انیمیشن شخصیت‌محور است.
  • موشن‌گرافیک غالبا در تبلیغات و برندسازی استفاده می‌شود؛ درحالی‌که انیمیشن مناسب سینما و سرگرمی است.
  • انیمیشن‌ها معمولا مانند فیلم‌ها از تکنیک تداومی استفاده می‌کنند؛ در حالی‌که استفاده از تکنیک غیرتداومی در موشن‌گرافیک رایج است.

کاربرد موشن‌گرافیک

موشن‌گرافیک یکی از روش‌های پرکاربرد و جذاب‌ معرفی برند یا فیلم یا کتاب و انتقال پیام‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و... است که می‌توانید از آن استفاده کنید. موشن‌گرافیک در تمامی پلتفرم‌های دیجیتال وجود دارد. از موشن‌گرافیک می‌توانید در تلویزیون و وب‌سایت‌ها و برنامه‌های مختلف ارتباطی، برای این اهداف استفاده کنید: طراحی و ساخت تیزرهای تبلیغاتی، ساخت موشن‌های جشنواره‌ای، وله‌های تبلیغاتی، تیتراژ و عنوان هنری فیلم‌ها، معرفی اثر هنری، هویت‌سازی اخبارهای تلویزیونی، معرفی برند یا خدمات شرکت‌های مختلف، طراحی بیلبوردهای حرکتی و... .

هزینه‌ی طراحی و ساخت موشن‌گرافیک درمقایسه‌با ساخت روش‌های بازاریابی یا کارهای فرهنگی و هنری بسیار کم تر از سایر روش‌ها است. برای مثال، ساخت فیلم در بهترین حالت نیز چندین‌برابر گران‌تر از موشن‌گرافیک است. برای تمام اهداف گفته‌شده به وب‌سایت رایا مارکتینگ مراجعه و با کارشناسان وب‌سایت مشورت کنید و بهترین موشن‌گرافیک مناسب کارتان را سفارش دهید.

موشن‌گرافیک در وب‌سایت رایا مارکتینگ

رایا مارکتینگ یکی از وب‌سایت‌های معتبر در حوزه‌ی تولید محتوا و اولین پورتال دیجیتال ایرانی است که درکنار خدمات بسیارش، می‌تواند موشن‌گرافیک حرفه‌ای و موردنیازتان را طراحی و اجرا کند. وقتی ساخت موشن‌گرافیک خود را به وب‌سایت رایا مارکتینگ می‌سپارید، نویسندگان حرفه‌ای وب‌سایت متن موشن‌گرافیک را می‌نویسند و برای تأیید متن را برای شما می‌فرستند. سپس، شخصیت‌ها و لوکیشن‌های موشن‌گرافیک طراحی و برایتان ارسال می‌شود تا باردیگر بررسی و تأیید کنید. بعد از متحرک‌سازی و صداگذاری، موشن‌گرافیک با بهترین کیفیت و بیشترین دقت ساخته می‌شود. رایا مارکتینگ با داشتن کادری متشکل از ۹،۰۰۰ نفر از گرافیست‌های حرفه‌ای که با برگزای آزمون‌های آنلاین و استاندارد پذیرفته شده‌اند، به شما کمک می‌کند سفارش مدنظرتان با بهترین کیفیت و استاندارد به‌دستتان برسد.

سایر خدمات رایا مارکتینگ

علاوه‌بر ساخت و طراحی موشن‌ گرافیک، رایا مارکتینگ، اولین پورتال دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا در ایران، خدمات دیگری ازجمله طراحی ‌وبسایت و اپلیکیشن، تولید متن رپورتاژ آگهی و درج آن در وب‌سایت‌های معتبر و پربازدید، طراحی لوگو و بنر و کارت ویزیت و مشاوره‌های تخصصی بازاریابی را با ارزان‌ترین هزینه به مشتریانش ارائه می‌دهد. از دیگر خدمات رایا مارکتینگ تولید محتوای حرفه‌ای با متنی جذاب و گیرا و رعایت کامل اصول سئو است که کمک می‌کند رتبه‌ی وب‌سایت شما در نتایج جست‌و‌جو در جایگاه بالاتری قرار بگیرد. اولین سفارش شما در وب‌سایت رایا مارکتینگ رایگان است تا با کیفیت کار وب‌سایت آشنا شوید. بعد از اینکه نویسندگان حرفه‌ای متن‌ها را نوشتند، کارشناسان آن‌ها را بررسی و تأیید می‌کنند و برایتان می‌فرستند. درنهایت، اگر از نتیجه‌ی کار راضی نبودید، نواقص متن را با نویسنده یا کارشناسان می‌توانید در میان بگذارید تا نتیجه‌ی کار دقیقا مطابق میل و نظر شما شود.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده