تکنولوژی‌ های برتر جرثقیل و تاثیر آن بر انتخاب نوع جرثقیل

تکنولوژی‌ های برتر جرثقیل و تاثیر آن بر انتخاب نوع جرثقیل

جرثقیل‌ها یکی از انواع ماشین‌های سنگین هستند که در قرون وسطی توسط یونانیان اختراع شدند.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

اولین جرثقیل‌های ساخته دست بشر از جنس چوب بوده است اما امروزه و پس از انقلاب صنعتی قرن نوزدهم، جرثقیل‌ها از جنس فلز و با استحکام بسیار بالاتر ساخته شدند.

این ابزار حمل‌و‌نقل، برای نخستین بار در بنادر و به منظور تخلیه بارهای کشتی به کار گرفته شدند. درگذشته انواع جرثقیل به تنوع امروزه وجود نداشت و این ماشین‌های عموما غول‌پیکر، فقط با اندازه‌های بسیار بزرگ و برای جابجایی بارهای با حجم زیاد ساخته می‌شدند.

اما در حال حاضر انواع جرثقیل‎ها با تکنولوژی های جدید برای حوزه‌های کاری مختلف ساخته شده و به کار برده می‌شوند. با به‌وجود آمدن تکنولوژی جدید، راهبری جرثقیل بسیار راحت و ایمن‌تر از گذشته شده است.

همچنین این تنوع می‌تواند انتخاب را برای افرادی که هیچ‌گونه آشنایی با این ماشین‌آلات سنگین ندارد، سخت کند. اگر شما هم جزو این دسته افراد هستید و می‌خواهید برای کار خودتان یک مدل از این ابزار را اجاره کنید اما نمی‌دانید چه چیزی را باید انتخاب کنید، در ادامه مقاله با ما همراه شوید.

تکنولوژی‌های به کار رفته در جرثقیل

هرساله برای هر ماشین حمل و نقلی یک‌سری ویژگی‌های جدید طراحی می‌شود. این تکنولوژی‌های جدید برای بهبود ایمنی و بهره‌وری جرثقیل ها بکار گرفته می‌شود.

اما یکسری ویژگی‌ها مشترک در جرثقیل هستند اعم از مدرن هوشمندسازی، کنترل ارگونومیک، اتوماسیون و همچنین اتصال اینترنت برای بررسی داده‌ها است. چنین تکنولوژی‌هایی کمک می‌کند تا عملیات تعمیر و نگه‌داری خود را بهتر بهینه‌سازی کنید.  

تکنولوژی جرثقیل در سال ۲۰۱۹

یکی از تکنولوژی‌های جدید در جرثقیل، تکنولوژی هوشمند Konecranes است که نشان‌دهنده فناوری بسیار پیشرفته در سال ۲۰۱۹ برای ماشین‌های سنگین است.

شما با استفاده از این تکنولوژی به‌سادگی کنترل محیط را در دست خواهید گرفت، ایمنی کاربر افزایش پیدا می‌کند، طول عمر جرثقیل چندین برابر خواهد شد و همچنین براساس نیازهای شما بسیار منعطف عمل می‌کند.

ایران ترابری

انواع جرثقیل‌ها برای صنعت‌های مختلف

جرثقیل‌ها براساس کاربردهای مختلف در صنعت خود دارای انواع مختلفی هستند و هرشخصی براساس فعالیت‎های که قصد دارد با این ماشین‌آلات انجام دهد، انتخاب‌های متفاوتی خواهد داشت.

در وهله اول، انواع مختلف جرثقیل با اندازه‌های متفاوتشان تعریف می‌شوند. برخی از این انواع را در زیر برای شما بازگو کرده‌ایم.

موبایل کرین یا جرثقیل موبایل:

جرثقیل موبایلی یا موبایل کرین یک بازو برای حرکت دادن وسایل مختلف دارد و ازطریق آن اجسام مختلف را جابه‌جا میکند. جرثقیل موبایلی دارای انواع مختلفی اعم از موارد زیر است:

  • جرثقیل خزنده با بازو مشبک
  • جرثقیل خزنده با بوم
  • جرثقیل خزنده با بوم مشبک
  • جرثقیل موبایل بابوم کشویی
  • جرثقیل موبایل با بوم هیدرولیکی

جرثقیل سقفی

این نوع از جرثقیل‌ها برای جابجای بار در سالن‌های بسیار بزرگ کاربرد دارد. جرثقیل سقفی شامل جفت پل، تک پل، آویز و جرثقیل دروازه‎ای می‌شود. عموما این جرثقیل ها ثابت بوده و متناسب با فعالیت محیطی که در آن‌ها راه اندازی شده‌اند، تنظیم و استفاده می‌شوند.

جرثقیل دروازه‌ای

اگر می‌خواهید کانتینرهای متخلف را حمل کنید بهتر است که از جرثقیل دروازه‌ای استفاده کنید. این نوع جرثقیل وزن‌های بسیاربالا را تحمل و جابه‌جا می‌کند. جرثقیل دروازه‌ای انواع مختلفی دارد و می‌تواند در ۶ جهت مختلف بار را جابه‌جا کند. همچنین این نوع از انواع جرثقیل دارای دو نوع دروازه‌ای پایه متحرک و ثابت است.

اجاره جرثقیل سبک یا سنگین

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در اجاره جرثقیل به آن توجه کنید، کاربر آن است. شخصی است که می‌خواهد با جرثقیل کار کند، هر چقدر مهارت بالاتری در جابجای داشته باشد، می‌تواند کارها سریع‌تر و با امنیت بیشتری پیش ببرد.

قبل از اینکه جرثقیل را اجاره کنید، با فردی که تجربه‌ای بالای در این زمینه دارد مشورت کنید تا ماشین مختص به کاری که می‌خواهید به شما اجاره داده شود. یک فرد متخصص می‌تواند وسیله‌ای متناسب با وزن، فضای موجود و هزینه شما برایتان انتخاب کند. شاید حتی نیازی به اجاره جرثقیل نداشته باشید؛ ازاین‌رو می‌توانید با هزینه کمتر و با امنیت بالا اجسام خود را جابه‌جا کنید.

کدامیک از نوع جرثقیل‌ها برای ۵ تن بار استفاده می‌گردد

جرثقیل کفی دار یکی از نوع‌های پرکاربرد جرثقیل‌ها است که خود آن انواع مختلف ۳ تن، ۵ تن، ۱۰ تن و ۱۵ تن را داراست.

ماشین‌ها، کانکس و کانتیر بارهای هستند که می‌توانید از جرثقیل های ۵ تن برای حمل آن‌ها استفاده کنید.  اجاره جرثقیل 5 تن یکی از رایج‌ترین مواردی است که برای جابجای بارهای سنگین استفاده می‌شود.

یادآور می‌شویم به خاطر کمتر کردن هزینه جابجایی بارها، هیچوقت از جرثقیل‌هایی که با تحمل حجم بار کمتر استفاده نکنید. این امر می‌تواند هم از لحاظ مالی و هم هزینه‌ی فرصت و جانی شما را به خطر بیاندازد.  

جزییات کامل جرثقیل ۵ تن

جرثقیل پنج تن دارای عرض کفی ۲ متر و ۲۰ سانتی‌متر است و طول کفی آن ۴ متر است. برای این نوع جرثقیل، دکل‌های ۹ متری، ۱۱ متری و ۱۳ متری وجود دارد.

چرا جرثقیل ۷ تن اجاره کنید

برای جابجایی بارها با وزن زیاد مانند بتن، آجر، ستون‌های ساختمان و همچنین جابجایی‌های سنگین از جرثقیل‌های که بالای ۷ تن هستند، استفاده می‌کنند.

حساسیت برای اجاره جرثقیل 7 تن بیش از سایر انواع جرثقیل است چرا که با افزایش وزن قابل تحمل جرثقیل، نیاز به تخصص، مهارت و تجربه کاربر آن نیز بیشتر شده و لازم است در این‌باره اطمینان کاملی از شرکت ارائه‌دهنده خدمات مربوطه داشته باشید.

ایران ترابری

نتیجه‌گیری و یک انتخاب عالی

شناخت انواع جرثقیل و دریافت خدمات از شرکت‌های باتجربه در این زمینه، به شما در انتخاب بهتر کمک شایانی کرده و می‌تواند از هزینه‌های گزاف شما جلوگیری کند.

توجه داشته باشید که شرکت‌های متفاوتی برای اجاره جرثقیل وجود دارد اما فردی که مهارت بالای در جابه‌جا کردن بار داشته باشد اندک است.

ازاین‌رو شرکت ایران ترابی علاوه‌بر در اختیار داشتن انواع مختلف جرثقیل‎؛ از تخصص افرادی که تجربه بالایی در راندن این وسایل سنگین دارند استفاده کرده و امنیت و صحت کار شما را تضمین می کند. حتما این نکته را درنظر بگیرید که قبل از اجاره هرگونه جرثقیل با افراد خبره مشورت کنید و سپس اقدام به اجاره و استفاده از این وسایل سنگین نمایید.

برای ارتباط با مشاوران رایگان ایران ترابری می‌توانید با شماره زیر تماس حاصل نمایید: ۰۹۱۲۱۲۲۷۰۹۸ ، ۰۹۱۲۳۷۰۵۳۳۹

برای اجاره جرثقیل و بالابر می‌توانید با شماره زیر تماس حاصل نماید: ۰۲۱۳۳۲۴۵۷۸۴ ، ۰۲۱۳۶۶۴۲۷۷۹

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده