چطور قبل از عید لوله‌های زیرکار را تعمیر کنیم؟

دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۰
مطالعه 4 دقیقه
ازآنجاکه پیداکردن لوله‌کش مناسب در شب‌های منتهی به آخر سال سخت است، بهتر است قبل از شب‌های عید، تصمیم بگیریم لوله‌های آب را تعمیر کنیم.

اِشکال و شکستگی و نم و نشتی در لوله‌های ساختمان علاوه‌بر آسیب‌های مالی، ظاهر و شکل ساختمان را نیز تحت‌تأثیر قرار خواهد داد. نشتی ممکن است به‌دلایل مختلفی مانند شکستگی اتصالات و سوراخ‌شدن و فرسودگی لوله‌ها باشد. باوجوداین، با تشخیص و اقدام به‌موقع و کارشناسی دقیق، میزان خسارت‌های وارده را می‌توان کاهش داد و به‌حداقل رساند. در این مطلب، راهکارهایی برای کاهش هزینه و زمان تعمیرات ارائه خواهیم کرد.

تشخیص دلیل نشتی و نم در ساختمان

با مشاهده‌ی نم و رطوبت در دیوارها یا کف و سقف، در مرحله‌ی اول باید از کارشناسان لوله‌کشی آب‌و‌فاضلاب ساختمان بخواهید دلیل اصلی را مشخص کنند و با استفاده از تجهیزات فنی، تشخیص دهند اشکال از کجاست: از لوله‌کشی آب یا لوله‌کشی فاضلاب یا شیرآلات یا ... . نشانه‌هایی برای تشخیص دلیل نشتی وجود دارد؛ مثلا درصورتی‌که آب‌ریزی ندارید و هنوز لوله نشتی دارد، احتمالا مشکل از لوله‌کشی آب است.

بهتر است برای رعایت نکات بهداشتی و جلوگیری از آلودگی محیطی و رشد کپک و قارچ‌ها، در اولین فرصت از کمک متخصصان استفاده کنید. با تشخیص صحیح، عملیات تخریب و کنده‌کاری آخرین راهکار خواهد بود و در وقت و هزینه صرفه‌جویی خواهد شد.

لوله‌کشی ساختمان

امروزه، لوله‌های فاضلاب در محل‌هایی تعبیه می‌شوند که درصورت نیاز به تعمیرات، کمترین تخریب را به‌همراه داشته باشند. مزیت سیستم روکار این است که درصورت بُروز هرگونه اشکالی، دسترسی برای تعمیرات آسان‌تر خواهد بود. اکثر لوله‌های فاضلاب زیر سقف نصب و از داخل رایزر عبور داده می‌شوند. سپس، با سقف کاذب از دید پنهان می‌شوند و درصورت بُروز مشکل، تعمیرات آن‌ها با کمترین هزینه‌ها امکان‌پذیر است.

بااین‌حال، در خانه‌های قدیمی که از سیستم رایزر و داکت استفاده نکرده‌‌اند و لوله‌ها توکار است، شاید برای تعمیر راهی به‌جز تخریب کف و دیوارها وجود نداشته باشد. اگر سیستم لوله‌کشی خانه و آشپزخانه نیز توکار است، برای تعمیر لوله‌ها حتما از متخصص لوله‌کشی ساختمان کمک بگیرید.

سرامیک و کاشی‌کاری

اگر سنگ توالت و سرامیک و کاشی‌های سرویس بهداشتی یا حمام دچار تَرَک و شکستگی شده‌اند، حتما دلیلش را پیگیری کنید. در صورت مشاهده‌ی نم و نشتی، برای جلوگیری از ایجاد بیماری‌ یا رشد قارچ‌ها هرچه‌سریع‌تر محل دقیق نشتی را با کمک متخصصان و دستگاه نشت‌یاب پیدا و لوله‌ها را تعمیر کنید. همچنین درصورت نیاز، کاشی و سرامیک‌ها را تعویض کنید. برای جلوگیری از بُروز دوباره‌ی چنین مشکلاتی، عایق‌کاری را بررسی کنید و درصورت لزوم قبل از کاشی‌کاری، عایق رطوبتی و شیب‌بندی را انجام دهید.

معمولا تعویض لوله‌های توکار با تعویض کاشی و سرامیک همراه خواهد بود. برای انجام کاشی و سرامیک‌ کاری ساختمان حتما از متخصص کمک بگیرید.

چطور با کمک استادکار متخصص مطمئن و کاربلد پیدا کنیم؟

آنچه در سطور قبل به آن‌ها اشاره کردیم، کارهایی کاملا تخصصی است. هرگونه سهل‌انگاری در تعمیرات لوله‌کشی ساختمان، ممکن است خسارت‌های جبران‌ناپذیری به ساختمان وارد کند. کاشی‌کاری و سرامیک‌کاری به نیروی کار ماهر و دقیق و باسلیقه نیاز دارد. هرگونه درز و شکاف بین کاشی‌ها باعث نفوذ آب به لایه‌های زیرین و به‌مرور زمان، آسیب به کف یا سقف خواهد شد.

استادکار با همکاری متخصصان و تکنسین‌های ماهر کار را برایتان آسان کرده است. به‌جای گشتن و صرف وقت برای یافتن حرفه‌ای‌ها، از وب‌سایت یا اپلیکیشن استادکار می‌توانید خدمت مدنظرتان را سفارش دهید. با ثبت رایگان سفارش در استادکار، متخصصان با شما تماس خواهند گرفت و درصورت نیاز به بازدید و کارشناسی رایگان، طبق خواسته‌ی شخص شما به محل مراجعه خواهند کرد. پس از ارزیابی خدمات و موقعیت و متراژ کار، قیمت‌ها به‌صورت شفاف اعلام خواهد شد.

متخصصان استادکار با سال‌ها سابقه در زمینه‌ی خدمات لوله‌کشی آب، لوله‌کشی فاضلاب ساختمان، کاشی‌کاری و سرامیک‌کاری، تخیله‌ی چاه و لوله‌بازکنی به شما اطمینان خواهند داد که باکیفیت‌ترین وسایل و تجهیزات را به‌کار خواهند برد.

برای استفاده از خدمات متنوع ساختمانی، منازل، زیبایی و سلامت و خدمات مربوط‌به خودرو، همین حالا به اپلیکیشن و وب‌سایت استادکار مراجعه کنید و سفارش خود را به‌رایگان ثبت کنید.

مطالب مشابه

نظرات