چرا تور استانبول نوروز ۹۸ بهترین انتخاب برای مسافرت است؟

چرا تور استانبول نوروز ۹۸ بهترین انتخاب برای مسافرت است؟

قبل از انتخاب شهری که می‌خواهید سفر کنید، باید کمی اطلاعات از آثار فرهنگی، هنری و تاریخی، مکان‌های دیدنی و جاذبه‌های گردشگری آن بدانید؛ تا زمانی‌که وارد آن شهر شدید با سردرگمی رو‌به‌رو نشوید.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

استانبول پایتخت ترکیه و مرکز فعالیت‌های فرهنگی و اقتصادی این کشور دارای جاذبه‌های دیدنی و گردشگری زیادی است که سالیانه میزبان مسافران زیادی است. برخی از بهترین مکان‌های گردشگری در تور استانبول نوروز به شرح زیر است.

کاخ توپکاپی

این کاخ در محل اتصال تنگه بسفر و دریای مرمره و خلیج شاخ طلایی و دریای مرمر قرار گرفته و متعلق به امپراطوری عثمانی در قرن ۱۵ تا ۱۹ میلادی است که توسط سلطان محمد فاتح ساخته شده است. این کاخ ابتدا محل زندگی سلطان محمد و سپس دولتمردان عثمانی بوده است.

کاخ دولما باغچه

درکنار تنگه بسفر و بخش اروپایی استانبول قرار دارد. این کاخ در وسط باغ بزرگ به سبک معماری فرانسوی ساخته شده است. دلیل معروفیت این کاخ به خاطر ترئینات سبک روکوکو، شمعدان‌های چک و باکارا، راه‌پله‌ی کریستال و چلچراغ چهار‌هزار کیلوگرمیِ هدیه‌ی ملکه ویکتوریا است. جالب ترین نکته، ساعت این کاخ است که بعد از مرگ آتاتورک ثابت مانده است.

برج گالاتا

در سال ۱۳۴۹ میلادی توسط جنو والی ساخته شد تا به‌عنوان مکان دیده بانی از آن استفاده کنند. درون این قلعه پلکان سنگی مارپیچی وجود دارد. این برج حدود ۷۰۰ سال پیش با نام مسیح در دوره رنساس ساخته شده است.

مکان‌های تاریخی نام‌برده‌شده تنها از مشهورترین و قدیمی‌ترین جاذبه‌های استانبول بودند. کاخ بیلرییی، کاخ کوچوک سو، عمارت ایحلامور، عمارات ماسلاک و مسجد سلطان احمد، مسجد رستم پاشا و مسجد یتی، موزه قصر سلطنتی حاجیا صوفیا، دژ اروپایی یا روملی حصاری، موزه سنت ایرنه، چینعلی کوشک، موزه هنرهای اسلامی، موزه فرش، موزه موزائیک، موزه هنرهای زیبا، موزه کارخانه همگی از مکان‌های دیدنی استانبول هستند. 

طبیعت بکر مانند سواحل مرمر و بسفر جاذبه‌های طبیعی هستند که اوقات خوشی را می‌توانید در آنجا سپری کنید. در نظر داشته باشد که رستوران‌ها و کافه‌های زیبایی در شهر استانبول و تور آنتالیا وجود دارند که شهرت آن‌ها زبانزد است.

بهترین آژانس گردشگری به استانبول کدام است؟

زمانی‌که قصد سفر استانبول را می‌کنید، در درجه اول کیفیت تور برایتان از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا کیفیت تور، تعیین‌کننده میزان لذت‌بخش بودن سفر است. از بهترین کارگزاران تور ترکیه و استانبول در ایران دلارام سیر است که تمامی فعالیت‌های این گروه در جهت بالا بردن کیفیت سفر و جلب رضایت گردشگران است. انواع تورهای معمولی، لحظه آخری، لاکچری، تیمی و انفرادی را در بسته‌های مختلف تور استانبول دلارام سیر می‌توانید مشاهده کنید. دلارام سیر قبل از سفر برنامه‌ریزی کلی از زمان رفت و برگشت، محل اقامت، اماکن گردشگری و... را به مسافرین ارائه می‌دهد تا آن‌ها با برنامه و بودجه خود تطابق دهند. از مزیت‌های مهمی که تورهای دلارام سیر دارد، برنامه‌ریزی قبل از سفر است. با مراجعه به وب‌سایت رسمی دلارام سیر می‌توانید از پکیج‌ها و خدمات آن‌ها اطلاعات کسب کنید.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده