ب ام و سری ۴ کروک با بهترین قیمت در دیوار

پنج‌شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۲
مطالعه 3 دقیقه
بدون شک حتی تصور رانندگی با ب ام و سری ۴ کروک نیز بسیار اغواکننده است.

شرکت BMW این محصول را برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ به بازار عرضه کرد و از همان زمان این خودرو با استقبال خوبی مواجه شد و فروش ب ام و سری ۴ کروک اوج گرفت. این خودروی اسپورت با کد 428i حدود ۴ سال قبل به ایران وارد شد. درست است که سری ۴ کروک خودرویی اسپورت است؛ اما سه حالت رانندگی کامفورت، اسپورت و اقتصادی ECO pro را برای شما مهیا می‌کند. زمانی که شما مدل سواری را به اسپورت تغییر دهید نور قرمز رنگی پشت آمپر را روشن می‌کند، در حالت سواری عادی و اکو این نور به سفید و آبی تغییر رنگ می‌دهد. درباره‌ی کلاس دقیق خودرویی ب ام و سری ۴ کروک باید گفت به این دسته از کروک‌ها که سقف فلزی جمع‌شو دارند به اصطلاح کروکِ کابریولت می‌گویند.

ظاهر و باطن هماهنگ

طراحی ظاهری کمی خشن و البته بسیار پر آب و تاب است. اگر از بیرون به خودرو نگاه کنید دقیقا حس اسپورت و حتی کمی عضلانی بودن را به شما منتقل می‌کند. قوانین آیرودینامیک به خوبی در این مدل پیاده سازی شده‌اند. کابین نیز از این ویژگی مستثنا نیست. صندلی‌ها بزرگ هستند و راننده و سرنشین را کاملا در بر می‌گیرند. این ویژگی مختص خودروهای اسپورتی چون سری ۴ است. طبق رسم همیشگی در طراحی صندلی‌های عقب ضعف وجود دارد. در واقع خودروهای اسپورت معمولا صندلی عقب دارند، اما صندلی آنها کوچک و فضای سرنشین آنها کم است. در کل بدانید که کیفیت داخل کابین سری ۴ از سری ۳ بسیار بالاتر است، زیرا کمپانی ب ام و قصد داشت در مقایسه با رقبا قوی‌تر از قبل ظاهر شود. البته رویه‌ی طراحی داخل کابین این دو سری از محصولات تا حد زیادی به هم شباهت دارد.

از سکون تا سرعت

شما می‌توانید این خودروی چابک را با فشار دادن پدال گاز در عرض ۶.۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسانید. سیستم توربو نیز به این شتاب دلچسب کمک می‌کند. مصرف سوخت ب ام سری ۴ کروک برای پیمودن هر صد کیلومتر به صورت ترکیبی تنها ۶.۷ لیتر است؛ به این ترتیب می‌توان گفت این خودرو اسپورت مصرف بسیار بهینه‌ای دارد. خریداری که مصرف سوخت و آلودگی هوا برایش اهمیت دارد می‌تواند با خیال راحت به خرید ب ام و  سری ۴ کروک به عنوان یک گزینه‌ی برتر فکر کند. در خودروهای اسپورت همان‌طور که شتاب بسیار اهمیت دارد، سیستم ترمز‌ها نیز بسیار مهم هستند. ترمز جلو و عقب دیسکی خنک شونده هستند و  ترمز ABS، EBD، ASR و BAS  در این خودرو به کار رفته‌اند. بعد از ترمز‌ها ایمنی در خودروی اسپورت بسیار مهم است. به غیر از چند کیسه‌ هوای جانبی، راننده و سرنشین جلو، برای سرنشینان عقب نیز کیسه‌ی هوا در نظر گرفته‌اند. علاوه بر امنیت سرنشین، این خودرو به سیستم هشدار عابر پیاده در جاده هم مجهز شده تا جان دیگران نیز در خطر نباشد.

موتور طلایی ب ام و

 موتور ۴ سیلندری توربو شارژدار روی این خودرو سوار شده است. ب ام و سری ۴ پیشرانه‌ی ۲ لیتری با کد n20 دارد که در مدل‌های ۳۲۸، ۵۲۸، x4 و... نیز به کار رفته است. این موتور به عنوان موتوری کم مصرف و پر شتاب تا کنون جوایز زیادی را به سوی خود جذب کرده و یکی از بهترین موتورهای تولید شده توسط ب ام و است. نیرو و گشتاور تولید شده توسط این موتور به ترتیب  به ۲۴۱ اسب بخار در ۵هزار دور در دقیقه ۲۵۰ نیوتون متر در ۱۲۵۰ دور در دقیقه می‌رسد.

در دیوار چند بخرم؟

یک دستگاه ب ام و سری ۴ کرور ۲۰۱۵ با حدود ۳۰ هزار کیلومتر کارکرد در سایت دیوار با قیمت ۸۶۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد. در آگهی دیگری قیمت خرید ب ام و سری ۴ کروک کارکرده ۲۰۱۶ با ۵۰ هزار کیلومتر کارکرد ۹۱۰ تومان اعلام شده است. این خودرو در حال حاضر در بازار با قیمتی در بازه‌ی ۸۰۰ ال ۹۵۰ میلیون تومان معامله می‌شود. همان‌طور که از مقایسه‌ی دو قیمت متوجه می‌شوید سال تولید تاثیر بیشتری از میزان کارکرد روی قیمت دارد.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود