هشت فناوری محصولات بورگوارد که شما را شگفت‌زده خواهد کرد

سه‌شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۰
مطالعه 4 دقیقه
تقریبا هر شخصی که با خودروهای جدید شرکت بورگوارد رانندگی کرده باشد، آن‌‌ها را خودروهایی مدرن می‌داند.
تبلیغات

کارشناسان و منتقدان حوزه‌ی خودرو با بررسی خودروهای بورگوارد BX5 و بورگوارد BX7 یکی از عوامل موفقیت این خودرو‌ها در بازارهای خاورمیانه و اروپا را استفاده از فناوری‌های جدید در سیستم‌های داخلی آن‌ها می‌دانند. یکی از اصول و قواعد جاودانه‌ی محصولات بورگوارد، مدرن‌بودن آن‌ها است. شما در هر زمان می‌توانید فناوری‌هایی در خودروهای این شرکت آلمانی مشاهده کنید که استفاده از آن‌ها فقط مختص چند خودروساز ترازاول اروپا است. خودرو‌های مدرن همیشه به فناوری‌های زیادی مجهز هستند. ما در کیان موتور وارنا مفتخریم محصولات این برند لوکس و اصیل آلمانی را برای علاقه‌مندان در ایران فراهم کردیم و به‌منظور اطلاع‌رسانی شما عزیزان قصد داریم هشت فناوری محصولات بورگوارد را معرفی کنیم که شما را شگفت‌زده خواهند کرد.

۱. سیستم i-AWD

i-AWD مخفف عبارت Intelligent All-Wheel Drive به‌معنای سامانه‌ی «چهارچرخ محرک هوشمند» است. شرکت بورگوارد در خودروهای جدیدش، یعنی BX5 و BX7، از این فناوری در سیستم انتقال نیرو استفاده کرده است. سیستم i-AWD به‌صورت مستقیم از ECU یا همان کامپیوتر خودرو دستور می‌گیرد؛ بنابراین، این سامانه را نوعی مکانیزم هوشمند می‌توان برشمرد. سامانه‌ی i-AWD با بررسی وضعیت جاده، خودرو، سرعت‌گیری و میزان فشار به هریک از لاستیک‌ها تعیین می‌کند چه میزان از نیروی تولیدشده‌ی موتور خودرو به هریک از چرخ‌ها برسد. سیستم i-AWD می‌تواند این امکان را فراهم سازد که افراد بتوانند با خودرو شهری در جاده‌های مرطوب و با اصطکاک کم یا مسیرهای سخت و ناهموار خارج از جاده با ایمنی و کنترل کامل رانندگی کنند. سیستم i-AWD ضمن اینکه پایداری خودرو را افزایش می‌دهد، باعث کاهش استهلاک خودرو و مصرف سوخت نیز می‌شود.

۲. فناوری TGDI

پیشرانه قدرتمند خودروهای بورگوارد، یکی از اصلی‌ترین برتری‌های آن‌ها نسبت به رقبایشان به حساب می‌آید. اما همیشه قدرت و توان بالا به معنای حجم بالا نیست؛ محصولات بورگوارد با ترکیب فناوری GDI یا همان تزریق مستقیم سوخت و فناوری توربوشارژر، توانسته است سرعت و شتاب حیرت‌آوری را برای عاشقان خودرو‌های SUV به ارمغان بیاورد. ادغام فناوری توربوشارژر با سیستم پاشش مستقیم سوخت را به عنوان فناوری TGDI می‌شناسند.

۳. سیستم BDC

BDC کوتاه‌شده‌ی عبارت Brake Disc Cleaner یا سیستم پاک‌کننده‌ی سطح دیسک‌ها است. این فناوری نوین بدین‌شکل عمل می‌کند که اگر به هر دلیلی روی سطح دیسک‌ها آب و یا مایعات پاشیده شود و دیسک‌ها مرطوب شوند، لنت‌ها تاحدامکان به دیسک‌ها نزدیک می‌شوند تا سطح دیسک خشک شود و در هنگام ترمزگیری مشکل یا اختلالی در سیستم ترمز و عملکردش به‌وجود نیاید.

۴. سیستم هشدار خستگی راننده

بخش زیادی از تصادف‌های جاده‌ای به‌دلیل خستگی و خواب‌آلودگی راننده‌ها است؛ ازاین‌رو، خودروهای بورگوارد با بهره‌گیری از سیستم هشدار خستگی راننده (Driver Fatigue Warning) می‌تواند از به‌وجودآمدن چنین تصادفاتی جلوگیری کند. این سیستم با استفاده از الگوریتم‌ها و روش‌های محاسباتی متنوع، حالات و رفتار راننده را بررسی می‌کند و در زمان لازم، به راننده هشدار داده می‌دهد تا خودرو را متوقف و کمی استراحت کند تا از حوادث ناشی از خستگی مانع شود.

۵. ترمز پارک برقی EPB

در خودرو مدرن، جایی برای فناوری‌های قدیمی نیست! ما در محصولات جدید بورگوارد، یعنی BX5 و BX7، به‌جای استفاده از ترمزدستی مکانیکی، ترمز پارک برقی EBP را جایگزین کرده‌ایم تا در درازمدت، قطعات خودرو اصطکاک کمتری تجربه کنند و راننده نیز بتواند به‌راحتی از سیستم توقف خودکار (Auto Hold) در سراشیبی‌ها استفاده کند.

۶. سیستم ELSD

سیستم ELSD یا «دیفرانسیل لغزش محدود الکترونیک»، در خودروهای SUV مدرن کمک زیادی به قابلیت حرکت خودرو در مسیرهای خارج جاده و دارای اختلاف سطح یا سطوح جاده‌ای هموار، اما لغزنده می‌کند. در خودروهای قدیمی، قفل دیفرانسیل باید به‌صورت دستی و مکانیکی فعال می‌شد. در خودروهای جدیدتر، قفل دیفرانسیل به‌صورت الکترونیک ازطریق دکمه‌ای فعال می‌شود که دراختیار راننده قرار دارد. جدیدترین این سیستم‌ها ELSD است که به‌صورت تمام‌اتوماتیک و با استفاده از اطلاعات دریافتی از ECU خودرو، درصورت هرزگردی یک چرخ به‌دلیل اصطکاک کم با جاده، با محدودکردن سرعت گردش آن باعث می‌شود نیروی گشتاور بیشتری به چرخ درگیر با سطح زمین منتقل و قابلیت حرکت خودرو حداکثر شود. ELSD یکی از سیستم‌های پیشرفته‌‌ی کنترل پایداری است که امروزه، تنها در خودروهای بالارده به‌کار برده می‌شود. ترکیب این سیستم با مکانیزم چهارچرخ محرک هوشمند (i-AWD)، بیشترین سطح پایداری و تحرک‌پذیری در انواع شرایط جاده را فراهم می­‌کند. ما در بورگوارد مفتخریم که توانسته‌ایم این فناوری پیشرفته را برای علاقه‌مندان به خودروهای مدرن فراهم کنیم.

۷. سیستم EBP

این سیستم پیشرفته و هوشمند با بررسی پارامترهای معین مانند رهاکردن یک‌باره پدال گاز، موقعیت اضطراری را پیش‌بینی می‌کند و لنت‌ها را تاحدامکان به دیسک‌ها نزدیک می‌کند تا درصورت فشردن پدال ترمز، زمان واکنش سیستم ترمز را به‌حداقل برساند. این سیستم یکی از شاخص‌های تأثیرگذار در بهبود ایمنی خودروهای مدرن به‌حساب می‌آید که خودروهای جدید بورگوارد، یعنی BX5 و BX7، به این سیستم مجهز هستند.

۸. همگام‌سازی تلفن‌همراه با خودرو

این موضوع انکارناپذیر است که تلفن‌همراه ما بخشی جدانشدنی از زندگی امروز ما است؛ ازاین‌رو، در بورگوارد با بهره‌گیری از فناوری‌ نوینی با نام B-Link این امکان را برای شما فراهم ساخته‌ایم که با بهره‌گیری از گوشی هوشمندتان بتوانید بسیاری از عملکردهای سیستم‌های داخلی خودرو را در کنترل داشته باشید. علاوه‌براین، با استفاده از فناوری Apple Car Play و Android Auto برخی از قابلیت‌های تلفن‌همراهتان را روی صفحه‌نمایش خودرو خود استفاده کنید.

شرکت کیان‌موتور وارنا، نماینده‌ی انحصاری بورگوارد آلمان در ایران، محصولات این برند اصیل و لوکس آلمانی را همراه با خدمات پس‌ازفروش برای ایرانیان عزیز فراهم کرده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات