چارترهای لحظه آخری را ساده چک کنید؛ ترفندهای خرید بلیط

چارترهای لحظه آخری را ساده چک کنید؛ ترفندهای خرید بلیط

اجازه دهید به شما کمک کنیم تا جستجوی خود را برای بلیط ارزان هواپیما آغاز کنید. ما حتما شما را ساپورت می‌کنیم.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

نرخ‌های فوق‌العاده بلیط داخلی و بلیط خارجی، کاری است که ما به بهترین نحو ممکن آن را انجام می‌دهیم.

برای مشاهده چارترهای لحظه اخری بلیط روی لینک بلیط خارجی کلیک کنید.

۱۵ ترفند خرید بلیط ارزان هواپیما را بدانید:

۱- بهترین روز برای خرید بلیط روز سه شنبه است. خطوط هوایی هزاران تنظیمات قیمت را در روز انجام می‌دهند. به‌علاوه قیمت های لحظه ای همیشه وجود دارد، بنابراین هیچ تاریخ جادویی برای بلیط ارزان هواپیما وجود ندارد. اما هرچه زودتر خرید بلیط هواپیما را انجام دهید، بلیط هواپیما ارزان‌تر است.

۲- پاک کردن تاریخچه یا History مرورگرتان، سرعت جست‌وجوی شما را بیشتر می‌کند.

۳- اگر قیمت بلیط کاهش یابد، امکان پرداخت مابه التفاوت قیمت بلیط شما وجود ندارد. وبسایت‌هایی مانند Yapata و Flyr وجود دارند که دائما در حال پیگیری نرخ های پروازی هستند و در صورتی که کاهش پیدا کنند، به شما اطلاع داده می‌شود. در بعضی موارد ممکن است شما بتوانید بلیط هواپیما صادرشده‌ی خودتان را کنسل و با نرخ‌های پایین‌تر مجددا صادر کنید و مابه‌التفاوت نرخ را از آژانس دریافت کنید. ولی در نظر داشته باشید در اکثر مواقع، این کار امکان‌پذیر نیست.

۴- وبسایت‌های آنلاین زیاد و متعدد. با تعداد زیادی از وبسایت‌های مربوط‌به سفر در اینترنت و شرکت‌های مرتبط، دیگر هیچ بایدی در استفاده تنها از یک وبسایت برای پیدا کردن بلیط ارزان هواپیما وجود ندارد.

۵- برای یک قیمت ارزان‌تر و بهتر، حتما باید بلیط رفت و برگشت بگیرید. در روزهای قدیم، این حقیقت محض بود. اما هم‌اکنون، می‌توان نرخ‌های هر مسیر بلیط هواپیما، ایرلاین های مختلف را با هم مقایسه کرد تا در نتیجه به بهترین قیمت رسید.

۶- برای یک خرید بلیط هواپیمای ارزان قیمت، وبسایت خود ایرلاین از همه بهتر است. این کار ممکن است برای نرخ های لحظه ای و یک مسیر خاص واقعا عالی باشد. اما به‌طور کلی، وبسایت‌های مستقل می‌توانند تعداد زیادی سایت های هواپیمایی را اسکن کنند (به غیر از ایرلاین‌هایی که فقط بلیطهای خود را در وب سایت خود می‌فروشند) و می‌توانند بلیط ارزان هواپیما را پیدا کنند.

۷- خرید بلیط هواپیما در آخرین لحظه، بهترین خرید است. زمان‌هایی وجود دارد که شما می‌توانید نرخ های شگفت انگیزی را در آخرین لحظه دریافت کنید. اما قاعده معمول این است که پیشتر شما بلیط های خود را خریداری کنید، که نرخ‌های آن پایین است. البته می‌توانید هفتگی هم بلیط هواپیما را چک کنید.

۸- شما می‌توانید اسم مسافر را در یک بلیط تغییر دهید. این واقعا به شرکت هواپیمایی بستگی دارد. بعضی ها از ایرلاین ها، شما را مجبور به خرید یک بلیط جدید می‌کنند، درحالی‌که بعضی از دیگر ایرلاین ها، برای هرگونه تغییر شما را جریمه می‌کنند؛ بنابراین قبل از خرید یک بلیط هواپیما ،بررسی قوانین خطوط هوایی مهم است.

۹-  شما می‌توانید بلیط هواپیما خودتان را، بیش از یک سال قبل صادر کنید. این دروغ است. اکثر خطوط هوایی صندلی‌های هواپیماهایشان را حداکثر از ۸ ماه قبل از تاریخ مسافرت برای فروش می گذارند و سایر نمایش داده نخواهد شد. اگر همچین بلیطی را می خواهید، باید با آژانس سام سیر و با ایرلاین به‌طور مستقیم تماس بگیرید تا قیمت را در صورت موجود بودن، برای شما چک کنند.

۱۰- شما می‌توانید بلیط خودتان را به با هزینه جزیی به Frist Class ارتقا دهید. این دروغ است. خطوط هوایی، زمانی‌که مسافران در صف دریافت کارت پرواز و تحویل چمدان هستند (Check In)، این آفر را به آن‌ها می‌دهد، اما نه با یک قیمت ناچیز. این براساس فاصله پرواز است که معمولا از حدود ۲۰۰ دلار شروع می‌شود.

سام سیر

۱۱- خطوط هوایی، بلیط‌های یک شرکت هواپیمایی دیگر در صورت سفر بین فرودگاه‌های مشابه قبول خواهند کرد. این بستگی به ایرلاین دارد. ایرلاین‌های ایالات متحده مانند: American Airlines، Delta Air Lines و United Airlines - تمایل دارند که در صورت لغو پرواز هر کدامشان، هزینه‌های یکدیگر را پرداخت کنند. اما اگر شما بلیت هواپیمای ارزان‌قیمت دارید، شانسی در این زمینه ندارید.

۱۲- برای بهترین نرخ بلیط، شما باید یک شب در فرودگاه بمانید. این هنوز درست است. مسافران تجاری که دائما در حال سفر کردن هستند و برای هر ساعت و روز خود برنامه‌ریزی دارند نمی‌توانند این همه زمان در یک فرودگاه بمانند. بنابراین ایرلاین‌ها این وقفه بین پروازها را می‌گذارند تا مسافران تجاری را مجبور به خرید بلیط هواپیمای گران‌تر به‌جای بلیط ارزان هواپیما بکنند.

۱۳- خطوط هوایی تخفیف های ویژه ای برای هزینه های اضطراری (بازگشت به‌دلیل فوت، فوت اعضای خانواده، پزشکی و درمان و ...) فراهم می‌کند. ایرلاین های قیمت پایین، این‌گونه سرویس‌ها را ارائه نمی‌دهند. اما ایرلاین‌های بزرگ و سابقه‌دار، سیاست‌های گوناگونی در این رابطه دارند، که برخی از آن‌ها آفر ویژه‌ای روی قیمت بلیط هواپیما می‌دهند و بعضی دیگر خودشان را با شرایط مسافران وقف می‌دهند.

۱۴- خطوط هوایی می‌توانند یک بلیط رزرو شده توسط یک آژانس مسافرتی را تغییر دهند. متأسفانه این همیشه درست نیست. آژانس مسافرتی، چه در اینترنت و چه به‌صورت حضوری یا تلفنی، صادرکننده‌ی بلیط است و ممکن است قوانین داخلی آژانس مسافرتی آن‌ها را مجبور به تغییرات در بلیط بکند و ممکن است آژانس مسافرتی برای پیدا کردن بهترین نرخ بلیط هواپیما هر مسیر پروازی را از ایرلاین مختلف با قوانین مختلف رزرو کند.

۱۵- شما می‌توانید بلیط هایی را که به‌صورت خیلی ارزان خریده‌اید، تغییر و کنسل بدون جریمه کنید. اصلا و ابدا. دلیلی وجود دارد که چرا این بلیط ها خیلی ارزان هستند. آن‌ها به‌طور عمده از خطوط هوایی خریداری می‌شوند یا همان چارتر. بنابراین قبل از خرید باید ۱۰۰ درصد اطمینان حاصل کنید که کجا و چه زمانی می‌خواهید پرواز داشته باشید، زیرا ممکن است جریمه بالایی برای هر نوع تغییر از شما بگیرند و کنسل کردن این بلیط‌ها سوخت کامل است.

و اما با این مدارک ساده ویزای کانادا بگیرید..

سام سیر

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی کانادا (مولتی ۵ ساله)

***مدارک شخصی

 • اصل پاسپورت متقاضی به همراه کلیه‌ی پاسپورت‌های قدیمی
 • شناسنامه و کارت ملی
 • یک قطعه عکس جدید رنگی با زمینه‌ی سفید
 • سند ازدواج در صورت همراهی همسر
 • رضایت‌نامه‌ی محضری برای فرزندانی که با یکی از والدین قصد سفر دارند الزامی است. رضایت‌نامه از سوی کسی باشد که آن‌ها را همراهی نمی‌کند

***مدارک شغلی

 • کارفرمایان: روزنامه رسمی، آگهی تأسیس، آگهی تغییرات و تصمیمات شرکت، آخرین فهرست مالیاتی پرداخت‌شده، فهرست بیمه‌ی ۶ ماه آخر کارمندان، تمکن و پرینت ۶ ماه آخر حساب شرکت به لاتین
 • کارخانه‌داران و صاحبان مشاغل آزاد: پروانه ی بهره‌برداری، جواز کسب، آخرین فهرست مالیاتی پرداخت‌شده، فهرست بیمه‌ی ۶ ماه آخر کارمندان
 • کارمندان: گواهی اشتغال به کار به زبان فارسی روی سربرگ شرکت (با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی، درآمد سالیانه، نام مدیر)، فیش حقوقی دو ماه آخر،  فهرست بیمه‌ی ۶ ماه آخر، حکم کارگزینی یا قرارداد شرکت
 • مهندسان: پروانه‌ی نظام مهندسی یا جواز ساخت
 • تجار: کارت بازرگانی، گواهی اتاق بازرگانی، آخرین فهرست مالیاتی پرداخت‌شده، فهرست پرداخت بیمه
 • پزشکان: پروانه‌ی دائم طبابت، کارت نظام پزشکی، پروانه‌ی مطب، آخرین فهرست مالیاتی پرداخت‌شده، فهرست پرداخت بیمه
 • بازنشستگان: حکم بازنشستگی و فیش حقوقی دو ماه آخر – حکم افزایش حقوق در صورت وجود ارائه گردد

***مدارک مالی

 • ارائه‌ی نامه‌ی تمکن ممهور به مهر برجسته‌ی بانک و گردش حساب ۶ ماه آخر هر دو به زبان لاتین الزامی ست.
 • درصورت داشتن گواهی سپرده‌ی بلندمدت، برگ خرید سهام یا اوراق بهادار، سند اتومبیل، سند ملکی و اجاره نامه آن‌ها را نیز ارائه دهید.

 لطفا برای مشاهده تعرفه ویزا با قیمت مناسب،  روی لینک ویزای کانادا کلیک کنید.

***سایر توضیحات

 • فرم مشخصات فردی و خانوادگی برای هر متقاضی جداگانه تکمیل و ارئه گردد
 • کلیه‌ی مدارک شخصی و شغلی باید به زبان انگلیسی ترجمه گردد و مهر مترجم کافی است
 • داشتن دو ویزای شنگن که حداقل یکی از آن‌ها در ۵ سال اخیر باشد، الزامی ست 
 • در صورت امکان با پاسپورت تمدیدشده اقدام شود؛ به این دلیل که مدت اعتبار ویزا درصورت صدور  مطابق با اعتبار پاسپورت ارائه شده است
 • مدت زمان اخذ ویزا بعد از انگشت‌نگاری از یک هفته تا پنج ماه است
 • در صورت داشتن دعوتنامه معتبر، آن را ارائه کنید. دعوتنامه باید شامل مشخصات کامل دعوت‌کننده و متقاضی، نسبت، دلیل سفر متقاضی، آدرس و تلفن، مدت زمان اقامت و هرگونه موارد مرتبط دیگر باشد و بعد از تنظیم به مهر و امضای دفتر ثبت Notary Public برسد. مدارک فرد دعوت‌کننده: کارت شهروندی، پاسپورت کانادایی، شناسنامه‌ی کانادایی یا کارت اقامت، گواهی اشتغال به کار، نامه‌ی بانک، برگه‌های مالیاتی، فرم‌های T4 و T1
 • مدارک شخصی و شغلی متقاضی در مرحله ی اول و  مدارک بانکی در مرحله‌ی آخر و زمان اعلام‌شده از مسافر دریافت می‌گردد
 • کلیه‌ی مدارک بانکی به زبان لاتین از بانک گرفته شود و دیگر مدارک مالی نیز ترجمه گردند

با هر بار ورود به کانادا مسافر تا سقف ۶ ماه می‌تواند در آنجا  اقامت داشته باشد.

 

 

منبع samseir
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده