۱۰ فایده برون‌سپاری خدمات حسابداری و سرویس‌های حقوق و دستمزد

یک‌شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰
مطالعه 4 دقیقه
برون‌سپاری امور حسابداری و سرویس‌های پردازش حقوق و دستمزد به ساده‌سازی عملیات‌های اصلی سازمان کمک می‌کند.
تبلیغات

امروزه سازمان‌ها علاوه‌بر آنکه به‌دنبال راه‌حل‌های مقرون‌به‌صرفه‌ای برای اداره فعالیت‌های جانبی خود مانند خدمات حسابداری و سرویس‌های حقوق و دستمزد هستند، انتظار دارند که برای دستیابی به کنترل و شناخت بهتری از جریان نقدی و در نتیجه اتخاذ تصمیم‌های آگاهانه، ارزش افزوده نیز ایجاد کنند. با اینکه امور مالی و حسابداری از فعالیت‌های جانبی به‌شمار می‌آیند، اما بخش جدایی‌ناپذیری از قابلیت‌های عملیاتی و عملکرد سیستماتیک سازمان را تشکیل می‌دهند. بنابراین قطعا برون‌سپاری امور حسابداری و سرویس‌های پردازش حقوق و دستمزد به ساده‌سازی عملیات‌های اصلی سازمان کمک می‌کند. در ادامه ۱۰ فایده برون‌سپاری خدمات حسابداری و سرویس‌های حقوق و دستمزد را برمی‌شماریم. با ما همراه باشید.

۱. کسب نتایجی با بالاترین سطح دقت و صحت

وقتی می‌خواهیم به نتایجی برسیم که سطح دقت و صحت آنها به ۹۹٫۹۵٪ نیز می‌رسد، برون‌سپاری خدمات حسابداری و سرویس‌های حقوق و دستمزد راه‌کار بسیار مفید و سودمندی است. برون‌سپاری این خدمات موجب تضمین مدیریت بهتر عملکردهای پشت صحنهٔ سازمانی (back office، فناوری‌ها، خدمات و ‍منابع انسانی موردنیاز برای اداره سازمان) می‌شود. کارکنانی که در BPO (business process outsourcing، برون‌سپاری فرآیند کسب‌وکار، زمان و انرژی خود را وقف انجام بدون اشکال و مؤثر این بخش از امور می‌کنند.

۲. خدمات مقرون‌به صرفه

از مزیت‌های اصلی برون‌سپاری خدمات حسابداری، مقرون‌به‌صرفه بودن آن است. با این کار می‌توان در بخش بسیار زیادی از هزینه‌های عملیاتی صرفه‌جویی کرد و این مبالغ را به‌سمت تأمین بودجه فرآیندهای اصلی کسب‌وکار هدایت کرد.

۳. ریشه‌کن کردن تقلب

درواقع سپردن سرویس‌های پردازش حقوق و دستمزد به شرکت‌های حرفه‌ای برون‌سپاری حقوق و دستمزد می‌تواند در کنترل موارد احتمالی تقلب و کلاهبرداری توسط کارکنان سازمان مؤثر باشد. ارائه‌دهندگان این خدمات، مسئول پردازش تمام تراکنش‌ها و همچنین کنترل کیفیت و درستی آنها هستند. برخی از این موسسات، خدمات حسابرسی داخلی شما را هم انجام می‌دهند تا تمامی خطاها سریعا مشخص شوند.

۴. واریز مستقیم ازطریق پردازش مؤثر حقوق و دستمزد

پردازش به‌موقع حقوق و دستمزد موجب پرداخت سریع و مؤثر حقوق کارکنان ازطریق واریزهای مستقیم می‌شود. این مسئله موجب افزایش رضایت و بهره‌روی کارکنان و در نتیجه رشد و تقویت کسب‌وکار می‌شود.

۵. جلوگیری از جریمه‌های مالیاتی

تدبیرحساب

مدیریت نادرست حقوق و دستمزد و بیمه کارکنان می‌تواند موجب تشکیل پروندهٔ مالیاتی و درنهایت منجر به پرداخت جریمه‌های مالیاتی سنگین شود. برون‌سپاری خدمات پردازش حقوق و دستمزد به موسسات حرفه‌ای موجب نجات شرکت از این مشکلات می‌شود و پردازش درست حقوق و دستمزد را تضمین می‌کند. همچنین بهره‌گیری از موسسات ارائه دهنده مشاوره مالیاتی نیز می‌تواند این ریسک را تا حد امکان کاهش دهد.

۶. به‌کارگیری فناوری‌های به‌روز و برخورداری از مزایای آن‌ها

امروزه بازار به‌دلیل پیشرفت‌های فناوری به‌طور پیوسته درحال تغییر است. شرکت‌ها می‌توانند با استفاده از برون‌سپاری سیستماتیک خدمات حسابداری از چنین فناوری‌ها و پیشرفت‌هایی بهره‌مند شوند. بهتر است از خدمات موسسه‌ای استفاده کنید که یک بستر ارتباطی آنلاین برای مشاوره و رسیدگی به درخواست مشتریان‌شان دارند.

۷. صرفه‌جویی در زمان پردازش

حسابداری و پردازش حقوق و دستمزد بسیار وقت‌گیر است و مدیریت چنین فرآیندهایی موجب می‌شود که شرکت نتواند بر قابلیت‌های اصلی خود تمرکز کند. بنابراین برون‌سپاری این امور موجب می‌شود که کارکنان شرکت برای انجام وظایفی که ارزش افزوده تولید می‌کنند و درآمدزا هستند، وقت بیشتری داشته باشند.   

۸. بهره بردن از کمک متخصصان

موسسات ارائه‌دهنده خدمات مالی، افراد متخصص و باتجربه‌ای را برای انجام خدمات حسابداری و پردازش حقوق و دستمرد شرکت‌ها استخدام می‌کنند. این مشاوران می‌توانند در صورت گسترش شرکت‌ها و پیچیده‌تر شدن فرآیندهای آنها، راهنمایی‌های مفید و مشاوره‌های به‌موقعی را درمورد خدمات حقوق و دستمزد ارائه دهند.

۹. جلوگیری از مشکلات و نگرانی‌های مرتبط با صورت مغایرت بانکی

تهیه صورت مغایرت‌های بانکی (Bank Reconciliation، اختلاف‌های موجود بین صورت‌حساب بانک و دفاتر شرکت) کاری خسته‌کننده و فرآیندی مستمر و همیشگی است. برای تهیه صورت مغایرت بانکی باید انرژی و زمان زیادی را صرف پیگیری تمام پرداخت‌های بانکی و چک‌های پرداختی حقوق کنیم. با برون‌سپاری خدمات حقوق و دستمزد به شرکت‌های باتجربه در این زمینه می‌توانیم از این دردسرها رها شویم.

۱۰. آگاهی یافتن از آخرین وضعیت شرکت

می‌توان به‌طور منظم تمام اطلاعات مربوط به حسابداری و سرویس‌های حقوق و دستمزد را از شرکت‌هایی که خدمات تخصصی حسابداری را ارائه می‌دهند، به‌دست آورد. با وجود نرم‌افزارهای پیشرفته نیز شرکت‌ها می‌توانند از گزارش‌هایی اختصاصی استفاده کنند که در شرایط اتخاذ تصمیم‌های مهم مالی موجب صرفه‌جویی زیادی در زمان می‌شود.

خدمات حسابداری خود را به حرفه‌ای‌ها بسپارید

تدبیرحساب

از این پس دیگر نگران امور مالی و مالیاتی شرکت‌تان نباشید و تمامی این امور را به مؤسسه خدمات مالی تدبیرحساب بسپارید.

مشاوران و کارشناسان متخصص این شرکت حسابداری، با سال‌ها تجربه در این زمینه، شناخت عمیقی نسبت به صنایع مختلف پیدا کرده‌اند و با اشراف به قوانین بیمه و مالیات کشور، می‌توانند بهترین خدمات و راهکارها را متناسب با کسب‌وکار شما ارائه کنند. همچنین گزارش‌های مقطعی که متخصصان این مؤسسه به شما ارائه می‌کنند، شما را در جریان وضعیت شرکت‌تان قرار می‌دهد. علاوه بر این، برای تحلیل گزارش‌ها نیز می‌توانید روی مشاورهٔ مالی متخصصان تدبیرحساب، حساب باز کنید.

پس وقت را از دست ندهید و همین الان از طریق و‌بسایت تدبیرحساب فرم مشاوره را پر کنید تا سریعا با شما تماس بگیرند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات