ام جی‌ های بازار ایران با چه قیمتی فروخته می‌شوند؟

ام جی‌ های بازار ایران با چه قیمتی فروخته می‌شوند؟

قرار نیست ظاهر را فدای باطن کنید؛ حتی می‌دانیم آب رفته به جوی بازنمی‌گردد. همه‌ی این‌ها را برای خودروهای چینی می‌گویند که «مبادا یک‌وقت پولتان را خرج ماشین‌های چینی‌ کنید».

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

 اصلا کدام‌یک از برندهای چینی را می‌شناسید و از نزدیک دیده‌اید و از آن بیشتر، سوار آن‌ها شده‌اید؟ حالا اگر روزی‌روزگاری به فکر خرید MG افتادید، حداقل باید بدانید کدام خودروهای این برند در بازار ایران موجود است.

ام جی 350

۲۰۱۲ تقریبا سال ورود جعبه‌دنده‌ی اتوماتیک به خودروهای گروه ام جی بود که 350 نیز از این موهبت بهره برد. ازنظر ظاهری که ام جی 350 حرف ندارد: ترکیبی است از مزدا 3 و ماکسیما با چند خط منحنی که درکنار کابین قرار گرفته است. با خرید MG 350 هروقت بخواهید، می‌توانید از سقف به بیرون نگاهی بیندازید. چرا؟ به‌دلیل وجود سانروفی که در حالت پارک خودرو به‌صورت خودکار خاموش می‌شود. قیمت ام جی 350 در مدل‌های مختلف در سایت دیوار موجود است؛ مثلا مدل ۲۰۱۴ این خودرو با ۲۲ هزار کیلومتر کارکرد، به قیمت ۱۴۰ میلیون تومان فروخته می‌شود. البته، در این سایت با کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان هم می‌توانید 350 پیدا کنید. برای مثال در یکی از آگهی‌ها، ام جی 350 مدل ۲۰۱۳ با ۱۳۸ هزار کیلومتر کارکرد، ۹۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

ام جی 3

این هاچ‌بک خوش‌رنگ‌ولعاب ام جی از سال ۲۰۱۴ تاکنون حسابی دلبری کرده است. ام جی 3 موتوری مانند 350 دارد و جعبه‌دنده‌اش ۵ سرعته‌ی خودکار است. صندلی‌های چرمی این خودرو به‌همراه سیستم ضدلغزشی‌اش نیز بسیار بادوام است. گرم‌کن آینه‌های جانبی هم در مواقع مه یا هوای بارانی به داد سرنشینان خودرو می‌رسد. خرید MG 3 در سایت دیوار کمتر از حدود ۱۰۰ میلیون تومان هزینه برمی‌دارد؛ اما در بعضی از آگهی‌ها نیز تا ۱۱۰ میلیون تومان هم افزایش می‌یابد. به‌عنوان مثال، در این سایت ام جی 3 مدل ۲۰۱۵ با ۷۷ هزار کیلومتر کارکرد، ۱۰۸ میلیون تومان قیمت دارد.

ام جی شوالیه 550 و ام جی 6

دلیل اینکه این دو خودرو را درکنار یکدیگر قرار دادیم، قیمت و مشخصات تقریبا یکسان آن‌هاست؛ مثلا حجم موتور هر دو خودرو تقریبا یک اندازه و جعبه‌دنده‌ی هر دو ۵ دنده‌ی اتوماتیک تیپ ترونیک است. ام جی 6 فقط در برخی تجهیزات از 550 سرتر است؛ مثلا شیشه‌شور عقب یا محفظه نقشه دارد.

شوالیه 550 در سایت دیوار در چند آگهی به حراج گذاشته شده است؛ مثلا در یکی از آگهی‌ها، 550 مدل ۲۰۱۱ با ۱۰۰ هزار کیلومتر کارکرد، به قیمت ۱۴۰ میلیون تومان فروخته می‌شود. البته در آگهی دیگری مدل ۲۰۱۲ همین خودرو، ۱۲۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

ام جی 6، اما قیمت بیشتری دارد. در دیوار، ام جی 6 مدل ۲۰۱۵ با ۵۰ هزار کیلومتر کارکرد، ۱۷۰ میلیون تومان و در آگهی دیگری، ام جی 6 تولید ۲۰۱۴ با ۳۴ هزار کیلومتر کارکرد، ۱۶۹ میلیون تومان برای فروش گذاشته شده است.

ام جی 360

360 دیگر کارِ دست خودمان است که الحق گروه خودروسازی آذربایجان به‌خوبی از پس آن برآمده است؛ آن‌هم در سه مدل دنده دستی و اتوماتیک و تیپ ترونیک. نوع موتور و حداکثر قدرت تولید اسب‌بخار و حداکثر سرعت ام جی 360 مونتاژشده مانند دیگر محصولات این شرکت است فقط با چند تفاوت در ظاهر و تجهیزات. برای مثال، چراغ هالوژنی و چراغ راهنمای آینه‌های جانبی و سیستم صوتی بسیار قوی از ابداعات گروه خودروسازی آذربایجان بود. 360 با تمام این امکانات قیمت نسبتا مقرون‌به‌صرفه‌ای دارد و در دیوار، مدل ۱۳۹۷ آن در حد صفر کیلومتر، ۱۶۰ میلیون تومان فروخته می‌شود.

ام جی GS

حالا به شاه‌ِشاهان خودروهای ام جی در ایران می‌رسیم: GS با حجم موتور بسیار زیاد و جعبه‌دنده‌ی ۶ سرعته‌ی خودکار دوکلاچه. ام جی GS از همه نظر درمقایسه‌با دیگر خودروهای این شرکت که در ایران خریدوفروش می‌شوند، یک سروگردن بالاتر است. خرید MG جی اس، شاسی بلند محبوب این شرکت، در سایت دیوار هم آگهی دارد. برای مثال، خرید MG GS مدل ۲۰۱۶ با ۶۰ هزار کیلومتر کارکرد، ۲۷۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. سایر آگهی‌ها نیز در همین محدود‌ه‌ی قیمتی قرار دارند.

 

Banner Zoomit HR
منبع ویرلن

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده