تور کیش و ناشناخته‌های این جزیره

دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
تور کیش، ازجمله تورهای پرطرفدار در کشور چهار فصل ایران، سالانه گردشگران خارجی زیادی نیز به‌سوی خود جذب می‌کند.
تبلیغات

با تمام کشش و جاذبه‌ای که این جزیره برای ایرانیان دارد، هنوزهم اطلاعات دقیقی از آن برای گردشگران دردسترس نیست.

تور کیش و اطلاعات آن درحال‌حاضر مختص به انواع هتل و تفریحات آن است. درواقع، کمتر گردشگری توجه خود را به‌سمت مسائل دیگر سوق می‌دهد. با جست‌وجوی کیش در اینترنت، آن‌قدر با سایت‌های معرفی هتل و تفریحات مواجه می‌شویم که دیگر فرصتی برای آشنایی با جاذبه‌های ناشناخته این جزیره باقی نمی‌ماند. در این مجال، به چند جاذبه‌ی کمترشناخته‌شده‌ی این جزیره اشاره خواهیم کرد.

برزیل در کیش

تور کیش فقط سفر به جزیره‌ای در جنوب ایران نیست و با سفر به این منطقه، فرصت حضور در آب‌وهوایی شبیه آمریکای‌شمالی و مناطق استوایی را خواهید داشت. اگر عاشق فیلم‌هایی همچون پارک ژوراسیک و کینگ‌کنگ و تارزان هستید و از مناظر حارّه‌ای و جنگلی لذت می‌برید، بهترین انتخاب شما سفر به جزیره‌ی کیش است.

تور کیش و پارک پرندگان این منطقه شما را با گونه‌های پرندگانی آشنا می‌کند که فقط در آمریکای‌جنوبی می‌توانید مشاهده کنید. با این تفاوت که قسمت اعظم جزیره‌ی کیش بیشتر شبیه به جزایر آفریقایی است؛ اما مناطق سرسبز آن دنیایی متفاوت و شبیه به برزیل را یادآوری می‌کند.

کیش لندیار

تور کیش و پرندگانی همچون توکان و طوطی‌های رنگارنگ و لک‌لک و پوشش‌های گیاهی نظیر نخل‌ها، درختان موز، اکالیپتوس، کهور پاکستانی، انبه، آکاسیا، درخت کمیاب لور درکنار اقیانوسی مرجانی به‌همراه لاک‌پشت‌ها و گونه‌های آبی کمیاب برای هر گردشگری منحصربه‌فرد خواهد بود.

تور کیش ظرفیت خلق جاذبه‌های منحصربه‌فردی برای افزایش گردشگر دارد؛ اما هنوز زمینه و بستر آن به‌طور کلی محیا نشده است. وجود پارک‌های حارّه‌ای با شبیه‌سازی موجودات غول‌پیکر و فعالیت‌های مهیج از کمبودهای اصلی این منطقه است.

کیش لندیار

باغ‌های انبه، موز، نارگیل و اکالیپتوس

تور کیش قابلیت‌های خوشمزه زیادی در آینده خواهد داشت. اگر تابه‌حال فقط به گیلاس و آلبالو و میوه‌های آویزان از درختان کوچه‌باغ‌ها دستبرد می‌زدید، حال تصور کنید در کوچه‌باغ‌هایی قدم می‌زنید که بالاتر از دیوار باغ‌هایش انبه و موز و نارگیل به‌چشم می‌خورد. تصور چهره ایرانی‌های بامزه خنده‌دار است که از درخت آویزان هستند تا انبه در جیبشان مخفی کنند.

تور کیش در آینده‌ای نه‌چندان دور تبدیل به توری پر از جاذبه‌های طبیعی می‌شود، اگر مسئولان و کارآفرینان به جاذبه‌هایی غیراز هتلداری و تفریحات مهیج نیز بها دهند.

تور کیش و جزیره‌ی کیش با وجود برخورداری از بهترین آب‌وهوا برای کشاورزی و باغداری و پرورش میوه‌های استوایی، هنوز ناشناخته باقی مانده است و آن‌قدر تمرکز مسئولان بر هتل و هتل‌های پنج‌ستاره‌ی این منطقه معطوف است که به‌کلی فراموش کرده‌اند چه ثروت عظیمی برای صادرات و تأمین نیاز کشور را ازدست می‌دهند.

تور کیش ناشناخته‌های تاریخی دیگری نیز دارد و اگر قرار بر بیان تمام ناشناخته‌های این جزیره و جزیره‌های کوچک وابسته به آن باشد، سخن به‌درازا خواهد کشید. به‌هرحال، شایسته است بدانیم این جزیره آن‌قدر اهمیت داشته که در زمان هخامنشیان و ساسانیان در قلمرو ایران بوده و با حمله‌ی اعراب به ایران این جزیره اشغال شد و بعدها با همت برخی پادشاهان، دوباره بازپس گرفته شد و حیف است از این سرمایه عظیم بهینه استفاده نشود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات