فایبرسمنت رادیس، جایگزینی مقاوم و مستحکم در صنعت نوین ساختمان

دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
سبک‌سازی سازه‌های ساختمانی این روزها به یکی از ارکان ساختمان‌سازی بدل شده است و از این‌رو روش‌های جدید نظیر بکارگیری فایبرسمنت در نمای ساختمان‌ها از جمله‌ی راهکارهای کاربردی است.
تبلیغات

کاهش وزن سازه و درنهایت ساختمان یکی از روش‌هایی است که نقشی پررنگ در بالا رفتن عمر ساختمان در کنار افزایش مقاومت آن دارد. کاهش وزن یک سازه نتیجه‌ای جز افزایش مقاومت و کاهش آوار ندارد، از این‌رو درصورتی که زلزله رخ دهد، چنین سازه‌هایی به راحتی قادرند تا در برابر فشارهای وارد شده مقاومت کنند. علاوه بر کاهش وزن، فاکتورهای دیگری نیز در ساختمان‌سازی دخیل است که از جمله‌ی آن باید به کاهش هزینه‌های ساخت و ساز اشاره کرد.

نما؛ علاوه بر اینکه وظیفه‌ی زیباسازی بصری ساختمان را بر عهده دارد، در مقاومت یک سازه نیز تاثیرگذار است، حال آنکه می‌تواند هزینه‌های تمام شده را نیز بسیار کاهش یا افزایش دهد؛ شاید از خود بپرسید که چگونه نمای ساختمان می‌تواند در امنیت و مقاومت یک سازه تاثیرگذار باشد؟ افزایش وزن برابر با افزایش آوار یک سازه است که در زمان‌هایی نظیر رخ دادن زلزله یکی از اصلی‌ترین عوامل در مقاومت ساختمان به شمار می‌رود.

رادیس

یکی از روش‌های جدیدی که با استفاده از آن می‌توان علاوه بر حفظ زیبایی ظاهری یک ساختمان، وزن سازه را نیز کاهش داد، بکارگیری فایبرسمنت است. فایبرسمنت، مخلوطی همگن از سیمان پرتلند، سیلیس و الیاف سلولز است که در فرایند پیچیده به نام ماشین هات چک Hatschek ساخته شده و فرایند عمل آوری آنها با دستگاه اتو کلاو Autoclave انجام می‌شود. پانل‌های سیمانی الیاف‌دار (فایبر سمنت بورد) صفحات پیش ساخته سیمانی هستند که خواص مکانیکی آنها با استفاده از سیلیس و الیاف سلولزی بهبود یافته است. الیاف سلولزی به کار رفته در این صفحات، باعث افزایش مقاومت آنها در برابر تنش‌های فشاری و کششی ناشی از تغییرات دما شده و از بروز عیوب مختلف همچون ترک خوردگی و اعوجاج جلوگیری می کند. با بهره‌گیری از دانش و تکنولوژی‌های برتر صنعت نوین ساختمان یک محصول منحصر به فرد بوده که در مقایسه با سایر محصولات ساختمانی در صد قابل توجهی صرفه‌جویی در هزینه و زمان اجرا خواهد داشت و همچنین این محصول طبق استانداردهای روز دنیا و دارای گواهینامه فنی از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با گرید A است.

رادیس

فایبرسمنت از نظر اقتصادی در مقایسه با سایر نماها نظیر کامپوزیت، سنگ، آجر و ترمووود مقرون به‌صرفه‌تر است. از نظر اجرایی نیز با توجه به اینکه فایبرسمنت بصورت خشک اجرا می‌شود، هیچگونه ملاتی در آن به کار نرفته و در نتیجه سرعت اجرا نیز بالا است. با توجه به اینکه ورقه‌های فایبرسمنت به زیرسازی پیچ می‌شوند، از این‌رو احتمال جدا شدن و سقوط مصالح نیز وجود ندارد. فایبرسمنت در برابر عوامل جوی نظیر بارش باران، تابش مستقیم آفتاب و یخبندان نیز مقاوم است؛ حتی پنل‌های فایبرسمنت طرح چوب در مقابل آب، آتش و حشرات مقاوم بوده و از این‌رو نسبت به نمای ترمووود برتری دارند و مقاوم در برابر آتش دمای ۱۴۰۰ درجه سانتیگراد را ۴۵ دقیقه دوام آورده و تاییدیه مرکز تحقیقات ساختمان را دارد. ورق های فایبر سمنت برد قابل CNC و واترجت شدن هستند، از این‌رو انواع طرح‌ها  و نقوش اسلیمی بر روی آن قابل اجرا است.

ورق‌های فایبرسمنت علاوه بر استفاده در نمای ساختمان، کاربردهای دیگری نیز دارند که در ادامه بصورت لیست‌وار به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • پوشش بیرونی ساختماننمای پوسته‌اینمای پوشش سازه‌ای سبککاربردهای خاص
  • پوشش داخلی ساختمانپوشش دیوارهای داخلیپوشش‌های دکوراتیوزیرسازی کاشی و سرامیک در سرویس‌های بهداشتی، استخرها و فضا‌های مرطوبسقف کاذبکف کاذب
  • دیوار نما
  • پوشش‌های ضدحریق

تماس با ما :

  • تلفکس: ۲۲۲۲۸۴۱۰-۰۲۱ و ۲۶۶۴۵۳۷۵-۰۲۱
  • اینستاگرام: modern_sazan_radis@
  • تلگرام: modernsazanradis@
  • ایمیل: modernsazanradis [at] gmail.com
  • کارشناس فروش: خانم یادگاری
تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات