با حسابداری موبایل، حساب جیب خود را داشته باشید

چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۰
مطالعه 4 دقیقه
حتما برای شما هم پیش آمده است که وسط ماه حساب بانکی‌تان خالی شود و از خودتون بپرسید «پس حقوق این ماهم چی شد؟»
تبلیغات

اکثر ما انسان‌ها موفقیت مالی را در گرو افزایش درآمد می‌بینیم و سعی می‌کنیم برای داشتن یک زندگی بهتر میزان درآمد خود را افزایش دهیم. بعضی‌ها ساعات زیادی رو در محل کارشون به اضافه کاری می‌پردازند، بعضی‌ها به یک شغل دوم می‌پردازند و خیلی‌ها هم به دنبال تغییر شغل هستند.

 اما افراد کمی به مدیریت درآمد فعلی خود فکر می‌کنند. مدیریت خیلی مهم است چون:

درآمد کم با مدیریت خوب = درآمد بالا با مدیریت بد

همه‌ی ما در زندگی مالی شخصی خود ۴ کار اصلی انجام می‌دهیم:

 • ایجاد درآمد
 • انجام هزینه برای بخش‌های مختلف زندگی از جمله خوراک، پوشاک، مسکن، تفریح، درمان و...
 • بده و بستان‌های مالی با بقیه افراد
 • پس‌انداز کردن

اگر شما به عنوان یک شخص بتوانید در این چهار حوزه از زندگی مالی خود مدیریت داشته باشید، آن زمان می‌توان گفت شما مدیریت مالی و حسابداری شخصی خود را به درستی انجام داده‌اید.

برای مدیریت،  نیاز به اندازه‌گیری است و برای اندازه‌گیری ، نیاز به داده دارید.

اپلیکیشن حسابداری شخصی کیف پول محک، بر روی گوشی شما نصب می‌شود و همه جا همراه شما است تا بتواند یاری‌رسان شما در رسیدن به هدف مدیریت مالی شخصی باشد.

ثبت داده‌‌های مالی

حتما برای شما هم پیش آمده که اواسط ماه حساب بانکی شما خالی شود و از خودتون بپرسید «پس حقوق این ماهم چی شد؟»

بعد از این موضوع به این فکر خواهید افتاد تا هزینه‌های خود را ثبت کنید تا بدانید پولتان کجا خرج می‌شود. اما بعد از چند روز مشقت در نوشتن هزینه‌ها یک نیروی شیطانی به شما می‌گوید که: «ای بابا با ۲ میلیون درآمدی که دارم حتما همه‌ی هزینه‌هایم ضروری بوده و دیگر نیازی نیست که حساب و کتاب کنم که درآمد ماهیانه‌ام برای چی رفت و چرا رفت و ...»

با نرم افزار کیف پول محک شما می‌توانید تمامی هزینه‌ها (و درآمدهای) خود را ثبت کنید. خیلی ساده و فقط با سه کلیک. همچنین شما می‌توانید تعیین کنید این هزینه برای چه موضوع هزینه‌ای انجام شده است (مثل خرید مواد غذایی، پوشاک، تفریحات و...)

کیف پول محک

حتی نسخه‌ی حسابداری اندروید کیف پول محک امکان شناسایی پیامک‌های بانکی شما را دارد که با این امکان می‌توانید ثبت هزینه‌ها و ثبت انتقال‌های خود را به صورت نیمه اتوماتیک انجام دهید.

از طرفی شما می‌توانید تمامی مراوده‌های مالی خود را با اشخاص دیگر مثل دریافتی‌های خود از اون اشخاص یا پرداخت‌هایی که به اون اشخاص داشتید را ثبت کنید. این‌کار باعث می‌شود که دیگر یادتان نرود از چه شخصی طلب‌ مالی دارید و یا به چه شخصی مقروض هستید.

اندازه گیری

با ثبت هزینه‌ها و درآمدهایتان در یک دوره‌ی چند روزه حالا یک سری داده‌ی خام دارید که کیف پول با تحلیل این داده‌ها به شما اطلاعات و گزارشات شگفت‌انگیزی خواهد داد.

به عنوان مثال:

مشخص می شود مجموع هزینه‌های شما در هفته‌ی گذشته چقدر بوده؟ و چند درصد از هزینه‌های ماه قبل شما بابت اجاره بها یا خرید مواد غذایی هزینه شده است.

بهبود مدیریت هزینه ها و پس انداز کردن

حالا که هزینه‌هایتان را مشخص کردید وقت این است که دست به‌کار شوید. یعنی تصمیم بگیرید که شما چه‌کاری می‌توانید انجام دهید تا هزینه‌های خود را کاهش دهید. مثلا شما از گزارشات حسابداری شخصی کیف پول محک متوجه می‌شوید که ماهانه ۱۰۰ هزار تومان بابت بنزین خودرو خود هزینه می‌کنید. چند کار می‌توانید انجام بدهید:

 • مصرف سوخت ماشین خود را با یک سرویس دوره‌ای کاهش دهید.
 • ماشین خودتان را گازسوز کنید چون گاز به نسبت بنزین سوخت ارزان‌تری است.
 • بعضی روزها از وسایل نقلیه عمومی برای رفتن به سرکار خود استفاده کنید.

خواهید دید با انجام هرکدام یا تمامی این گزینه‌ها در ماه بعد، میزان هزینه‌ی شما برای موضوع هزینه‌ای (خودرو – سوخت) کاهش پیدا خواهد کرد.

و این کاهش هزینه یعنی پس انداز بیشتر اما کیف پول محک در  این مرحله هم شما را تنها نخواهد گذاشت. به عنوان مثال شما با امکان بودجه بندی حسابداری موبایل کیف پول محک می‌توانید برای خرید مواد غذایی  یک بودجه‌ی ماهانه ۷۰۰ هزار تومانی تعیین کنید. با نزدیک شدن به این مبلغ، نرم‌افزار کیف پول محک به شما هشدار داده و شما می‌توانید در هر لحظه مشاهده کنید که چند درصد از بودجه خود را مصرف کرده‌اید. این کار باعث می‌شود که شما از انجام خریدهای هیجانی و غیرضروری منصرف شوید و این‌ کار باعث پس‌انداز بیشتر درآمد شما خواهد شد.

برخی دیگر از امکانات حسابداری اندروید و آی او اس کیف پول:

 • امکان تعریف حساب‌های نقدی، بانکی و اشخاص و ثبت هزینه، درآمد و انتقال برای هر یک از آن‌ها
 • امکان ثبت چک‌ها و اقساط با هشدار یادآوری موعد سررسید آن‌ها
 • امکان تعیین رمز عبور یا اثر انگشت برای ورود نرم‌افزار
 • امکان پشتیبان‌گیری از اطلاعات و گرفتن خروجی اکسل و پی دی اف
 • امکان همسان‌سازی مانده حساب (برای یکسان کردن مانده حساب نرم افزار با مانده واقعی حساب)
 • امکان پرداخت قبض و ثبت هزینه بلافاصله پس از پرداخت (بزودی)

نرم‌افزار حسابداری شخصی کیف پول محک برای سیستم‌های عامل iOS، اندروید طراحی شده و تقریبا این دو نسخه از لحاظ امکانات و کارکرد کاملا مشابه یکدیگرند. این نرم‌افزار حسابداری موبایل دارای نسخه‌ی رایگان بوده و شما می‌توانید پس از نصب نرم‌افزار و دیدن امکانات آن، در صورت تمایل اقدام به خرید نمایید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات