اقدام همدلانه موسسه میزان گستران شریف در راستای هم‌افزایی شرکت‌‌های دانش بنیان و صنعتی

سه‌شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
مدیرعامل موسسه میزان گستران شریف، مجری برگزاری مسابقات تخصصی حل مساله فن‌آورد و آزمون استخدام بخش خصوصی کشور، اعلام کرد تمام نهادهای تحت تحریم می‌توانند از خدمات تامین نیروی انسانی متخصص و کارآمد، به مدت یک سال رایگان استفاده کند.

در پی اقدام ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران و تحریم شرکت‌های فعال و بومی، به این نتیجه رسیدیم که شرکت‌‌های دانش بنیان و صنعتی باید ظرفیت‌های خود را هم‌افزایی کنند تا بتوانیم از این تحریم‌ها عبور کرده و شاهد پیشرفت و آبادانی روز افزون کشور باشیم. لذا موسسه میزان گستران شریف به نوبه خود طی نامه‌‌ای به شرکت فولاد مبارکه اعلام کرده است که این شرکت می‌تواند از تمامی ظرفیت‌های موسسه دانش‌بنیان میزان گستران شریف نظیر حل مساله در فن‌آورد به دست نخبگان و فارغ‌ التحصیلان کشور و همچنین تامین نیروی انسانی کارآزموده و کارآمد توسط آزمون استخدام بخش خصوصی به مدت یک سال و تماما رایگان استفاده کند.

شایان ذکر است این امکان، صرفا برای شرکت فولاد مبارکه ایجاد نشده است و همه شرکت‌های تحریم‌ شده می‌توانند از این ظرفیت استفاده کنند.

محمد حسین قمری، مدیرعامل موسسه دانش بنیان میزان گستران در این خصوص گفت:

چگونگی طراحی و اجرای مسابقات فن‌آورد

مسابقات فن‌آورد که به حل مسائل صنعت می‌پردازد، از سال ۱۳۹۳ و در دانشگاه صنعتی شریف آغاز به کار کرد. در اقصی نقاط کشورهای جهان، مسابقات گوناگون و متفاوتی برگزار می‌شود که می‌توان همه آن‌ها را در یک خصوصیت مشترک دانست و آن، برگزاری بر مبنای تامین نیاز بخش‌های مختلف صنایع آن کشور است؛ چیزی که در مسابقات داخلی، معمولا کمتر به آن توجه می‌شود. فن‌آورد ناظر به نیاز صنایع بومی، طراحی و اجرا است و این رویکرد منجر به گسترش روزافزون فن‌آورد میان نخبگان و فارغ‌التحصیلان از یک سو و صنایع فعال کشور از سوی دیگر خواهد شد.

ارتباط فن‌آورد با بنیاد ملی نخبگان

موسسه میزان گستران شریف طی برگزاری چهار دوره مسابقات تخصصی فن‌آورد و رتبه‌بندی بیش از ۲۵٫۰۰۰ نفر، امسال به تایید رسمی بنیاد ملی نخبگان رسیده تا برگزیدگانش مشمول امتیاز نخبگانی شوند و از این حیث در رده رویدادهایی نظیر مسابقات خوارزمی، جشنواره شیخ بهایی، فارابی و... است.

روند برگزاری آزمون استخدام بخش خصوصی

موسسه میزان گستران شریف مجری آزمون استخدام بخش خصوصی و البته رویدادهای دیگری نظیر پیام‌آورد و... است که این آزمون استخدام بخش خصوصی ناظر به تقاضاهای واصله بیش از ۱۱۰۰ شرکت صنعتی تجاری و فناور از سراسر کشور جهت تامین نیروی انسانی کارآمد و متخصص طراحی شده است که سال گذشته، دور اول آن با موفقیت برگزار شد و امسال نیز دور دوم آن در حال برگزاری است.

 موسسه میزان‌ گستران شریف مجوزهای لازم برای برگزاری آزمون‌ها و مسابقات مختلف را دارا است. این موسسه هم‌چنین با دارا بودن مجوز کاریابی مجازی در زمره کاریابی‌های فعال کشور قرار داشته و نیروی انسانی شرکت‌ها را در اقصی‌ نقاط مختلف تامین می‌کند. لازم به ذکر است این موسسه با توجه به بهره‌گیری از فناوری اطلاعات، مجوزهای لازم در این زمینه نظیر نماد اعتماد الکترونیکی از وزارت صنعت، معدن و تجارت، ساماندهی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و... را نیز دارا است و یکی از اعضای انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی است.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود