هرچی خواستی چاپ کن!

جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و زومیت هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد
عمر چاپ به قرن‌ها قبل باز می‌گردد، بشر همیشه به چاپ آنچه می‌نوشت یا طراحی می‌کرد، علاقه داشت.
تبلیغات

اختراع ماشین چاپ توسط یوهانس گوتنبرگ، زرگر آلمانی و در سال ۱۴۵۶ میلادی انجام شد. بعد از اختراع فن چاپ و تغییر و تحولاتی بسیاری که در آن به وجود آمد، پرینترهای به شکل امروزی وارد بازار مصرفی شدند. در سال‌های اخیر با پرینترهای لیزری سروکار داریم؛ دستگاه‌هایی که در تمام دفاتر، شرکت‌ها یا حتی خانه‌ها یافت می‌شوند تا کاربران به‌راحتی آنچه را که می‌خواهند به اصطلاح پرینت بگیرند. از دهه‌های ۶۰ و ۷۰ میلادی، شرکت‌های بزرگی مانند کانن، آی‌بی‌ام و هیولیت پاکارد اقدام به طراحی و عرضه این نوع از پرینترها کردند که سال به سال نوع به‌روز شده و تغییر یافته‌ی آن‌ها عرضه شد و در دسترس کاربران قرار گرفت.

اختراع پرینتر لیزری

آنچه بررسی‌ها نشان می‌دهند، اختراع نخستین پرینتر لیزری در سال ۱۹۷۷ میلادی توسط گری استارکودر انجام شد، وی کارمند شرکت آمریکایی Xerox (زیراکس) بود که در زمینه‌ی تولید پرینتر و اسکنر فعال است. در واقع یک سال طول کشید تا سرانجام استارکودر توانست پرینتر طراحی شده خود را به شبکه‌ی سیستم کامپیوتر متصل کرده و آن را را‌ه‌اندازی کند. جالب است که در قدیم تا همین چند سال پیش در ایران دستگاه‌های کپی به نام زیراکس خوانده می‌شدند.

پرینتر لیزری چیست؟

این نوع چاپگر نوع متداول چاپگرهای کامپیوتری است که با کیفیت و سرعت بالا متن و گرافیک را روی کاغذ ساده چاپ می‌کند. چنین چاپگرهایی مانند دستگاه کپی به همان شیوه کار می‌کنند و در اندازه‌های متفاوت و با کارایی مختلف قابل دسترس هستند.

خرید و فروش پرینتر لیزری

با اختراع و خرید و فروش پرینترهای لیزری، چاپ عکس و متونی که می‌خواهیم به طرز چشمگیری ساده‌تر شده است. هر فردی می‌تواند با تهیه‌ی یکی از این پرینترها در خانه یا محل کار خود به راحتی هرچیزی را که خواست، چاپ کند. البته طبعا برای چاپ عکس یا پوستر بهتر است تا از کاغذ مخصوص آن‌ها استفاده کرد تا کیفیت به مراتب بهتری در اختیار ما قرار بگیرد.

با جستجوی ساده‌ای در سایت دیوار با تبلیغات گسترده خرید و فروش پرینتر دست دوم یا نو در اندازه‌ها و مدل‌های مختلف و با کارکردهای متفاوت از برندهای روز دنیا روبه‌رو خواهید شد. با مراجعه به بخش لوازم الکترونیکی، انتخاب گزینه‌ی رایانه، قسمت پرینترها و اسکنرهای این سایت با انبوهی از تبلیغات پرینترهای لیزری نو و کارکرده، چندکاربره، پرینت رنگی یا سیاه سفید، همراه با اسکنر یا بدون آن مواجه خواهید شد که افراد و فروشگاه‌ها در محل‌های مختلف تهران و شهرستان‌ها برای فروش یا درخواست خرید آن تبلیغ کرده‌اند. در کنار تبلیغ برای پرینترها، تبلیغات لوازم جانبی و کارتریج این دستگاه‌ها را هم در سایت دیوار مشاهده خواهید کرد.

در دنیای دیجیتال امروز شاید یکی از قابل استفاده‌ترین دستگاه‌ها همین پرینترها باشند که البته باید تنها در مواقع لزوم از چاپ کاغذ استفاده کرد و برای صرفه‌جویی در مصرف کاغذ اگر لزومی به چاپ متن یا عکسی نبود از پرینت گرفتن آن خودداری کرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات