چهار ترفند آنلاین برای خرید بلیط ارزانتر هواپیما

دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
ترفند‌های متعددی برای خرید به‌صرفه‌تر بلیط هواپیما وجود دارد که اطلاع از آن‌ها برای بسیاری از مسافران حیاتی است.
تبلیغات

خبرنگاری شغلی با ویژگی‌های منحصربه‌فرد است! ویژگی‌های شغلی که باعث می‌شوند تجربیات متفاوتی پیدا کنیم. یکی از این ویژگی‌های متفاوت، تعداد سفرهای زیاد و طولانی است که باعث می‌شود آژانس‌های مسافرتی و ایرلاین‌ها و هتل‌ ها و ... را به‌خوبی بشناسیم و بتوانیم توصیه‌هایی برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل ارائه دهیم.

خرید بلیط هواپیما یکی از اصلی‌ترین بخش‌های هر سفر هوایی است. هر چند پرواز و خرید بلیط اتفاق تازه‌ای نیست؛ اما بسیاری از مسافران هنوز با اصول خرید بلیط هواپیما آشنایی کافی ندارند. در ادامه چهار نکته حیاتی برای خرید بلیط هواپیمای مناسب و البته ارزان را اشاره کرده‌ایم:

الی گشت

آژانس مسافرتی شناخته‌شده ای را انتخاب کنید

آژانس‌های غیر معتبر و آن‌ها که مجوزهای لازم را ندارند، اصلاً گزینۀ مناسبی برای برنامه‌ریزی یک سفر نیستند، باید با دقت آژانس معتبر و شناخته‌شده‌ای را انتخاب کنید تا بتوانید در تمام مراحل از خدمات آن استفاده کنید.

 در ایران هم با توجه به نظارت‌هایی که از طرف سازمان‌های ذیربط وجود دارد، می‌توانید مجوزهای لازم و ... را از آژانس تقاضا کنید، آژانس مسافرتی الی گشت یکی از این آژانس‌ها است که بارها به‌عنوان آژانس برتر کشور انتخاب شده و گزینه مناسبی برای تهیه بلیط است.

 در آخر هفته ها بلیط رزرو نکنید

برعکس عقیده بسیاری از مردم، رزرو بلیط در آخر هفته اصلا ایده خوبی نیست. اگر به دقت به قیمت‌ها توجه کنید متوجه می‌شوید که از دو روز مانده به آخر هفته‌ها قیمت‌ها زیادتر و از یک روز بعد تعطیلات قیمت‌ها کمتر می‌شود. بر اساس تحقیقات، اگر بخواهید در خارج از کشور بلیط رزرو کنید ارزان‌ترین روزهای هفته برای رزرو، چهارشنبه و پنجشنبه هستند.

 از تخفیف‌ها استفاده کنید

بعضی وقت‌ها آژانس‌های مسافرتی برای بلیط هواپیما تخفیف‌های ویژه‌ای می‌گذارند که اگر در کانال‌های آن شرکت عضو باشید، می‌توانید زمان این تخفیف‌ها را بفهمید و از آن ها استفاده کنید. الی گشت در این زمینه از پیش‌روها است و همواره در اینستاگرام الی گشت و سایر شبکه‌های اجتماعی‌اش می توانید تخفیف‌های خوبی بیابید.

از پروازهای غیر مستقیم غافل نشوید

برای مسیرهای طولانی گاهی پرواز به سمت شهری دیگر و از آنجا به سمت مقصد رفتن ارزان‌تر از پرواز مستقیم به سمت مقصد می‌شود؛ پس قبل از اینکه بلیط پرواز مستقیم را بخرید درباره مسیرهای جایگزین هم تحقیق کنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات