نکاتی در مورد خرید پژو دست دوم

نکاتی در مورد خرید پژو دست دوم

خرید خودروی دست‌ دوم یکی از دشوارترین دوراهی‌ها برای هر شخصی است؛ چرا که همواره خودروی صفر کیلومتری وجود دارد که به لحاظ رنج قیمت با خودروی دست دوم مد نظر برابری می‌کند.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

خرید خودروی دست‌ دوم یکی از دشوارترین دوراهی‌ها برای هر شخصی محسوب می‌شود؛ چرا که همواره می‌توان مدل جدیدی یافت که از لحاظ قیمت با مدل دست‌ دوم مورد نظر برابری می‌کند. برای مثال اگر به فکر خرید پژو 206 کارکرده هستید، پراید صفر کیلومتر و ... از جمله دیگر انتخاب‌هایی است که می‌تواند با بودجه‌ی شما تطابق داشته باشد. سؤالی که پیش می‌آید این است که در چنین شرایطی آیا خرید ۲۰۶ دست دوم با توجه به هزینه‌های مراقبت و نگهداری آن به‌صرفه خواهد بود؟

خودروی صفر در طی یک سال اول استفاده حدود ۱۵ تا ۳۰ درصد از قیمت خود را از دست می‌دهد و به‌اصطلاح، افت قیمت از مرحله‌ی دست اول به بعد را طی می‌کند؛ بنابراین خرید خودروی کارکرده به لحاظ مالی تصمیمی منطقی به نظر می‌رسد و در صورت فروش مجدد، ضرر مالی کم‌تری به دنبال خواهد داشت. به‌علاوه اگر پژو ۲۰۶ کارکرده با دقت انتخاب شود، هم‌چنان می‌تواند گزینه‌ای برتر نسبت به بسیاری از دیگر خودروهای صفر کیلومتر باشد. چگونه باید اقدام به خرید پژو ۲۰۶ دست دوم کرد؟ 

هرگز ۲۰۶ کارکرده را بدون بررسی کارشناسی توسط تعمیرکار ماهر و متخصص خریداری نکنید. وجود انواع صافکاری‌‌ها و نقاش‌های حرفه‌ای موجب شده است که خریدار معمولی از پس تشخیص تصادفی بودن خودرو برنیاید. به‌علاوه ۲۰۶ به علت فرم اتاق خود، بسیار در معرض آسیب و تصادف قرار دارد و حتی در تصادف‌های نه‌چندان شدید، درِ موتور و مجموعه‌ی سینی رادیاتورها و گلگیرها دچار خسارت می‌شود. پهنای زیاد و فرم خاص رکاب ۲۰۶ هم آسیب‌پذیری آن را تشدید کرده است.

تا پیش از سال ۹۲، قطعات پژو ۲۰۶ از فرانسه به ایران وارد می‌شد. پس از اعمال تحریم‌ها، قطعات فرانسوی توسط قطعات ایرانی و چینی جایگزین شد. به همین دلیل عده‌ای معتقدند هنگام خرید پژو 206 کارکرده، مدل‌های قدیمی‌تر در صورت تأیید و تشخیص متخصص ماهر می‌تواند گزینه‌ی برتری نسبت به مدل جدید ایرانیزه شده باشد. از طرف دیگر گفته می‌شود که عمر مفید متوسط یک خودرو حدودا ۵ سال است که بسته به شرایط نگهداری می‌تواند متغیر باشد.

پژو ۲۰۶ اعم از مدل فرانسوی و مدل ایرانی خودرویی پراستهلاک است. به این معنی که حتی اگر به مدت چند سال بدون استفاده، گوشه‌ی پارکینگ بوده باشد، باز هم از استهلاک جلوبندی، اکسل و جعبه فرمان و سیستم هیدرولیک در امان نخواهد بود. در مدل‌های پایین‌تر، احتمال این استهلاک بیشتر است. به‌طور کلی، گاهی اوقات، خودروی دست دوم نیاز به تعمیر و تعویض قطعات دارد. قطعات پژو ۲۰۶ و نمایندگی‌های ایران خودرو با خدمات پس از فروش مناسب در تمامی نقاط کشور موجود است و تعمیرکاران کشور با سیستم این خودرو کاملا آشنایی دارند.

برای خرید پژو ۲۰۶ دست دوم نباید مستقیم به سراغ دلالان و فروشگاه‌های خودرو رفت؛ چرا که در این صورت عموما خودرو به قیمتی بالاتر از قیمت فروشنده‌ی اصلی ارائه شده است. به علاوه لازم است برای خرید خودروی دست دوم آگهی‌های متعدد را بر اساس معیارهای گوناگون از جمله سال تولید، رنگ، قیمت، کارکرد و ... مقایسه و بهترین گزینه را انتخاب کرد. در این راستا با مراجعه به فروشگاه‌های اینترنتی و سایت‌های آگهی خودرو مانند سایت دیوار می‌توان طیف وسیعی از خودروهای کارکرده را مورد بررسی قرار داد. هر چه بیشتر جست‌وجو کنید، احتمال پیدا کردن گزینه‌ی ایده‌آل برای شما افزایش پیدا خواهد کرد.

تهیه شده در زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید