آسان‌ترین راه امن سازی وب سایت

یک‌شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۰
مطالعه 4 دقیقه
یکی از مهم‌ترین لازمه‌های تجارت آنلاین، ایجاد محیطی امن برای کاربران جهت ارتباط با وب‌سایت و انجام تراکنش‌ها است.
تبلیغات

فراهم‌ کردن محیطی امن برای کاربران جهت ارتباط با وب‌سایت و انجام تراکنش‌ها، یکی از اصلی‌ترین لازمه‌های تجارت آنلاین است و گواهی SSL یکی از ستون‌های این ارتباط امن محسوب می‌شود. برای پی‌ بردن کاربر به امن‌ بودن یک وب‌سایت، مرورگرها از علائم تصویری استفاده می‌‌کنند؛ به‌عنوان مثال در مرورگر کروم، علامت قفل و بنز سبز Secure در قسمت نوار آدرس نشان داده می‌شود و مرورگر فایرفاکس نیز این موضوع را از طریق علامت قفل سبزرنگ نمایان می‌کند.

ممکن است بعضی از وب‌سایت‌ها دارای علامت قفل نباشند و فقط با آدرس https:// باز شوند، در این حالت نیز نباید نگران باشید؛ چرا که چنین وب‌سایت‌هایی نیز امن هستند و فقط به‌دلایلی، مرورگر از نمایش قفل سبز اجتناب می‌کند که مربوط به برنامه‌نویسی وب‌سایت است و خلأ امنیتی محسوب نمی‌شود.

البته شرکت‌های معتبرتر نیز با ارائه‌ی مدارک شرکتی ترجمه‌شده اقدام به خرید SSL از انواع EV می‌کنند که به‌موجب آن، نام شرکت در نواری به‌ رنگ سبز در آدرس‌بار قید می‌شود که نوعی گواهی SSL بسیار معتبر است و نه‌تنها باعث جلوگیری از دزدی اطلاعات کاربران در میان راه می‌شود، بلکه اطمینان کاربر از اعتبار شرکت و جلوگیری از فیشینگ نیز از مزایای آن خواهد بود. 

سروسرور

گواهی SSL چیست؟

گواهینامه SSL دارای دو کلید عمومی و اختصاصی است، این کلیدها با هم کار می‌کنند و باعث ارتباطی امن می‌شوند. همچنین گواهی SSL شامل یک Subject است که هویت صاحب وب‌سایت را مشخص می‌کند.

پس از خرید SSL باید یک کد به‌ نام CSR روی سرور ساخته شود. در وب‌سایت SARVSSL.com به‌عنوان بزرگ‌ترین مرجع صدور انواع گواهی SSL در ایران، بزرگ‌ترین دانشنامه‌ی SSL به‌زبان فارسی نیز گنجانیده شده است که می‌توانید به‌رایگان از آموزش‌های آن بهره ببرید. در زمان ساخت فایل CSR، یک کلید نیز با نام کلید اختصاصی همراه با آن ایجاد می‌شود، سپس کلید عمومی ساخته‌شده به شرکت صادرکننده‌ی گواهی SSL ارسال می‌‌شود که به اصطلاح CA (a Certificate Authority ) نام دارد.

نماینده‌ای معتبر از صادرکنندگان SSL

شرکت سرو سرور به‌عنوان اولین نماینده‌ی برندهای بسیار معتبر جهانی صادرکننده‌ی گواهی SSL همچونComodo ،Certum Izenpe و Turktrust ،Opentrust ،Wisekey در ایران فعالیت دارد و به‌‌عنوان اولین و تنها نماینده‌ی رسمی شرکت Cloudflare در ایران اقدام به ارائه‌ی سرور مجازی و سرور اختصاصی می‌کند.

خرید SSL با قیمت‌هایی استثنایی همراه با پشتیبانی کامل و نصب و راه اندازی در کنار بزرگ‌ترین مرجع و دانشنامه‌ی SSL در ایران تنها قسمتی از ویژگی‌های خدماتی شرکت Sarvssl به‌شمار می‌رود.

این شرکت با استفاده از الگوریتمی بدون دستکاری فایل CSR قطعاتی از کد خود را به‌عنوان مرجع معتبر به این فایل اضافه می‌کند و بدین ترتیب گواهینامه‌ی SSL تولید می‌شود. توجه داشته باشید که برای ساخت گواهی SSL به هیچ‌وجه نیازی به ارسال کلید اختصاصی به شرکت صادرکننده نیست و نباید این کلید برای هیج فرد یا شرکت واسطه‌ای ارسال شود.

پس از آنکه گواهینامه‌ی SSL به دستتان رسید، می‌توانید با استفاده از آموزش‌های ارائه‌شده در وب‌سایت شرکت سروسرور، نسبت به نصب گواهینامه‌ی SSL اقدام کنید. برای اینکه مرورگرها بتوانند معتبر بودن و دست‌ساز نبودن گواهی SSL را تشخیص دهند، همواره به فایلی موسوم به CA Bundle یا Intermediate Certificate نیاز است، این فایل حاوی اطلاعات اعتبارسنجی شرکت صادرکننده است که باید علاوه‌ بر خود گواهی SSL، روی سرور وب‌سایت نصب شود تا امکان اعتبارسنجی گواهی SSL کاربر به مرورگر داده شود.

مزایای استفاده از گواهی SSL چیست؟

  • امن‌ کردن وب‌سایت و جلوگیری از هک و استفاده‌ی غیر مجاز یا سوءاستفاده
  • امکان گرفتن نماد اعتماد دوستاره از وزارت بازرگانی
  • افزایش تضمینی رتبه‌ی وب‌سایت در گوگل با توجه به اعلام رسمی گوگل
  • بیمه‌ی وب‌سایت شما در برابر هک به ارزش ۵۰ هزار دلار
  • امن‌ کردن قسمت تبادل و اتصال سایت شما به درگاه بانک
  • برندینگ و توجه بیش‌تر کابران به لوگو و برند شما و اعتبار بیش‌تر
  • حذف‌ شدن خطای مرورگر که با نمایش قفل قرمز از غیر امن‌ بودن سایت در مرورگرهای کروم و فایرفاکس خبر می‌دهد
  • امن‌ کردن وب سرور، میل سرور و تمام سرویس‌هایی که روی سرور کاربر قابل استفاده است
  • امن‌ کردن ایمیل‌ها و جلوگیری از سرقت اطلاعات ایمیل شما

 انواع مختلف گواهی SSL 

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، برای خرید گواهی SSL شرکتی یا OV یا گواهی EV SSL به ارائه‌ی اطلاعات و روزنامه‌های رسمی ترجمه‌شده شرکت با تأییدیه‌های وزارت امور خارجه نیاز است. این موارد به صادرکننده ارسال می شود و پس از بررسی دقیق، شرکت درخواست‌کننده به‌عنوان یک شرکت معتبر شناخته می‌شود و به‌ نام آن شرکت گواهی EV SSL یا گواهینامه‌ی OV SSL صادر خواهد شد.

گواهینامه‌ی SSL به سه دسته‌ی DV یا اعتبارسنجی به‌وسیله‌ی دامنه‌ی OV و EV اعتبارسنجی به‌وسیله‌ی مدارک شرکتی تقسیم‌بندی می‌شوند که مدل‌های OV و DV خود به دسته‌بندی‌های زیر تقسیم‌بندی می‌‌شود.

گواهی SSL استاندارد: گواهی Multidomain SSL، گواهینامه‌ی Wildcard SSL و گواهی Exchange SSL Server

هم اکنون سفارش دهید

با مراجعه به وبسایت شرکت سرو سرور می‌توانید از خدمات امنیتی ما برای جلوگیری از هک سرور و وبسایتتان استفاده کنید.

  پایان رپورتاژ آگهی/.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی دارد و زومیت هیچ مسئولیتی در رابطه با آن نمی‌پذیرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات