چرا ارزان ترین قیمت بلیط هواپیما فقط در اپلیکیشن سپهر360 قابل مشاهده است!!؟

چرا ارزان ترین قیمت بلیط هواپیما فقط در اپلیکیشن سپهر360 قابل مشاهده است!!؟

گران بودن بلیط هواپیما، همواره یکی از دغدغه‌های افراد در مسافرت‌های هوایی محسوب می‌شود.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

معمولا در زمان خرید بلیط هواپیما، چه به سایت‌های فروش بلیط مراجعه کنید چه با آژانس‌های مسافرتی تماس بگیرید، با قیمت‌های متفاوتی برای یک پرواز خاص مواجه می‌شوید که این تفاوت قیمت از حدود پنج هزار تومان تا بیش از پنجاه هزار تومان متغیر است. دلیل اصلی تفاوت قیمت بلیط در سفرهای هوایی، این است که آژانس‌های غیرچارترکننده به عنوان واسطه، اقدام به فروش بلیط هواپیما می‌کنند.

در کشور ما بلیط هواپیما به دو دسته‌ی اصلی تقسیم می‌شود: بلیط چارتر و بلیط سیستمی. در بین تمامی آژانس‌های مسافرتی موجود در کشور، حداکثر ۳۰۰ آژانس هواپیمایی وجود دارند که قرارداد چارتری دارند و به چارترکنندگان هواپیما معروف هستند. این آژانس‌های هواپیمایی به‌صورت سالیانه صندلی‌های هواپیما را در مسیرهای مختلف از هر شرکت هواپیمایی (ایرلاین) اجاره یا پیش‌خرید می‌کنند و در طول سال به‌صورت خودمختار و کاملا آزاد، بلیط‌های خود را به نسبت شلوغی یا خلوتی بازار، قیمت‌گذاری می‌کنند.

با توجه به نکات یادشده، در اکثر ایام سال، نرخ بلیط هواپیما در مسیرهای پر تردد بسیار پایین‌تر از حد نرمال و استاندارد آن، خرید و فروش می‌شود و باقی مجموعه‌هایی که بلیط هواپیما را خریدوفروش می‌کنند، زیر مجموعه و شرکای تجاری چارترکنندگان هواپیما محسوب می شوند. واضح است که پیدا کردن این تعداد کم از فروشندگان اصلی از بین هزاران آژانس هواپیمایی و سایت فروش بلیط هواپیما، کار بسیار سختی است و در عمل نشدنی به نظر می‌رسد؛ اما سپهر360 جزو معدود مجموعه‌هایی است که فقط و فقط آژانس‌های چارترکننده را به شما نمایش می‌دهد و خود هیچ‌گونه دخالتی در امر خرید و فروش بلیط هواپیما ندارد؛ پس ارزان‌ترین بلیط‌ها در این اپلیکیشن قابل مشاهده است.

در ادامه قصد داریم به معرفی سپهر360 بپردازیم و نکاتی را درباره‌ی این اپلیکیشن بیان کنیم تا کسانی که قصد خرید بلیط هواپیما را دارند، نصب این اپلیکیشن را یکی از ضروریات خود بدانند.

سپهر360، اپلیکیشن جستجوی بلیط هواپیما شامل بلیط چارتری و غیر چارتری است. این اپلیکیشن واسطه‌ها را حذف کرده و شما را به‌صورت مستقیم به مالکان اصلی پروازهای چارتری، ایرلاین‌ها و همچنین نمایندگان فروش ایرلاین‌ها متصل می‌کند و با توجه به اینکه هیچ نقشی در فروش بلیط هواپیما ندارد، همواره ارزان‌ترین قیمت بلیط هواپیما را به کاربران خود نمایش می‌دهد که می‌توانید با مقایسه‌ی قیمت بلیط در این اپلیکیشن با اپ‌های مشابه، از ارزان‌تر بودن نرخ بلیط هواپیما در سپهر 360، اطمینان حاصل کرده و سپس اقدام به خرید کنید.

 نکاتی درمورد سپهر360:

 • خرید بدون واسطه‌ی بلیط هواپیما، از چارترکنندگان اصلی و نمایندگان فروش ایرلاین‌ها
 • نمایش ارزان‌ترین نرخ بلیط‌های موجود تا چند ماه آینده
 • مقایسه قیمت بلیط هواپیما از بین بیش از ۵۰۰ آژانس هواپیمایی و ۳۰ ایرلاین
 • امکان فیلترکردن نتایج پرواز براساس چهار دسته‌ی اصلی و مورد نیاز کاربران
 • امکان مرتب‌سازی نتایج پروازی
 • مشاهده پروازهای روز بعد و روز قبل با انتخاب یک کلیک
 • دسته‌بندی و مرتب‌سازی تاریخچه‌ی فعالیت کاربران، براساس ماه، روز و ساعت فعالیت به همراه جزئیات کاربردی
 • امکان اعلام مشکلات برنامه و نارسایی‌های موجود، توسط کاربران از طریق تلگرام

  چطور به سپهر360  اطمینان کنیم؟

از آنجایی که برای هر موضوعی تعداد زیادی اپلیکیشن در کشور وجود دارد و همه‌ی آن‌ها هم ادعا می‌کنند که بهترین هستند، در زمان نصب یک اپلیکیشن، دو مورد را حتما باید بررسی کرد:

 • تعداد نصب هر اپلیکیشن
 • نظرات کاربرانی که قبلا از آن اپلیکیشن استفاده کرده‌اند

با توجه به توضیحات زیر، می‌توان نتیجه گرفت که سپهر360 گزینه‌ی مناسبی برای اطلاع از قیمت واقعی بلیط هواپیما است.

 • تعداد نصب: اپلیکیشن سپهر360 در دو نسخه‌ی اندروید و آی‌اواس تهیه شده و در مدت کوتاهی توانسته است، بیشترین آمار نصب را در بین رقبای خود در حوزه‌ی گردشگری و رزرو بلیط هواپیما به خود اختصاص دهد.
 • نظرات کاربران: در مراکز اصلی دانلود اپلیکیشن؛ مانند کافه بازار، گوگل پلی، اپ استور و ... تا زمان انتشار این خبر بیش از ۶ هزار امتیاز پنج ستاره، توسط کاربران به این اپلیکیشن داده شده است که شما می‌توانید قبل از نصب سپهر 360، از نظرات مثبت و منفی هر کاربر مطلع شوید.

 چگونه از طریق سپهر360 بلیط هواپیما خریداری کنیم؟

شما می‌توانید بدون نیاز به عضویت از کلیه‌ی امکانات این اپلیکیشن استفاده کنید. کافی است بعد از نصب اپلیکیشن، مبدا، مقصد و تاریخ سفر خود را مشخص کنید و بعد از انتخاب گزینه‌ی «بگرد» به صفحه‌ی «نتایج جستجو» می‌رسید که می‌توانید لیست پروازهای موجود را با جزئیات کاملی مانند قیمت، ساعت بلند شدن هواپیما از مبدا، ساعت رسیدن هواپیما به مقصد، نوع هواپیما مانند ایرباس یا بویینگ، شماره‌ی پرواز و ... مشاهده کنید.

با انتخاب هرکدام از نتایج پرواز به صفحه‌ی «انتخاب فروشنده» می‌رسید که در این صفحه لیست جامعی از فروشندگان آن پرواز، قابل مشاهده است. با انتخاب فروشنده‌ی بلیط هواپیما (آژانس چارترکننده، ایرلاین یا نماینده‌ی فروش ایرلاین) به صفحه‌ی «امکانات فروشنده» می‌رسید که قبل از خرید بلیط خود، می‌توانید از کیفیت خدمات‌رسانی آن فروشنده آگاه شوید و سپس به سایت اصلی و رسمی آن فروشنده وصل شوید و نسبت به رزرو بلیط هواپیمای خود به‌صورت مستقیم اقدام کنید.

زمانی که مسیر و تاریخ پرواز را مشخص می‌کنید، نتایج به‌صورت پیش‌فرض از کمترین قیمت به بیشترین قیمت نمایش داده می‌شوند و اگر نیاز به انتخاب پرواز با مشخصات خاصی داشته باشید، می‌توانید با استفاده از بخش فیلترها، پرواز مورد نظر خود را در زمان کمتری پیدا کنید. همچنین با انتخاب گزینه‌ی «ترتیب» می‌توانید نتایج را از قیمت کم به زیاد یا زیاد به کم و همچنین بلیط‌های هواپیما را براساس زمان آن از صبح به شب یا شب به صبح مشاهده کنید. دو گزینه‌ی کاربردی دیگر نیز در کنار فیلتر و ترتیب قرار دارد که بدون نیاز به جستجوی مجدد می‌توانید بلیط‌های موجود در روز قبل یا روز بعد را ببینید. به‌عنوان مثال در تصویر زیر، بلیط هواپیما در مسیر کیش به مشهد انتخاب شده است:

جستجو در اپلیکیشن سپهر360

در تصویر زیر اطلاعات کامل‌تری از بخش فیلترها را ملاحظه می‌کنید. همچنین در قسمت «تاریخچه اتصال‌ها» لیست سایت‌هایی که از طریق سپهر360 به آن‌ها متصل شده‌اید، با جزئیات کامل نمایش داده می‌شود که شما می‌توانید در صورت نیاز، به این بخش مراجعه کرده و آدرس سایتی را که از آن بلیط هواپیما خریداری کرده‌اید، مشاهده کنید. شما می‌توانید کلیه‌ی سؤالات و مشکلات به وجود آمده در رابطه با خرید بلیط هواپیما را از لحظه‌ی ورود به سایت یا اپلیکیشن تا زمان سوار شدن به هواپیما، از طریق گزینه‌ی «تماس با ما» با سپهر360 در میان بگذارید.

فیلتر نتایج پرواز

شما می‌توانید به سایت سپهر360 نیز مراجعه کنید.

آدرس سایت:  sepehr360.com

پایان رپورتاژ آگهی/.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی دارد و زومیت هیچ مسئولیتی در رابطه با آن نمی‌پذیرد.
تهیه شده در زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید