گام جدید صنایع حمل و نقل و گردشگری الکترونیک؛ پروژه ملی مسیر

دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
چند سالی است که کالاها و خدمات مختلف در اینترنت عرضه می‌شوند و رزرواسیون بلیط‌های حمل و نقل هوایی، ریلی و جاده‌ای نیز دیگر به نوبت آنلاین شده‌اند.
تبلیغات

 انسان‌ها هر روز به دنبال آرامش‌وآسایش بیشتری در زندگی هستند. از این‌رو در اولین روز از دهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته از پروژه‌ای رونمایی شد که گام جدیدی برای دو صنعت حمل‌ونقل و گردشگری الکترونیک ایران است.

تا پیش از این برای خرید بلیط هواپیما، قطار یا اتوبوس باید وب سایت‌های مختلفی را جستجو می‌کردیم تا گزینه مناسب را پیدا کنیم. وب سایت‌های زیادی فقط بلیط هواپیما می‌فروختند، شرکت‌های حمل و نقل ریلی هر کدام وب سایت فروش بلیط قطار خودشان را داشتند و بلیط اتوبوس تنها توسط چند وب سایت محدود فروخته می‌شد.

با این پراکندگی وب سایت‌ها ممکن بود بلیط رفت را خرید کنیم اما بلیط برگشتی پیدا نکنیم. در این مواقع سردرگم می‌شدیم و نمی‌توانستیم برای سفر به درستی برنامه‌ریزی کنیم. حتی ممکن بود بلیط رفت هم پیدا نکنیم و اصلا نتوانیم سفر مهمی را که می‌خواستیم انجام داده و مجبور شویم برنامه سفر را به کلی تغییر بدهیم.

پروژه ملی مسیر سیستمی است که برای اولین بار در ایران با یک جستجو به تمام شبکه‌های حمل و نقل هوایی، ریلی و جاده‌ای متصل می‌شود و بلیط هواپیما، قطار یا اتوبوس مناسب را یکجا به شما پیشنهاد می‌کند. بنابراین دیگر نیازی به جستجوی وب سایت‌های مختلف ندارید.

مهمترین ویژگی پروژه ملی مسیر در این است که اگر بلیط برای سفر مستقیم شما موجود نباشد سفر غیرمستقیم و ترکیبی که مثلا قسمتی از آن با قطار و ادامه آن با هواپیما است را به شما پیشنهاد می‌کند. تمام این پیشنهادات با الگوریتم‌های نرم افزاری پیشرفته آماده می‌شوند و هدف آن ارائه کوتاه‌ترین و ارزانترین پیشنهاد ممکن است.

مستر بلیط

پس از شروع به کار وب سایت‌های خرید بلیط هواپیما در سال ۱۳۹۲، تعداد مسافرین جابجا شده مطابق گزارش‌های آماری سازمان هواپیمایی کشوری به طرز چشم‌گیری افزایش یافته است. پروژه ملی مسیر با راهنمایی مسافرین و رقابتی‌سازی شرکت‌های حمل و نقل هوایی، ریلی و جاده‌ای به همین شکل کمک می‌کند تا صنعت حمل و نقل کشور رونق بیشتری بگیرد.

پروژه ملی مسیر توسط وب سایت مِستر بلیط طراحی و اجرا شده و در حال حاضر فاز اول آن قابل استفاده است. مِستر بلیط اولین وب سایت و اپلیکیشنی است که رزرواسیون آنلاین بلیط هواپیما، قطار و اتوبوس را به شکل همزمان فراهم کرده و طی یک سال فعالیتش با استقبال بسیار زیادی از طرف کاربران همراه شده است.

پایان رپورتاژ آگهی/.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی دارد و زومیت هیچ مسئولیتی در رابطه با آن نمی‌پذیرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات