مصاحبه با مهندس هاشمی، مدرس برجسته دوره های برنامه نویسی اندروید

مصاحبه با مهندس هاشمی، مدرس برجسته دوره های برنامه نویسی اندروید

آموزشگاه مهندسی کندو اولین دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید را برگزار می‌کند.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

باتوجه به استفاده بیش از پیش از سیستم عامل اندروید در گوشی‌های تلفن همراه و Tablet pcو همچنین نیاز روز افزون بازار کار به برنامه نویسان و متخصصان این حوزه، آموزشگاه مهندسی کندو برآن شد تا اولین دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید را برگزار کند، برای معرفی بیشتر این دوره آموزشی، گفتگوی کوتاهی داشتیم با مدرس این کلاس، مهندس هاشمی که نظر دانشجویان و مخاطبان عزیز را بدان جلب می‌کنیم.

در ابتدا لطفا خودتان را معرفی کنید.

سید وحید هاشمی متولد ۱۳۶۲. دوره تحصیلات آکادمیک را در خارج از ایران سپری کردم، کارشناسی را در رشته علوم کامپیوتر در دانشگاه بنگلور هندوستان و کارشناسی ارشد را در رشته مهندسی نرم افزار در دانشگاه شفیلد انگلستان گذراندم.

سوابق کاری‌ شما در حوزه IT  چیست؟

دستیار شبکه و برنامه نویس در روزنامه اطلاعات

مهندس نرم افزار و مسوول پروژه ایصدا در مجموعه ایرانصدا در صدا و سیما

مهندس نرم افزار شرکت epigenesys انگلستان

مهندس نرم افزار شرکت ossila

مهندس نرم افزار شرکت k-now

تدریس در دانشگاه‌های شهید مدنی تبریز، دولتی زاهدان و آموزشگاه عالی فاضل شیراز

 تولید چندین مجموعه مدون آموزشی مولتی مدیا که توسط شرکت گردو در حال پخش است.

 در مورد این دوره آموزشی و مباحث آن کمی توضیح دهید.

دوره برنامه نویسی مقدماتی جاوا برای اندروید بیشتر براساس پایه برنامه نویسی جاوا خواهد بود که به اصطلاح به آن  JAVASE می‌گویند.

تاکید اصلی در این دوره حول مباحث شی گرا و آشنایی با خواص شی گرا در زبان برنامه نویسی جاوا خواهد بود. همچنین در انتهای دوره مستقیماً برنامه های ساده‌ای را برای پلت فرم اندروید خواهیم نوشت.

دلیل تاکید بر شی گرایی بر این اساس است که بطور کلی زبان برنامه نویسی جاوا و همچنین پلت فرم توسعه اندروید تا حدود زیادی از این مبحث برای ارتقاء خود بهره می برد.

دانشجویان پس از گذراندن این دوره چه توانایی هایی را کسب خواهند نمود؟

انتظار می رود دانشجویان بعد از اتمام این دوره یک درک کلی از برنامه نویسی شی گرا در جاوا پیدا کرده و همچنین با اصطلاحات و مباحث شی گرایی آشنا شوند و بتوانند برنامه‌های ساده‌ای را برای پلت فرم اندروید بنویسند.

 اهمیت این دوره‌ها در جهان به چه میزان است؟

دوره‌ها و همایش‌های برنامه نویسی اندروید از سال ۲۰۰۸ در همه جای دنیا توسط بسیاری از شرکت‌های بزرگ و کوچک در حال برگزاری است. برای نمونه شرکت گوگل که خود حامی و توسعه دهنده اصلی این پلت فرم است هر ساله اقدام به برگزاری همایش‌هایی در این زمینه می‌کند.

سطح درآمد متخصصان این رشته را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

این یک سوال کلی است، در واقع مستقیم به این مساله ارتباط دارد که برنامه نویسی که می‌خواهد در زمره برنامه نویسان اندروید قرار بگیرد درک درستی از دنیای مهندسی نرم افزار داشته باشد.

عواملی مانند دانستن شی گرایی و طراحی و پیاده سازی بر اساس الگوها، داشتن دید صحیح و مناسب از شی گرایی و کدنویسی دقیق در میزان درآمد یک برنامه نویس اندروید موثر است. اما اگر بخواهم با رقم مشخص کنیم باید بگویم انتظار می‌رود که یک برنامه نویس اندروید درآمدی بالای پنج میلیون تومان در ماه را کسب کند.

کندو

 پیش نیازهای لازم برای این دوره آموزشی چیست؟

آشنایی با کامپیوتر و یک زبان برنامه نویسی بصورت عام، برای مثال در تعریف متغیر یا استفاده از دستورات شرطی مشکل چندانی نداشته باشند.

البته این مباحث در این دوره مطرح خواهند شد ولی بهتر است که از قبل آشنایی کلی وجود داشته باشد چون مباحث بسیار سنگین‌تری در انتظار دانشجویان خواهد بود.

افق‌های آینده این رشته را چگونه می بینید؟

به نظرم برخلاف اندیشه‌ای که مدیران سطح بالا و کلیدی در سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف دارند رشته مهندسی نرم افزار و مشخصاً برنامه نویسی، رشته کم اهمیتی نیست. کما اینکه همین امروز می‌بینیم که کم نیستند سایت‌های ارگان‌های کلان کشوری که از نبود نیروی متخصص رنج می‌برند و این نشان از عدم آگاهی در مورد این رشته است.

همین الان اگر آگهی‌های استخدامی در زمینه برنامه نویسی را مرور کنیم متوجه خواهیم شد که چقدر نیروی کار در این حیطه کمیاب و ارزشمند است.

قطعا افق‌های روشنی را می‌توان متصور بود در این زمینه، اما به شرطی که تصمیم گیران کلان کشوری، بودجه و وقت متناسبی را برای فعالان این حوزه در نظر بگیرند و اینگونه نباشد که حقوق یک مهندس نرم افزار با فرد شاغل دیگری در همان سازمان که نیاز به تحلیل‌های پیچیده روزمره در شغلش ندارد در یک سطح بوده و موجب مهاجرت متخصصان این رشته از کشور شود.

در انتها اگر صحبت یا توصیه‌ای به دانشجویان دارید بفرمایید.

توصیه می‌کنم به عزیزان دانشجو در هر زمینه‌ای که فعالیت دارند جدیت داشته باشند و اینکه نگرانی از برداشتن گام‌های بزرگ در مسیر علم و دانش نداشته باشند، که به‌قول نیچه آنچه مرا نکشد نیرومندترم می‌سازد.

برای ثبت نام، با واحد آموزش آموزشگاه مهندسی کندو تماس بگیرید:

تماس از تهران : 02143812

تماس از شهرستان : 02166176517

کانال تلگرام: https://telegram.me/cando_ac

سوپر گروه کندو:

 https://telegram.me/joinchat/Aq5A1TvECJ7Zwmd_YCrqiA

کندو

پایان رپورتاژ آگهی/.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و زومیت هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد.

تهیه شده در زومیت

از سراسر وب

بخش دیدگاه‌های این مقاله بسته شده است و امکان ارسال دیدگاه جدید یا مشاهده‌ی دیدگاه‌هایی که پیش ‌تر در این مطلب ارسال شده بودند، وجود ندارد.

بیشتر بخوانید