راهکاری نوین در پرداخت و تعاملات مالی در شهر هوشمند

راهکاری نوین در پرداخت و تعاملات مالی در شهر هوشمند

اگر  اخبار تکنولوژی را دنبال می‌کنید بر این رویداد آگاه هستید که در هر برهه‌ی زمانی موضوعاتی بیش از دیگر مباحث در عناوین مقالات خود را نشان می‌دهند که مطمئنا علت آن نزدیک بودن آن موضوع با نیازهای کنونی جوامع وسود و منافع اقتصادی آن است. یکی از این مباحث، فن‌آوری شهر هوشمند یا موارد پیرامون این تکنولوژی است.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

یک تیم برنامه نویسی، موفق به طراحی و ساخت معماری نرم افزاری و اپ اندرویدی در زمینه پرداخت شده‌اند که مدعی‌اند زیر ساختی برای پرداخت و تعاملات مالی و فروش در شهر هوشمند خواهد شد. محوریت این طرح بطور کلی شامل: پرداخت با  NFC و QR می‌شود. این بخش از فناوری را می‌توان جایگزین  دستگاه POS و بلیط‌های اتوبوس و مترو و پرداخت‌های خرد در کرایه‌ها و دیگر پرداخت‌ها دانست.

توسعه بازار و بازاریابی شبکه‌ای: که شامل راهکاری ابری در انبارداری و فروش است که فیلم‌های موجود آن این موضوع را بهتر و واضح‌تر بیان می‌کند. که اجزایی همچون جامعه مجازی فروشگاهی و کمک رسانی به توسعه محصولات و تولیدات صنایع کوچک و حتی خانگی است. استفاده از این بخش از نرم افزار معادل این‌ است که هر فروشگاه کوچک می‌تواند خود را مجهز به یک اپ اندرویدی در دسترس همگان کند.

عنوان پروژه مورد نظر  اکوسیستم تعاملات مالی و توسعه بازار در شهر هوشمند است که به ایده و اجرای آقایان محمد مهدی شکوهی‌فر و محمد شکوهی‌فر ارائه و تهیه شده است که در حال گذراندن روال ثبت اختراع و حق کپی رایت در اداره مالکیت صنعتی و کارشناسی و بررسی شورای عالی انفورماتیک است این پروژه در حال حاضر تحت نظر شرکت توسعه گران دانش رایانه اورس به شماره ثبت 28862 است.

مالک فن آوری مذکور معتقد است که در جهت یکپارچگی هر چه بیشتر در زیر ساخت فن آوری اطلاعات و استفاده از امکانات دردسترس در جهت پایین آوردن واردات محصولات الکترونیکی، بهتر این است که نگاه استارت‌آپ‌ها را بعد از این به سمت فن‌آوری‌های شهر هوشمند جهت دهیم، به این معنا که با ایجاد زیرساختی باز برای همه توسعه دهندگان شرایطی را ایجاد کنیم که همه در ساخت اجزای یک شهر هوشمند به وسعت ایران و جهان سهیم باشند چرا که به واقع، ظرفیت نهفته در این فن آوری چنین فضا و استعدادی را در خود دارد.

در جهت پیاده سازی تجاری و نهایی  تکنولوژی مورد نظر، علاوه بر پیشنهاد همکاری فنی،  از هرگونه پیشنهاد سرمایه گذاری استقبال می‌کند لذا از کلیه شرکت‌ها، سازمان‌ها، بانک‌ها و هرگونه بنگاه اقتصادی دعوت می‌شود که در صورت تمایل به همکاری با آدرس ایمیل smartcity.pay@gmail.com یا شماره تلفن 09301305575 تماس بگیرند.


در فیلم بالا شرایط قیمت متغیر و قیمت ثابت با دو روش NFC و پرداخت یکطرفه به نمایش در آمده است که سناریوهایی که می‌توان برای آن بعنوان مثال آورد این است که شما ممکن است سوار تاکسی شوید که کرایه آن بنا به مسافت طی شده یا مبلغی ثابت باشد یا اینکه مبلغ توافقی بین راننده و مسافر باشد که در این صورت امکانات نمایش داده شده بکار خواهد آمد. در بخش پرداخت سه آیتم به نمایش درآمده است:

  •  پرداخت با NFC
  • پرداخت یکطرفه 
  • پرداخت از طریق کارت شتاب

که گزینه سوم همانگونه که در متن هم اشاره شده با توجه به اینکه برای سرور هنوز درگاه بانکی در نظر گرفته نشده فعال نیست و کاربرد دو مورد دیگر نیز به نمایش درآمده است. بخشی از فن آوری که بصورت اپ اندرویدی در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت در این آدرس شرح و تصویر آمده است که کلیه فیلمهای معرفی آن  بهمراه شرح مربوطه در آن قابل دسترس است.

پایان رپورتاژ آگهی/

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و زومیت هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد.
تهیه شده در زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده