لغو پشتیبانی اوبونتو تاچ از نکسوس 7 و 10 و عدم اضافه شدن نکسوس 5 به لیست پشتیبانی تا این لحظه

لغو پشتیبانی اوبونتو تاچ از نکسوس 7 و 10 و عدم اضافه شدن نکسوس 5 به لیست پشتیبانی تا این لحظه

آنچه از فرآیند گسترش اوبونتوی لمسی بر می‌آید، این سیستم‌عامل بر روی دستگاه‌های نکسوسی تمرکز کرده است.با این حال، از زمانی که نکسوس 5 معرفی شده، هنوز هیچ خبری از اضافه شدن آن به لیست محصولات پشتیبانی شده کنونیکال به گوش نرسیده است. به نظر می‌رسد این کمپانی، تصمیم ندارد بصورت رسمی به پشتیبانی از آخرین پرچم‌دار گوگل بپردازد.

کنونیکال، پیش‌تر، پشتیبانی خود را از گلکسی نکسوس، نکسوس 4، نکسوس 7 و نکسوس 10، رسما اعلام و اجازه رسیدگی به پشتیبانی از سایر دستگاه‌ها را نیز برای جامعه کاربران و توسعه‌دهندگان خود صادر نموده بود (و این جامعه نیز حدود 50 دستگاه جدید را برای گسترش پشتیبانی، به این لیست اضافه کردند).
اما کنونیکال به تازگی گلکسی نکسوس، نکسوس 7 (2012) و نکسوس 10 را از لیست پشتیبانی رسمی خود خارج نموده است. به نظر می‌رسد این کمپانی قصد دارد با خارج کردن محصولات قدیمی‌تر از لیست پشتیبانی رسمی، تمرکز خود را بر روی محصولات جدیدتر افزایش دهد؛ چرا که نکسوس 4 و نکسوس 7 (2013) هنوز در لیست پشتیبانی رسمی اوبونتو تاچ قرار دارند. البته جامعه کاربران اوبونتو کماکان به پشتیبانی خود از دستگاه‌های قدیمی‌تر ادامه خواهند داد و حمایت کنونیکال از آنها به طور کامل قطع نخواهد شد. بلکه کنونیکال به سادگی به این نکته اشاره کرده است که دستگاه‌های مذکور، بخشی از چرخه فعلی انتشار (و اوبونتو 14.04)  که برای آپریل 2014 هدف‌گذاری شده است، نخواهند بود. همچنین در صورتی که جامعه کاربران به مقوله پشتیبانی از نکسوس 5 توجه نشان ندهند (که احتمال آن کم نیست)، کار بر روی پشتیبانی آخرین پرچم‌دار گوگل نیز به زودی و تا پایان ژانویه جاری (اوایل بهمن ماه) آغاز خواهد شد.
کنونیکال امروز طی پیامی اظهار داشته: "مشکل اینجاست که تمام کاری که فعلا انجام شده، متمرکز بر روی نسخه 4.3 از اندروید بوده است. سرمایه‌گذاری بر روی تمامی دستگاه‌های نکسوسی که با قابلیت‌های جدید در اندروید 4.4 عرضه شده‌اند، هزینه‌های بسیار بالایی را در پی خواهد داشت. در عوض، تیم کنونیکال بر روی بهینه‌سازی پلتفرم برای استفاده روی نکسوس 4 و نکسوس 7 (2013) و همچنینی ساخت شبیه‌ساز ARM و x86 در ماه جاری تمرکز خواهند نمود.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده