یک طرح مفهومی از رابط گرافیکی اندروید 5.0

یک طرح مفهومی از رابط گرافیکی اندروید 5.0

اندروید 5.0 یا پای لیمو، نسخه‌ی بعدی اندروید خواهد بود که بنابرگفته‌ی کارشناسان، گوگل حاصل تجربه‌ی چندین ساله‌ی خود را برای توسعه‌ی سیستم‌عامل، در این نسخه‌ به کار گرفته و سعی دارد تا سیستم‌عامل خود را با کمترین نقصان ارائه کند. در ادامه تصویری مفهومی از بخش‌های مختلف رابط کاربری اندروید را مشاهده خواهید کرد که توسط Codebuild ارائه شده است. با ما همراه باشید.

شاید بتوان ملموس‌ترین نشانه‌ی این سیستم‌عامل را در اندروید کیت‌کت یافت. گوگل با ایجاد امکانی برای استفاده از ماشین مجازی ART، سعی دارد تا آن را محک زده و بازخورد کاربران را در قبال آن دریافت کند. دالویک ماشین‌مجازی کهنه‌کار اندروید است که گویا جواب‌گوی نیازهای کنونی نبوده و مشکلاتی از جمله‌ عدم مدیریت صحیح حافظه به‌همراه دارد.

از دیگری ویژگی‌های اندروید 5.0 می‌توان به احتمال پشتیبانی از پردازش‌های 64 بیتی اشاره کرد که محتملا شاهد ارائه‌ی آن در اندروید 5.0 خواهیم بود.

اما یک سیستم‌عامل کامل در پشت پرده و پردازش‌های آن خلاصه نمی‌شود، بلکه بخش اعظمی از مقبولیت یک سیستم‌عامل بر عهده‌ی ظاهر آن و در واقع رابط کاربری سیستم‌عامل است.

شاید صحبت درباره‌ی اندروید 5.0 کمی زود باشد، چراکه هنوز اندروید کیت‌کت برای بسیاری از پرچمداران نیز عرضه نشده است. اما می‌توان گمانه‌زنی‌هایی در این مورد انجام داد. آیا صفحه‌ی قفل اندروید خلوت‌تر خواهد شد؟ آیا فرم مربوط به تنظیمات تغییرات گسترده‌ای به خود خواهد دید؟ Codebuild طرحی از اندروید 5.0 را از پنجره‌ی نگاه خود ارائه داده است؟

AndroidUI

به‌نظر می‌رسد طراحانی که این طرح را ارائه داده‌اند، تا حدودی تحت تاثیر طراحی iOS 7 قرار گرفته‌اند.

نظر شما در این مورد چیست؟ نسخه‌‌ی کنونی اندروید چه کم و کاستی دارد؟

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده