آیا مایکروسافت ویندوز فون و ویندوز RT را یکی خواهد کرد؟

چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۲ - ۲۱:۱۶
مطالعه 2 دقیقه
جولی لارسن-گرین، مدیر ارشد بخش ابزارهای مایکروسافت اخیرا در رابطه با انواع سیستم‌عامل‌های ویندوز صحبت کرده و گفته است که مایکروسافت قصد دارد تا از گسترش انواع مختلف ویندوز پرهیز نموده و نسخه‌های فعلی را نیز تا جای ممکن کمتر کند. او همچنین به عدم استقبال به ویندوز RT اشاره نموده و صحبت‌هایی را به میان آورده که احتمال ترکیب دو سیستم عامل موبایل ویندوز را قوت می‎‌بخشد.

او همچنین به فروش بسیار ضعیف ویندوز RT اشاره نموده و گفته است که این سیستم عامل باعث ضرر 900 میلیون دلاری برای مایکروسافت شده است. حال به نظر می‌رسد که مایکروسافت در تلاش است تا سیستم عامل‌های ویندوز فون و ویندوز RT را یکی کند.

از همان ابتدای کار و روزهای اولیه معرفی ویندوز RT بسیاری از کارشناسان از اقدام مایکروسافت متعجب شدند و ارائه دو سیستم عامل متفاوت برای ابزارهای موبایل را غیر منطقی دانستند. سیستم عامل‌های مطرح موبایل دنیا مانند iOS و اندروید، بر روی ابزارهای مختلف مانند تبلت و تلفن هوشمند نصب می‌شوند و به خوبی کار می‌کنند. به این ترتیب تولیدکنندگان نرم افزارهای تحت این سیستم عامل ها نیز به راحتی قادر به تولید محصولات خود برای تبلت و موبایل هستند. اما در دنیای ویندوز سه سیستم عامل متفاوت برای تبلت و موبایل وجود دارد. ویندوز فون تنها بر روی تلفن‌های هوشمند نصب می‌شود و برای تبلت‌ها دو سیستم عامل ویندوز RT و نسخه کامل ویندوز وجود دارد. که همین موضوع خود باعث عدم یکپارچگی می‌شود.

با توجه به صحبت‌های لریسون می‌‎توان استنباط کرد که خود مایکروسافت نیز به این باور رسیده است که باید یک سیستم عامل واحد را برای ابزارهای موبایل ارائه کند. حال باید منتظر ماند و دید این ادغام چه زمان و به چه شکل انجام خواهد شد.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود