مایکروسافت مجموعه افیس را بصورت مجانی به همراه تبلت‌های ویندوز 8 ارائه می‌کند

مایکروسافت مجموعه افیس را بصورت مجانی به همراه تبلت‌های ویندوز 8 ارائه می‌کند

امروز مایکروسافت در نطق اصلی اش در نمایشگاه Computex 2013 تایپه، رسما اعلام کرد که به همراه تمام تبلت‌های ویندوز 8 مبتنی بر پردازنده‌های x86، مجموعه نرم افزاری آفیس را نیز بصورت مجانی ارائه خواهد کرد. مایکروسافت دقیقا مشخص نکرد که کدام نسخه از آفیس به همراه تبلت‌های ویندوزی عرضه خواهد شد، اما مشخص کرد که این مجموعه شامل نرم‌افزارهای ورد، اکسل، پاورپوینت و وان‌نوت می‌شود.

آفیس یکی از نقاط قوت مایکروسافت و محصولات مبتنی بر سیستم عامل ویندوز است. با وجود نرم افزارها مختلف مشابه در پلتفرم‌های دیگر، هنوز آفیس مایکروسافت یک سر و گردن از باقی رقبا بالاتر است. حال مایکروسافت قصد دارد از این امکان رقابتی خود برای تشویق هر چه بیشتر کاربران، بهره ببرد و آن را بصورت مجانی به همراه تبلت‌های ویندوزی مبتنی بر معماری x86 عرضه کند.

تامی رلر –مدیر بخش ویندوز مایکروسافت- همچنین اعلام کرد که به همراه تبلت‌های ویندوز RT نسخه کامل نرم افزار Outlook این شرکت ارائه خواهد شد. او همچنین اعلام کرد که نرم افزار اوت‌لوک بخشی از ویندوز RT 8.1 است و کاربران تبلت سرفیس RT و تبلت‌های دیگر مبتنی بر این سیستم‌عامل نیز پس از بروز رسانی به نسخه 8.1 ویندوز RT، قادر به استفاده از این نرم افزار برای دسترسی به ایمیل‌های خود خواهند بود. لازم است به این موضوع نیز اشاره کنیم که بسته بروز رسانی به نسخه 8.1 ویندوز برای کاربران ویندوز 8 بصورت مجانی ارائه خواهد شد.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده