اندروید نان زنجبیلی کماکان در صدر

اندروید نان زنجبیلی کماکان در صدر

بر اساس جدیدترین گزارش ابزار Android Device Dashboard، با وجود کاهش نفوذ اندروید نان زنجبیلی در میان گجت‌های اندرویدی، این نسخه از سیستم‌عامل گوگل کماکان بیشترین نفوذ را در میان این دستگاه‌ها دارد. این آمار که بر اساس تعداد افرادی که طی یک دوره 14 روزه از گوگل پلی استفاده کرده‌اند تخمین زده شده است، نشان می‌دهد درصد کاربران آخرین نسخه سیستم عامل اندروید یعنی آبنبات پاستیلی نسبت به آمار ماه گذشته حدود 2.5 درصد افزایش یافته و در مقابل تعداد کاربران نسخه نان زنجبیلی حدود 2 درصد کاهش یافته است.

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می‌کنید، سهم اندروید 4 و نسخه‌های بالاتر از آن در حال حاضر حدود 42.6 درصد گزارش شده است و در حال نزدیک شدن به 50 درصد می‌باشند. نسخه نان زنجبیلی اندروید کماکان با 45.6 درصد در صدر ایستاده اما جایگاهش را توسط نسخه‌های بالاتر از 4 اندروید در خطر می‌بیند.

اما همانطور که در نمودار پایین مشاهده می‌کنید، تعداد دستگاه‌هایی که از اندروید نان زنجبیلی بهره‌ می‌برند، با شیب ملایمی در حال افزایش هستند. اما در مقابل نسخه آبنبات پاستیلی اندروید با شیب قابل قبولی در حال پیشرفت است و اکنون با توجه به فروش قابل ملاحظه نکسوس 7 و آپدیت دستگاه‌های محبوبی چون گلکسی اس 3 به این نسخه، در مجموع حدود 13.6 درصد ابزارهای اندرویدی را شامل می‌شود.

platform-ver-graph


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید