اپل به باگ عجیب آیفون واکنش نشان داد

جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۰
مطالعه 2 دقیقه
هوم اسکرین آیفون ۱۴ پرو
ابل توضیحاتی درباره‌ی مشکل عجیب iOS 17.5 که باعث بازگردانی عکس‌های حذف‌شده می‌شد، ارائه کرد.
تبلیغات

اپل در بیانیه‌ای به 9to5Mac اعلام کرد مشکل بازگشت عکس‌های حذف‌شده پس از نصب iOS 17.5 به دلیل «خرابی دیتابیس» رخ داده است. مشکل مورد بحث با iOS 17.5.1 برطرف شد.

شماری از کاربران آیفون و آیپد پس از نصب iOS 17.5 شاهد بودند که تصاویر قدیمی‌شان دوباره در گالری دستگاه ظاهر شده‌اند. اپل می‌گوید که این مشکل به‌دلیل نقص سرویس iCloud Photos نیست، بلکه همه چیز به یک ورودی معیوب در دیتابیس مربوط می‌شود.

طبق گفته‌ی اپل، عکس‌هایی که به‌طور کامل از دستگاه کاربر حذف نشده‌اند، با iCloud Photos همگام‌سازی نمی‌شوند. این فایل‌ها فقط روی خود دستگاه بودند و می‌توانستند هنگام بازیابی، انتقال داده از دستگاه به دستگاه دیگر یا هنگام بازیابی از iCloud Backup بدون استفاده از iCloud Photos، از یک دستگاه به دستگاه دیگر منتقل شوند.

در پستی که اکنون از ردیت حذف شده است، کاربری ادعا کرده بود که عکس‌هایش دوباره روی آیپدی که به دوستش فروخته بود ظاهر شده‌اند، درحالی که او قبل از فروش، اطلاعات را پاک کرده بود. اپل می‌گوید این ادعا نادرست است.

به گفته‌ی اپل اگر کاربران به بخش General در منوی تنظیمات بروند و گزینه‌ی Transfer or Reset و سپس Erase All Content and Settings را انتخاب کنند، همه‌ی اطلاعات دستگاه به‌صورت دائمی و غیرقابل بازگشت حذف می‌شوند.

اپل می‌گوید مشکل مورد بحث نادر بوده است و تعداد محدودی از کاربران و شمار کمی از عکس‌ها را تحت تاثیر قرار داده است. اپل تاکید می‌کند به عکس‌ها یا ویدیوهای کاربران دسترسی نداشته است و ندارد.

عکس‌هایی که پس از آپدیت به iOS 17.5 در گالری گوشی ظاهر شده‌اند با آپدیت به iOS 17.5.1 حذف نمی‌شوند و کاربر خودش باید آن‌ها را حذف کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات