باگ عجیب برطرف شد؛‌ احتمالاً حالا می‌توانید ویندوز ۱۰ را به ویندوز ۱۱ ارتقا دهید

شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۲:۴۵
مطالعه 1 دقیقه
تجربه لمسی سرفیس پرو ۸
اگر در چند سال گذشته نمی‌توانستید ویندوز ۱۱ را نصب کنید، شاید حالا بتوانید ویندوز خود را ارتقا دهید.
تبلیغات

مایکروسافت پس از توقف سازگاری برخی از دستگاه‌های ویندوز ۱۰ به‌دلیل باگ درایور اینتل، سرانجام این مشکل را برطرف کرد. مشکل مذکور بیش از دو سال پیش رؤیت شده بود.

بسیاری از کاربران ویندوز نمی‌توانند ویندوز ۱۰ خود را به ۱۱ ارتقا دهند؛ زیرا از سخت‌افزار قدیمی استفاده می‌کنند که سیستم‌عامل ویندوز ۱۱ از آن پشتیبانی نمی‌کند. برخی دیگر از کاربران به‌دلیل مشکلات و باگ‌های خاص، از به‌روز‌رسانی منع شده‌اند. اکنون، مایکروسافت یکی از این موانع ارتقا را حذف کرده است.

در سال ۲۰۲۱، مایکروسافت پس از کشف مشکلات سازگاری برخی از نسخه‌های درایور فناوری صدای هوشمند اینتل (SST) با ویندوز ۱۱، ارتقا را برای برخی از کاربران ویندوز ۱۰ غیرممکن کرد. این مشکل به از‌کار‌افتادن صفحه‌ی آبی مرگ (BSOD) برای مشتریان آسیب‌دیده منجر شد و مایکروسافت را مجبور کرد تا دستگاه‌ها را از دریافت هر نسخه از ویندوز ۱۱ منع کند.

مایکروسافت پس از دو سال، صفحه‌ی سلامت ویندوز را به‌روزرسانی و خاطرنشان کرد که کاربران ویندوز ۱۰ که تحت‌تأثیر این مشکل قرار گرفته‌اند، باید قبل از ارتقا به ویندوز ۱۱، سیستم خود را به نسخه‌های ۱۰٫۲۹٫۰۰٫۵۷۱۴ و ۱۰٫۳۰٫۰۰٫۵۷۱۴ یا جدیدتر به‌روز‌رسانی کنند.

مایکروسافت توصیه کرد تا زمانی‌که درایورهای آسیب‌دیده را به‌روزرسانی نکرده‌اید، از استفاده از دکمه‌ی Update Now یا ابزار Media Creation Tool (MCT) برای نصب ویندوز ۱۱ خودداری کنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات