ویندوز ۱۱ به پشتیبانی از اپلیکیشن‌های اندرویدی پایان می‌دهد

سه‌شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۴
مطالعه 1 دقیقه
اجرای یک اپلیکیشن اندرویدی در ویندوز ۱۱ صفحه اصلی
به‌گفته‌ی مایکروسافت، سال آینده شاهد توقف پشتیبانی از اپلیکیشن‌های اندرویدی در ویندوز ۱۱ خواهیم بود.
تبلیغات

مایکروسافت قصد دارد سال آینده‌ی میلادی به پشتیبانی از ساب‌سیستم اندروید در سیستم‌عامل ویندوز ۱۱ پایان دهد.

غول ردموندی حدوداً سه سال پیش اعلام کرد که با همکاری آمازون و ازطریق فروشگاه آنلاین این شرکت، اپلیکیشن‌های اندرویدی را به ویندوز ۱۱ می‌آورد. با‌این‌حال، ساب‌سیستم ویندوز برای اندروید (Windows Subsystem for Android یا WSA) قرار است از ۵ مارس ۲۰۲۵ (۱۵ اسفند ۱۴۰۳) از دسترس خارج شود.

مایکروسافت در بیانیه‌ای جدید می‌گوید که پس از ۱۵ اسفند ۱۴۰۳، اپ استور آمازون در ویندوز و تمامی اپلیکیشن‌ها و بازی‌های وابسته‌ به WSA پشتیبانی نخواهند شد.

اگر هم‌اکنون از اپلیکیشن‌های اندرویدی موجود در اپ استور آمازون روی ویندوز ۱۱ استفاده می‌کنید، پس از ۱۵ اسفند ۱۴۰۳ همچنان امکان اجرای آن‌ها را خواهید داشت؛ اما پس از تاریخ یادشده، دیگر نمی‌توان بازی یا اپلیکیشن جدیدی دانلود کرد.

مایکروسافت گفته است که از فردا (۱۶ اسفند ۱۴۰۲) کاربران ویندوز ۱۱ دیگر نمی‌توانند برای اپ استور آمازون یا اپلیکیشن‌های اندرویدی وابسته به آن در مایکروسافت استور جست‌و‌جو انجام دهند.

غیرفعال‌سازی WSA ازجمله اقدامات عجیب مایکروسافت است؛ آن‌هم در شرایطی که در سال‌های اخیر شاهد به‌روزرسانی مداوم WSA بوده‌ایم. آمازون می‌گوید که با همکاری مایکروسافت، «تجربه‌ی پایان پشتیبانی روان را برای توسعه‌دهندگان و مصرف‌کنندگان» ارائه خواهد داد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات