هوش مصنوعی کوپایلت به نسخه آزمایشی ویندوز ۱۰ اضافه شد

سه‌شنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۵
مطالعه 2 دقیقه
کوپایلت ویندوز ۱۱
مایکروسافت با اضافه کردن دستیار هوش مصنوعی کوپایلت به ویندوز ۱۰ جان دوباره‌ای به‌ آن می‌بخشد.
تبلیغات

مایکروسافت اعلام کرده که ویندوز ۱۰ بیلد (KB5032278) ازطریق کانال پیش‌نمایش برای کاربران اینسایدر منتشر شده است. این به‌روزرسانی، Copilot را به نسخه‌‌ی آزمایشی ویندوز ۱۰ می‌آورد و انتظار می‌رود به‌زودی به‌صورت عمومی برای همه‌ی دستگاه‌های ویندوز ۱۰ هوم و پرو نسخه‌ی 22H2 منتشر شود.

به گفته‌ی مایکروسافت، کاربران برای دسترسی به قابلیت کوپایلت در ویندوز ۱۰ باید به مسیر Settings > Update > Security > Windows Update بروند و گزینه‌ی «دریافت آخرین به‌روزرسانی‌ها به محض در دسترس بودن» را روشن و سپس گزینه‌ی Check for Update را انتخاب کنند.

اضافه شدن کوپایلت در نسخه‌ی جدید ویندوز ۱۰

دستیار هوش مصنوعی مایکروسافت در سمت راست تسکبار قرار دارد. وقتی روی آن کلیک می‌کنید، پنلی نمایش داده می‌شود که براساس فعالیت فعلی کاربر، پیشنهادات و کمک‌هایی را ارائه می‌دهد. برای مثال فرض کنید کاربر روی لپ تاپ خود، درحال نوشتن ایمیل است. در این صورت، کوپایلت احتمالاً کلمات یا عبارات مرتبط را پیشنهاد دهد تا به آن‌ها در تکمیل پیامشان کمک کند.

ویژگی کوپایلت در ویندوز طی ماه‌های آینده به‌تدریج منتشر خواهد شد و به کاربران واجد شرایط امکان تجربه‌ی این قابلیت را می‌دهد.

در حال حاضر، کوپایلت در ویندوز با تسکبارهایی که به‌صورت «عمودی» در سمت راست یا چپ صفحه قرار گرفته‌اند، ناسازگار است و تنها زمانی ظاهر خواهد شد که تسکبار به صورت افقی در بالا یا پایین صفحه قرار گرفته باشد.

علاوه بر این‌ها، چند مشکل شناخته شده مانند ناپایداری احتمالی هنگام استفاده از دکمه Refresh در حین استفاده از کوپایلت، مواجه شدن با لگ هنگام کلیک روی لینک‌ها یا بسته‌شدن ناگهانی مایکروسافت اج یا کوپایلت در این نسخه‌ی آزمایشی وجود دارد.

دستگاه‌هایی که نسخه‌‌ی پرو ویندوز ۱۰ یا نسخه‌های سازمانی را اجرا می‌کنند، جزو برنامه‌ی انتشار اولیه نخواهند بود. به همین ترتیب، دستگاه‌هایی که نسخه‌ی Enterprise و Education ویندوز ۱۰ و ورژن 22H2 را اجرا می‌کنند، در فاز اول انتشار قرار نخواهند گرفت.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات