پشتیبانی از نسخه اول ویندوز ۱۱ به پایان رسید

جمعه ۲۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۰
مطالعه 1 دقیقه
ویژگی instant hotspot ویندوز ۱۱
بر اساس اعلام مایکروسافت، پشتیبانی نسخه‌ی اول ویندوز ۱۱ به پایان رسیده است و کاربران باید نسخه‌ی جدید را نصب کنند.
تبلیغات

نسخه‌ی اولیه‌ی ویندوز ۱۱ آخرین به‌روزرسانی امنیتی خودش را از مایکروسافت دریافت کرد. بنابراین پشتیبانی از ویندوز ۱۱ نسخه‌ی 21H2 به آخر خط رسید. البته این تعلیق به نسخه‌های Home و Pro محدود می‌شود و نسخه‌های Enterprise ،Education ،IoT Enterprise و Enterprise Multisession تا سال آینده نیز به‌روزرسانی‌های امنیتی را دریافت خواهند کرد.

مایکروسافت برای رفع نگرانی کاربرانی که به پایان مدت خدمات رسیده‌اند یا در ماه‌های آینده خواهند رسید، بخشی از به‌روزرسانی‌های امنیتی لازم را به‌طور خودکار و ماهانه روی ویندوز اعمال خواهد کرد. توضیحات کامل این موضوع در سایت مایکروسافت بیان شده است.

ردموندی‌ها همواره مشتریان خود را به نصب آخرین نسخه‌ی سیستم عامل، که در حال حاضر ویندوز ۱۱ 23H2 است، ترغیب می‌کنند. این نسخه که اخیراً منتشر شده است، هوش مصنوعی کوپایلت را به ویندوز اضافه می‌کند.

دهم اکتبر (۱۸ مهر) زمان سررسید پشتیبانی از ویندوز سرور ۲۰۱۲ و ۲۰۱۲ R2 خواهد بود. اتمام پشتیبانی شامل عدم به‌روزرسانی امنیتی و غیرامنیتی، اصلاح باگ‌ها، پشتیبانی فنی و به‌روزرسانی محتوای فنی آنلاین می‌شود. این سیستم‌های عامل، سازمانی هستند؛ بنابراین مدت پشتیبانی در ازای خرید اشتراک تمدید خواهد شد. برای انجام این کار، شرکت‌ها و سازمان‌ها باید سه سال به‌روزرسانی اضافه را خریداری کنند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات