با این مینی گیم جالب، نصب ویندوز ۱۱ جذاب‌تر از همیشه می‌شود

پنج‌شنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۵
مطالعه 2 دقیقه
مینی‌گیم جالب هنگام نصب ویندوز ۱۱ روی سرفیس مایکروسافت
اضافه شدن نسخه‌ی سبک و ساده‌ی مینی‌گیم SkiFree به فایل نصبی ویندوز ۱۱ در سرفیس، روند نصب ویندوز را جذاب‌تر و راحت‌تر از همیشه می‌کند.
تبلیغات

اگر مهندسی کامپیوتر را به صورت آکادمیک و در دانشگاه فرا گرفته باشید، احتمالاً اولین درخواست دوست و فامیل از شما، نصب ویندوز روی کامپیوتر آن‌ها است. حقیقت این است که نصب ویندوز همیشه کار حوصله‌سربر و خسته‌کننده‌ای بوده و به همین دلیل، اغلب افراد بر این باورند که برای نصب ویندوز باید تخصص و تبحر خاصی در این زمینه داشته باشند.

این روزها به لطف همه‌گیری درایو SSD، زمان لازم برای نصب ویندوز به کمتر از یک ساعت کاهش یافته است اما هنوز هم کلیک روی یک دکمه، نگاه کردن به صفحه‌ی بارگیری (Loading) و انتظار برای ظاهر شدن دکمه‌ی دوم می‌تواند بسیار کسل‌کننده باشد.

اسکرین‌شات صفحه‌ی Edge://surf
نمایی از صفحه‌ی Edge://surf در مرورگر اج

طبق گزارش وب‌سایت ورج، مایکروسافت با هدف افزایش جذابیت نصب ویندوز، بازی جدید و ساده‌ای در آخرین نسخه‌ی فایل نصبی ویندوز ۱۱ مخصوص سرفیس‌ها تعبیه کرده است. بازی مورد بحث، Edge://surf نام دارد و تا پیش از این، در صورت قطعی اینترنت در مرورگر اج ظاهر می‌شد.

بازی SkiFree در سال ۱۹۹۱ به ویندوز ۳٫۰ اضافه شد و از آن زمان تا امروز در سیستم‌های عامل مختلف کپی و شبیه‌سازی شده است. هرچند بازیِ پیکسلی موجود در نسخه‌ی جدید فایل نصبی ویندوز شباهت زیادی به SkiFree دارد و تنظیمات اصلی آن دست‌نخورده باقی مانده، رنگ‌ها و گرافیک کلی بازی بهبود قابل توجهی داشته است.

اسکرین‌شات بازی SkiFree
نمایی از بازی محبوب SkiFree

با توجه به این‌که بازی پیکسلی مایکروسافت فقط هنگام راه‌اندازی ویندوز ۱۱ در محصولات جدید این شرکت یعنی سرفیس لپ تاپ استودیو ۲ و سرفیس لپ تاپ گو ۳ دیده شده، باید منتظر بمانیم تا ببینیم آیا این بازی جالب و سرگرم‌کننده در اختیار تمام کاربران سیستم‌عامل محبوب ردموندی‌ها قرار می‌گیرد یا نه.

اگرتمایل دارید بدون نیاز به نصب ویندوز ۱۱ بازی SkiFree را امتحان کنید، می‌توانید با وارد کردن Edge://surf در نوار آدرس مرورگر اج به آن دسترسی داشته باشید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات